Mokslininkai aptarė, kas būtų daroma, jei 2036-aisiais į Žemę atsitrenktų 500 metrų skersmens asteroidas (2)
perspektyva neatrodo džiuginantiBeveik 4 000 kvadratinių kilometrų ploto ir 400 metrų storio ledkalnis, kodiniu pavadinimu „A23a“ daugiau nei tris dešimtmečius buvo įstrigęs prie Antarktidos krantų. Tačiau naujausios palydovinės nuotraukos parodė – šiuo metu didžiausias ledkalnis pasaulyje ėmė judėti pietinės Atlanto vandenyno dal...
Vienkartinių apsaugos priemonių ir vaistų nauda virusiniams susirgimams suvaldyti yra milžiniška, tačiau reikėtų nepamiršti ir neigiamos pusės – dėl padidėjusiio šių priemonių ir praparatų vartojimo išaugusios aplinkos taršos mikroplastiku ir vaistų likučiais, rašoma Klaipėdos universiteto pranešime...
Mokslininkai aptarė, kas būtų daroma, jei 2036-aisiais į Žemę atsitrenktų 500 metrų skersmens asteroidas (2)
perspektyva neatrodo džiuginantiAsteroido smūgis į Žemę, jei asteroidas bent kelių šimtų metrų skersmens, būtų katastrofa visai žmonijai. Tokį įvykį šį pavasarį modeliavo ir nagrinėjo Planetos gynybos konferencijos (PDC 2023) dalyviai – mokslininkai, politikai ir diplomatai.
Šiąnakt danguje laukia gražus sutapimas, kuomet paskutiniąją Mėnulio pilnatį prieš žiemos saulėgrįžą papuoš šalia išsirikiavęs Jupiteris.
Puiki žinia geriantiems kavą: tyrimus atlikę mokslininkai rado joje naują smegenis stimuliuojančią medžiagą – ji itin svarbi senstant (3)
Pastaruoju metu mokslininkai itin aktyviai ieško natūralių komponentų, galinčių atremti su amžiumi susijusį kognityvinių funkcijų silpnėjimą ir skatinančių sveiką amžėjimą arba kitaip – senatvę.
Naujas tyrimas parodė, kad vyresniems nei 60 metų žmonėms pavojus susirgti demencija išauga 27 proc., jei jiems naktimis reguliariai ima trūkti net ir vos 1 proc. giliojo miego, taip vadinamo lėtųjų bangų miego.
Fantastiškas vilniečio užfiksuotas kadras: kas ties Gedimino kalavijo smaigaliu sužibo nakties danguje? (3)
Šią savaitę sostinėje, Katedros aikštėje, prie Gedimino paminklo vilnietis fizikas Nail Garejev pastebėjo žavingą sutapimą – žvelgiant tam tikru kampu, danguje, ties Gedimino kalavijo smaigaliu, sužibo Jupiteris ir keturi didžiausi jo palydovai. Netrukus šį tobulą sutapimą fotografijos entuziastas u...
Spanguolės komerciškai pradėtos auginti ne taip ir seniai – šių uogų ūkininkai ėmėsi prieš maždaug 200 metų. Tačiau kaip šios pelkių uogos atsidūrė ant mūsų stalo?
Gyvybė užsimezgė Žemėje – na, bent jau tai labiausiai tikėtinas scenarijus. Bet nuo pavienių cheminių elementų iki gyvybės kelias tolimas, o nemaža jo dalis buvo nukeliauta ne mūsų planetoje. Įvairias sudėtingas molekules čia atgabenti galėjo, pavyzdžiui, kometos.
Pasaulis turi tik labai nedidelę galimybę sulaikyti pasaulinį atšilimą žemiau pagrindinės ribos, dėl kurios gali būti pasiekti keletas klimato lūžių ir smarkiai išaugti ekstremalių orų tikimybė, teigiama naujoje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje.
Rusija planuoja iki 2025-ųjų su JAV įvykdyti du bendrus skrydžius į kosminę stotį, pasirašyta sutartis su NASA (10)
Rusija ir Jungtinės Valstijos planuoja iki 2025 m. įvykdyti dar du bendrus skrydžius į tarptautinę kosminę stotį (TKS), nežiūrint į tai, kad šių dviejų galingųjų pasaulio valstybių santykiai šiuo metu yra pasiekę visišką dugną.
