Padėtis Lietuvos miškuose darosi nebejuokinga – teks iškirsti didžiulius plotus (1)
dar dviejose savivaldybėse skelbiama stichinė nelaimėSeimas pritaria, kad brangtų žvejų mėgėjų leidimai, bet keisti siūlo ne tik tai (6)
pasakė, kiek pasipildytų valstybės biudžetasSeimas pritaria, kad brangtų žvejų mėgėjų leidimai, bet keisti siūlo ne tik tai (6)
pasakė, kiek pasipildytų valstybės biudžetasŠiandien Seimas po pateikimo pritarė Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma didinti mėgėjų žvejybos leidimų kainas.
Padėtis Lietuvos miškuose darosi nebejuokinga – teks iškirsti didžiulius plotus (1)
dar dviejose savivaldybėse skelbiama stichinė nelaimėMiško pažeidimai dar dviejose savivaldybėse – Panevėžio ir Joniškio – pasiekė stichinės nelaimės miškuose lygį. Minėtose savivaldybėse yra pradedamos taikyti specialiosios apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemonės.
Lokys nesivaržydamas sukirto visą kalną iš iškylautojų vogto meksikietiško maisto ir ieškojo dar (1)
Meksikoje juodasis lokys sugadino vienai šeimai iškylą, o pats sušveitė visą kalną takų ir enčiladų.
Seimui siūloma padidinti mėgėjų žvejybos leidimų kainas valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose nuo 1 euro 40 centų iki 3 eurų dviem paroms, nuo 5 eurų iki 15 eurų mėnesiui ir nuo 14 eurų iki 50 eurų metams.
Nors šių valgomų grybų dydis ir sąsajos su raganomis tiesiog masina, jų ragauti nesiūlo dėl vienos labai svarios priežasties (1)
Lietuvoje galima aptikti pačių įvairiausių valgomų grybų. Štai šių, kuriuos Asta pamatė augant tiesiog sode, nepastebėti buvo neįmanoma dėl įspūdingo dydžio. Grybų žinovas sako, kad jų kepurė gali išaugti ir iki pusės metro. Dar įdomiau tai, kad šie grybai dėl polinkio sudaryti mistišką reiškinį sie...
Ryte į kiemą išėjusius gyventojus pasitiko nemaloni staigmena – ant tako gulintis negyvas briedis (8)
Pirmadienio rytą Klaipėdos gyventojus pasitiko šiurpus vaizdas – gatvėje gulėjo negyvas briedis. Malūnininkų gatvėje jį aptiko vietiniai gyventojai, kurie tikino, kad jokios tarnybos nugaišusio gyvūno neišsiveža, o tuo pačiu taku, ant kurio jis guli, vaikai keliauja į mokyklą.
Žuvies išteklius gausinančiai Žuvininkystės tarnybai būtina turėti tinkamą įrangą, kurią būtų galima panaudoti tokiose situacijoje kaip Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Kazlų Rūdoje įvykusi ekologinė nelaimė verčia griebtis už galvos: prakalbo apie pavojų gyventojams (3)
skelbs ekstremalią padėtįPirmadienį Kazlų Rūdos tvenkinys virto tikrų tikriausiu žuvų kapinynu – tūkstančiai jų buvo išmestos į krantą arba plūduriavo vandenyje negyvos. Gyventojai liudijo, kad atėjus prie tvenkinio pasitinka ne tik kraupūs vaizdai, bet ir stiprus dvokas ir tikino nesulaukiantys pagalbos iš aplinkosauginink...
Pirmadienį socialiniuose tinkluose išplito tragiški vaizdai – Kazlų Rūdos tvenkinyje matyti tūkstančiai nugaišusių žuvų. Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška pranešė šaukiantis pasitarimą dėl ekstremalios padėties.
