Pavoverės užkardos pasieniečiai fiksavo, kaip naktį iš Baltarusijos į Lietuvą atėjo meška. Ji pateko į VSAT sienos stebėjimo sistemos, įrengtos Švenčionių rajone, akiratį antradienį apie 22 val. 30 min., rašoma pranešime spaudai.
Stėgalių stumbrynas – Europos Sąjungos lėšomis įkurtas ir 2023 m. duris atvėręs pirmasis Lietuvoje stumbrynas, kuriame patelės poruojamos su genetiškai skirtingais stumbrų patinais. Inovacijas, naujoves ir į raudonąją knygą įrašytus stumbrus galėsite pamatyti gegužės 10 d. viename iš nemokamų atvirų...
„Šis šimtakojis – Polyxenus lagurus – vienintelis Polyxemida būrio atstovas Lietuvoje. Šiame būryje yra apie pusantro šimto rūšių, paplitusių visame pasaulyje“, – rašo Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.
Kuršių mariose balandį masiškai nugaišę karosai nesirgo jų rūšiai būdinga liga, aplinkosaugininkai tęsia tyrimą, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).
Poilsiautojai Kuršių mariose jau kurį laiką mato plūduriuojančias žuvis. Reiškinys stebina ne tik masiškumu, bet ir tuo, kad visos negyvos žuvys yra vienos rūšies. Ichtiologas Justas Dainys sako, kad tai rodo, jog kritimo priežastis – labai specifinė.
Balandžio 22 d. Vilniuje Žemės dienos proga šalies atlikėjų, visuomenininkų bei „Sengirės fondo“ inicijuojamas nemokamas koncertas pakvies gyventojus su muzika švęsti Motinos Žemės dieną ir prisiminti apie gamtosaugos iššūkius. Renginio metu koncertuos Tomas Narkevičius-Free Finga, „Sisters On Wire“...
2 metus su meškomis dirbęs Lukas pasakė, ko niekada nedaryti sutikus šį gyvūną: tai būtų didelė klaida (14)
Baigęs mokyklą Lukas nusprendė nestoti į universitetą, o kuriam laikui išvykti savanoriauti. Taip jis atsidūrė Kroatijoje, vėliau Bulgarijoje, kur dirbo su lokiais. Anot jo, šie gyvūnai gali sverti iki 400 kg ir pasiekti 60 km per val. greitį, tad su jais siūlo nejuokauti. Jis pasakė, ko nedaryti su...
Lietuviai jau renka pirmuosius pavasario grybus, o netrukus pasirodys ir naujos jų rūšys. Gamtininkas pasakė, kas jau išdygo ir ko ieškoti artimiausiu metu, tiesa, vienus populiarius grybus jis siūlo vartoti atsargiai.
Pasvalietė Viltė Tamulionytė jau metus darbuojasi veterinarijos felčere žemės ūkio kooperatyvo „Baltas lašas“ gyvulininkystės komplekse Meškalaukio kaime. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto veterinarinės medicinos šeštojo kurso studentė kartu su kitais ūkyje dirbančiais veterinarais šiuo metu rū...
Rygos nacionaliniame zoologijos sode laikoma Amūro tigrų pora – Taiga ir Augusts – gruodžio 16 d. susilaukė tigriukų, pranešė zoologijos sodo administracija.
Pastaruoju metu naujienų apie meškų pasirodymus netrūksta. Štai kovo 9, 10 dieną viena lepečkojė užfiksuota žmonių vienkiemyje. Vaikštinėjo drąsiai, kol galiausiai pasibaidė nuo įsijungusios šviesos sureagavus judesio davikliui. Įtariama, kad ta pati meška anksčiau vartė avilius kitoje sodyboje neto...
Rausvažiedės sakuros praskleidė pirmuosius pumpurus. Sakurų žiedai kasmet sutraukia minias jais pasigėrėti norinčių žmonių. Reginys išties neeilinis, tačiau trumpalaikis – medžiai žydi tik kelias savaites.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos duomenimis, Lietuva nuo šiol gali didžiuotis dar viena laukinių gyvūnų rūšimi – meška atsivedė jauniklį, o tai reiškia, kad raudonoje knygoje bus atverstas naujas Lietuvos gamtos istorijos puslapis. Anot Laimono Daukšos, meškos jauniklį gamtininkui Laimonui Kia...
Aplinkos ministerija informuoja, kad 2025 m. kovo 31 d. baigėsi 2024-2025 m. vilkų medžiojimo sezonas. Šio sezono metu sumedžioti 326 vilkai (1 iš jų buvo rastas partrenktas automobilio ir 6 sumedžioti pagal specialiai išduotą leidimą paimti iš gamtos), rašoma pranešime spaudai.