Naujausias Švedijos mokslininkų ir inžinierių kūrinys – virš vandens skriejantis keltas: pamatykite, kaip jis lekia (3)
Stokholmo vandenyse debiutavo elektra varomas keleivinis keltas, sklendžiantis virš vandens pavirčiaus ant vandens sparnų, pranešė jo gamintoja, pridūrusi, kad nuo šiol pradeda ir komercinę jo gamybą.
Nuo birželio 1 d. septyniolikoje ES šalių (tarp jų ir Lietuvoje) įsigaliojo Bendro galiojimo Europos patentas. Tarp dviejų pirmųjų organizacijų Lietuvoje, gavusių tokį naują patentą, yra Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), kurio mokslininkai sukūrė išmaniąją liemenę.
Kibernetinės atakos gali įvykti bet kokio dydžio ar srities organizacijoje, tačiau dar svarbiau žinoti, kad sugauti jų kaltininkus ne visada paprasta.
Nors polifoninėmis melodijomis pypsintis senutėlis „Nokia“ ir iš titano nukaldintas „iPhone 15 Pro“ skiriasi kaip diena ir naktis, jie abu neapsieina be tos paties elemento – SIM kortelės.
Didelės kompanijos, kurioms vadovauja kompetentingi, sėkmingi ir visame pasaulyje žinomi įkūrėjai, paprastai nėra linkusios jų atleisti. Visi šie žodžiai galėjo apibūdinti Samo Altmano vaidmenį „OpenAI“.
Dirbtinio intelekto generuojami vaizdai dabar yra tokie pažangūs, kad žmonėms darosi sunku juos atskirti nuo tikrų žmonių veidų.
Kokį televizorių pirkti – už 500 eurų ar už 1000 eurų: kuo jie skiriasi ir kokie geriausi modeliai šiemet
ką išskirtinio siūlo populiariausi gamintojaiTelevizoriaus paieška gali sukelti tikrą galvos skausmą – skirtingi gamintojai, modeliai, dydžiai, dizainas, technologinės galimybės. Pasirinkimas milžiniškas, tad pasidomėjome, kokie televizoriai populiariausi šiemet ir ką dažniausiai renkasi lietuviai.
Smūgis „Tesla“ autopiloto byloje: aiškėja, kad Elonas Muskas tyčia nuslėpė sistemos defektus (3)
automobilį vairavęs vyras žuvo2019 m. JAV įvyko mirtina avarija, kurios metu žuvo automobilio „Tesla Model 3“ savininkas Jeremy Banneris. Manoma, kad „Tesla“ žinojo apie autopiloto ir kitų saugos sistemų defektus, tačiau vis tiek prekiavo transporto priemonėmis ir jų neatšaukė.
Intensyvus dirbtinio intelekto taikymas atneša nemažai naudos, tad švietimo įstaigos ir organizacijos skatina nepamiršti keliamų moralinių, socialinių ir teisinių klausimų.
„Tesla“ sugalvojo naują mokestį: jei elektromobilį paliksite įkrovimo stotelėje ilgiau nei reikia – teks susimokėti (1)
„Tesla“, kuri visame pasaulyje turi daugiau nei 50 tūkst. elektromobilių įkrovimo stotelių, diegia naujo mokesčio sistemą, kuri, kaip ji tikisi, padės geriau valdyti elektromobilių srautus įkrovimo stotelėse.
Šalyje plinta pavojinga kibernetinė ataka – programišiai bando apsimesti populiaria internetine parduotuve „AliExpress“. Lankydamiesi įvairiose interneto svetainėse, naudotojai gali susidurti su iššokančia reklama, skelbiančia apie laimėtą prizą. Paspaudus nuorodą, iš žmonių bandoma išvilioti jautri...
Didžiausioje technologijų konferencijoje „Web Summit“ šiemet buvo svarstoma, ką teks veikti su vis labiau į mūsų gyvenimus įsiskverbiančiu dirbtiniu intelektu – apie tai diskutavo net ir scenoje pasirodęs, dirbtiniu intelektu varomas robotas-humanoidas.
„OpenAI“ trečiadienį paskelbė, kad vienas iš įmonės įkūrėjų Samas Altmanas grįš į generalinio direktoriaus postą.