Išgelbėtus gyvūnus Chersone gydo veterinaras lietuvis: vaizdai, kuriuos jam tenka pamatyti, šiurpina
Kiek žmonių nuskendo Rusijos kariams susprogdinus Kachovkos elektrinės užtvanką, greičiausiai nebus tiksliai sužinota niekada, nes užgrobtą kairiąją Dniepro upės pusę okupantai neįleido tarptautinių stebėtojų, o potvynio aukas įformina kaip mirusias nuo ligų, o ne skenduolius.
Klaipėdos žurnalistas aptiko retą, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą gyvūną: nesitikėjau, kad tokia simpatiška (7)
Niekada nemaniau, kad mano pirmoji pažintis su šiuo nuostabiu gyvūnu įvyks tokiomis aplinkybėmis. Ir dar Klaipėdoje, šalia senamiesčio.
Šis neįprastai šiltas rugsėjis itin džiugina visus, kuomet saulė dar maloniai šildo, o temperatūra dienos metu nenukrenta žemiau 20 laipsnių ribos. Vis dėlto jau matyti, kad gamta pamažu ruošiasi rudeniui. Medžiai, nors iš paskutiniųjų mėgina išsaugoti savo žaliąjį rūbą, tačiau ir jie pamažu savo la...
Vilniuje, Justiniškių mikrorajone, praeivės dėmesį prikaustė neįprastas varnos elgesys. Iš pradžių moteris pamanė, kad paukštis pateko į bėdą ir reikia padėti, tačiau viskas pasirodė visai kitaip. Iš to teko tik pasijuokti.
Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2023–2024 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti, rašoma pranešime spaudai.
Jau prasidėjo žąsų migracija, tad netrukus Lietuvoje sulauksime šių viešnių iš šiaurės. Milžiniški žąsų pulkai, sudaryti iš tūkstančių ar net dešimčių tūkstančių individų, kasmet, rudenį ir pavasarį, džiugina gamtininkus ir pritraukia būrius smalsuolių. Tačiau šis įspūdingas gamtos reiškinys džiaugs...
Socialiniuose tinkluose skelbiamos grybų kainos stebina net supirkėjus: ar ryšitės pakloti 100 eurų (1)
Miškuose pasipylus baravykams ir raudonikiams socialiai tinklai ėmė mirgėti ne tik grybų pilnais karučiais ir automobilių bagažinėmis, bet ir skelbimais apie jų pardavimą. Už kilogramą šių miško gėrybių kai kas prašo tiek, kad net ir jų supirkėjai negali patikėti.
Kodėl nyksta vieni svarbiausių vabzdžių planetoje ir ką tai reiškia žmonijai: bitininkas neslepia – viskas labai rimta (1)
Pasaulyje naudingiausiais pripažinti vabzdžiai nyksta. Bitės atsakingos už maždaug 75 proc. apdulkinamų augalų visoje Žemėje, tad nuo jų tiesiogiai priklauso žmogaus išlikimas šioje planetoje. Vis dėlto jų drastiškai mažėja, o laboratorijose jau kuriamos robotinės bitės, kurios turėtų pakeisti tikrą...
Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija praneša, kad šiomis dienomis Žuvinto ežere suskaičiuota beveik devyni tūkstančiai septyni šimtai apsistojusių pilkųjų žąsų. Pridėjus nakvojančias kituose Žuvinto biosferos rezervato ežeruose – Amalve, Žaltytyje, netenka abejoti – pilkųjų žąsų sankaupa...
Palangoje, šalia tako per pušyną, kur daugelis važinėja dviračiais, poilsiautojai išvydo netikėtą vaizdą. Praeiviai kalbėjo pamatę gyvatę, kuri tarsi skilo į dvi dalis ir viena jų ėmė raitytis ant tako. Vaizdo įrašas, kuriuo socialiniame tinkle pasidalijo Tomas, nustebino ne vieną.
Iš fermos, esančios Kinijos Guangdongo provincijoje, išspruko 71 krokodilas. 66 iš jų jau pagauti. Kaip pranešė vietos valdžia, žmonių aukų arba sužalojimų neužregistruota.