Kiekvieną pavasarį maždaug šiuo metu prasideda varliagyvių poravimasis. Patinai įvairiais būdais bando pritraukti pateles. Kai kurie iš jų net pamėlynuoja. Tikrai taip, nors atrodo labai neįprastai šios spalvos laikosi gana trumpą laiką, tad tie, kurie nori pamatyti mėlyną varlę, turėtų skubėti prie...
Gamtos fotografas Marius Čepulis pasidalijo vaizdo įrašu, kuris nustebino ne vieną. Jam pavyko užfiksuoti šakalus. Įraše gamtininkas teigė, kad šie plėšrūnai ne šiaip prašalaičiai, o gyvena mūsų šalyje ir net veda jauniklius.
Prasideda intensyvi varliagyvių migracija. Mūsų mažieji bičiuliai iš savo žiemaviečių ruošiasi traukti į neršto vietas: balas, kūdras, ežerus! O šylant orams, ypač po lietaus, varliagyviai dar intensyviau keliaus. Todėl labai prašau – vairuotojai, pamatę „kupstelį“ ant kelio, jį apvažiuokite, o jei ...
Praėjusio amžiaus pradžioje ir netgi anksčiau, kai Vakaruose prasidėjo dabar jau prieštaringai vertinamas orientalizmo bumas, ypač susidomėta japoniškais būstais ir sodais. Per daugiau nei šimtmetį žavėjimasis tradicinės japonų kultūros reiškiniais ne tik nenuslopo, bet dar labiau sustiprėjo.
Iš kamino teko traukti pelėdą: istorija nelaime nesibaigė tik per plauką
Ornitologas siūlo paprastą sprendimąLaukinių gyvūnų globos centras į laisvę paleido išgydytą naminę pelėdą. Ši buvo ištraukta iš kamino. Sparnuotis paimtas itin sunkios būklės, dėl suodžių negalėjo atmerkti akių, o nuo plunksnų dar ilgai sklido dūmų kvapas. Naminės pelėdos kaminuose – ne toks ir retas atvejis, sako ornitologas.
Įvairiose šalies vietose gyventojai jau aptinka žibučių. Štai Angelė rado labai įdomių – ryškios rožinės spalvos. Pasirodo, šios gėlės nebūtinai būna mėlynos.
Kiekvieną pavasarį Vilniaus Bernardinų kapinės virsta traukos objektu dėl čia pražystančių mėlynų scylių. Šiuo metu jau galima pamatyti pirmuosius jų žiedus.
Ant daugiabučio stogo išvydo paslaptingą siluetą: tikrieji šiauliečiai netrunka atspėti, kas tai (2)
„Sumedžiojęs grobį nunešė šeimynai ir perskrido ant stogo pasidairyti“, – sakė pilką siluetą įamžinusi Rasa Vainauskienė.
Varnių regioniniame parke užfiksuoti invaziniai gyvūnai. Kadaise Lietuvoje jie užveisti dėl kailio.
Miško kirtimuose įamžintos pirmosios gervės. Iš šiltųjų kraštų perėti į Lietuvą sugrįžę sparnuočiai pradžiugino savo nepaprastais balsais.
Ramybės parke išvystas vaizdas sukrėtė kauniečius – akyli žmonės pastebėjo, jog parke naikinami kovų lizdai. Žmonės atkreipė dėmesį į tai, jog nuo kovo 1-osios iki birželio 30-os tai daryti yra draudžiama.
Švaros įmonės reklama šokiravo ne vieną: langai bus tokie skaidrūs, kad net paukščiai į juos atsitrenks (2)
Įmonė atsiprašėSocialiniuose tinkluose išvydę švaros įmonės reklamuojamas paslaugas daugelis liko nesupratę. Šalia šūkio „Ar jūsų langai tokie skaidrūs, kad net paukščiai suklysta?“ vaizduojamas suluošintas balandis.
„Į Lietuvą užsuko pirmoji šiais metais ypač reta mažoji žąsis,“ – džiugia naujiena dalijosi Lietuvos ornitologų draugija.
Populiariausia apuokų porelė Šiauliuose jau džiaugiasi trimis jaunikliais – „Pietinia apuokiukais“. Didieji apuokai yra itin reta rūšis, Lietuvoje peri vos 10–15 porų.
Lietuvos zoologijos sodo gyventojas sužavėjo tūkstančius: nuo jo žaidimų su kamuoliu neįmanoma atitraukti akių (2)
Lietuvos zoologijos sodas pasidalijo vaizdo įrašu, kuris sužavėjo internautus. Jame užfiksuota, kaip su kamuoliuku žaidžia vienas zoologijos sodo gyventojų – trijuostis šarvuotis.
Pavasarinė šiluma iš žiemos sąstingio pabudino angis. Angys yra vienintelės nuodingos gyvatės Lietuvoje. Pirmąją angį šiemet įamžinęs fotografas įspėjo: ši – ypatingos spalvos ir gali būti supainiota su žalčiu.