© Shutterstock nuotr.

1. Užšaldykite tešlą ir kepkite kaip reikia

Tingųjį šeštadienį skirkite šiek tiek laiko išankstiniam sausainių paruošimui, kad tešlą galėtumėte užšaldyti. Kai kurie, pavyzdžiui, avižiniai razinų sausainiai, gali būti užšaldomi rutuliukais ir kepami ant skardų vos išėmus juos iš šaldiklio. Tokie sausainiai, kuriuos prieš kepimą reikia supjaustyti, pavyzdžiui, trapios tešlos sausainiai, gali būti užšaldyti ritinėliais. Prieš kepimą juos reikia šiek tiek atšildyti, supjaustyti griežinėliais ir kepti.

2. Viena tešla gali atlikti daug vaidmenų

Vietoj tuzino skirtingų sausainių gaminimo verčiau paruoškite vienos ar dviejų rūšių tešlas, kurias galima lengvai transformuoti. Ypač puikus pasirinkimas yra cukriniai sausainiai, nes juos galima pagardinti prieskoniais, apibarstyti pudra ar kokiu glajumi sutepti poromis.

3. Išmokite pasigaminti glajų iš vieno ingrediento

Klasikinis karališkas glajus yra puikus, tačiau, jei sąžiningai, jis gali būti labai įnoringas! Tad verčiau rinkitės lengvesnį kelią ir išmokite pasigaminti glajų, kuriam reikia vos vieno ingrediento. Koks tas vienintelis ingredientas? Įvairiaspalviai tirpinami saldainiai (angl. candy melts) gali būti pašildomi mikrobangų krosnelėje ir panaudoti kaip bet kuri kita glazūra. Tereikia pasirūpinti, kad jie būtų laikomi šiltai.

4. Rinkitės nekeptus sausainius

Verčiau net nejunkite orkaitės, nes galima pasigaminti nekeptų sausainių. Jiems reikia mažiau laiko ir energijos, o valgyti juos užgeriant pienu ne mažiau smagu nei keptus sausainius.

5. Papuoškite parduotuvėje pirktus sausainius

Galite net nesivarginti su sausainių kepimu. Verčiau nusipirkite jų parduotuvėje ir pagražinkite. Tam puikiai tiks imbieriniai sausainukai, pusiau šokolado glazūra aplieti sausainiai ar šaldyti parduotuvėje pirkti cukriniai sausainiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi recepetai