„O kas sakė, kad grybai neauga?“ – juokavo kėdainietė Virginija Zakšauskaitė, nufotografavusi ir paviešinusi savo sodo teritorijoje išdygusius milžiniškus grybus – didžiuosius kukurdvelkius.
Šiaurės Europoje plintantys pavojingi uodai parodė, ko galime laukti iš šylančio klimato: mokslininkai žada tūkstančius naujų virusų (1)
ar uodai gali pasiekti LietuvąPrancūzijai paskelbus apie kovą su iš Azijos atkeliavusiais tigriniais uodais, kurie plinta Šiaurės Europoje ir perneša tokias ligas kaip dengė, čikungunija ir zikos virusas, sugrįžo diskusijos apie klimato kaitos sukeltą rūšių migraciją ir galimas pandemijas. Mokslininkai jau anksčiau teigė, kad ta...
Bręstant medinės statybos bumui aktyvistai prakalbo apie prieitą liepto galą: situacija su miškais – kritinė (8)
Nuo 2024 m. statomuose valstybiniuose pastatuose bent pusė medžiagų turės būti medinės. Kol aplinkos ministras pokytį pristato kaip medinės statybos proveržį ir vardija naudas, aktyvistai būgštauja, kas liks iš Lietuvos miškų. Nors ministerija tikina, kad medžių priauga daugiau negu panaudojama, gam...
Kilo abejonių, ar dar verta saugoti vilkus: jų kiekis kai kuriuose Europos regionuose tapo pavojingas (1)
Europos Sąjungos (ES) vadovei išreiškus viešą susirūpinimą vilkų gaujų keliamu pavojumi, kuriuo, anot jos, vis labiau skundžiasi ūkininkai, ir pasiūlius iš naujo įvertinti šių plėšrūnų apsaugos statusą, kilo kalbų, ar jie vis dar liks saugoma rūšimi. Kad vilkų smarkiai padaugėjo sako ir mokslininkai...
Šventosios paplūdimyje Simonos pastebėtas ir nufotografuotas nematytas gyvūnas privertė spėlioti, kas jis toks ir iš kur ten atsirado. Kol gyventojai pusiau rimtai pusiau juokais jį vadino Lochneso pabaisa ir krokodilu, gamtininkas pateikė savo atsakymą.
Ketvirtadienį Šventojoje pajūriu vaikštinėjusi Simona Žiaušytė užfiksavo nematytą gyvūną. Jis pastebėtas prie pagrindinio įėjimo į paplūdimį ir buvo jau negyvas. Atpažinti, kas tai, iš karto tikrai nelengva.
Ruduo kasmet tampa iššūkiu sodininkams ir daržininkams, kuriems reikia ne tik spėti laiku nuimti derlių, bet ir paruošti žaliuosius plotus šaltajam sezonui, o kur dar standartinis klausimas – kur dėti susidariusius didelius kiekius žaliųjų atliekų. Atliekant rudens darbus neretai padaroma klaidų, ku...
Žemaitijos nacionaliniame parke esančiame Babrungėnų miške rasta daug raudonojo auksabaravykio įvairaus augumo vaisiakūnių. Tai baravykinių šeimos valgomas grybas, natūraliai augantis Šiaurės Amerikoje, bet jau daugiau nei prieš du dešimtmečius paplitęs Kuršių nerijoje. Dar šį baravyką vadina „balse...
Rugpjūčio pabaigoje Lietuvoje vasarojantys gandrai išskleidžia sparnus ilgam skrydžiui. Po dviejų–trijų mėnesių kelionės jie pasiekia Afriką ir čia lieka žiemoti. Vasaros pabaigos su jauduliu širdyje laukė pajiesliškiai Reda ir Donaldas Paplauskai. Jau kelerius metus pora savo sodyboje globoja iš li...
Sekmadienį vilnietis Kęstas Plauška netoli Juodkrantės užfiksavo neįprastą vaizdą – Baltijos jūros pakrantėje išmesta neįprasta mūsų kraštams žuvis. Maždaug 160 cm durklažuvė arba dar vadinama kardžuve.