Australija kurs nacionalinę kosmoso agentūrą (4)

Australija , norinti įsitraukti į pelningą ir greit besiplėtojantį astronautikos sektorių, pirmadienį įsipareigojo kurti nacionalinę kosmoso agentūrą.

Prognozė: Žemėje atsiras naujas vandenynas (41)

Baikalas gali tapti naujuoju vandenynu, apie tai paskelbė Rusijos mokslų akademijos Sibiro skyriaus leidinys „Nauka v Sibiri“.

JAV į kosmosą iš Kalifornijos iškėlė šnipinėjimo palydovą (24)

Raketa „Atlas V“ su šnipinėjimo palydovu pakilo šeštadienį vakare iš JAV karinių oro pajėgų Vandenbergo bazės Kalifornijoje atlikti slaptos misijos.

Pastebėtas antras orų kraštutinumas per 137 metus (39)

NASA nustatė, kad 2017 metų rugpjūtis buvo antrasis karščiausias paskutinis vasaros mėnuo per pastaruosius 137 metus, kai fiksuojami tokie rekordai.

7 gyvūnai, kurie „prisikėlė iš numirusių“ (6)

Veikiausiai visi žino biblinę istoriją apie Jėzų ir Lozorių, kai Jėzus Kristus prikėlė iš numirusių. Pasirodo, kad kelių sričių mokslininkai yra pasiskolinę Lozoriaus vardą ir, suprantama, kodėl.

Sukurtas esminis dalykas kosmosui kolonizuoti (85)

Kinų inžinieriai pagamino ir sėkmingai išbandė mums žinomos fizikos principams prieštaraujantį elektromagnetinį variklį. Tai gali tapti didžiųjų kosminių atradimų ir Saulės sistemos kolonizavimo...

NASA asteroidus tiriantis erdvėlaivis skrieja pro Žemę pakeliui į asteroidą (8)

NASA asteroidus tiriantis erdvėlaivis, pakeliui į asteroidą, skrieja pro Žemę.

Kodėl palietus bambą, patiriame keistus pojūčius? (8)

Ar kada bandėte paliesti bambą? Taip, apima labai keistas pojūtis. Ima dilgčioti kirkšnyse ir atrodo, lyg norėtųsi šlapintis. Pasirodo, tam yra priežasčių.

5 įdomūs faktai apie namuose gyvenantį parazitą (17)

Kambariuose besikaupianti drėgmė, šiluma ir ant virtuvės stalo paliekami maisto likučiai – puikios sąlygos veistis tarakonams. Tačiau ar žinojote, kiek ištvermingi yra šie vabzdžiai?

Nuostabus atradimas: galima suprasti viską - nuo smegenų chirurgijos iki fizikos (8)

Nors fizikams pavyko perprasti makroskopinio pasaulio chaoso teoriją, chaoso netrūksta ir kvantiniame lygmenyje. Ir kvantinis chaosas stulbina dar labiau, nei didesnysis jo atitikmuo.

Kinija paskelbė: misija į Marsą „gerokai įsibėgėjo“ (37)

Kinijos vykdoma 2020 metų savaeigio zondo misijos į Marsą programa „gerokai įsibėgėjo“, trečiadienį pranešė vienas pagrindinių ambicingos kosmoso programos kūrėjų.

Pasiruoškite blogiausiam: nevaldoma Kinijos kosminė stotis krenta į Žemę (136)

Kinijos kosminė stotis „ Tiangong -1“ jau ruošiasi pasitikti savo pražūtingą lemtį. 2011 metais iškelta kosminė stotis orbitoje teturėjo praleisti keletą metų – tai tik pirmasis bandymas prieš...

„Facebook“ apsigalvojo: nebus akcijų filantropinei veiklai finansuoti

To paties pavadinimo didžiausią pasaulyje socialinį tinklą valdanti amerikiečių kompanija „Facebook“ penktadienį pranešė apsigalvojusi ir neleisianti naujos balso teisės nesuteikiančių akcijų emisijos.

Darbo rinka ateityje: kas padės išlikti? (4)

Spartus technologijų progresas neatpažįstamai pakeitė ne tik mūsų kasdienį gyvenimą, bet ir darbo specifiką. Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje...

Atnaujinta „iOS 11“: prastos naujienos „iPhone“ baterijoms (64)

Po kelis mėnesius trukusio bandomosios versijos testavimo „Apple“ pagaliau pristatė plačiajai visuomenei „ iOS 11“. Viena iš sensacijų, ko gero, derėtų laikyti tai, kad praėjus tik kiek daugiau nei...

„Samsung Galaxy Note 8“: puiki kamera, bet panašus į plytą (95)

Ištikimieji „ Samsung Galaxy Note“ serijos išmaniųjų telefonų gerbėjai ilgai turėjo laukti, kol galės pasikeisti savo telefoną. Paskutinis oficialiai mūsų rinkai skirtas „Samsung Galaxy Note 4”...

Sunkiai pastebimas ginklas numušė droną: parodė, kaip veikia (30)

Po daugybės metų tyrimų ir bandymų, lazeriniai ginklai po truputį ateina į JAV ginkluotę. Galinga lazerinė sistema „ Athena " turi viską, ko reikia geram ginklui - šaudo tyliai, jos šūvių neįmanoma...

Pristatyta didžiausia pasaulyje „Gameboy“ delninė žaidimų konsolė

„Guiness World Records: Game‘s Edition“ skelbia džiugią žinią – pristato rekordinio dydžio „Gameboy“ delninę žaidimų konsolę.

Penktadienį Lietuvoje prasideda prekyba „iPhone 8“: paskelbtos kainos papildyta 11.35 val. (211)

Penktadienį Lietuvoje galima iš anksto įsigyti „ iPhone 8“. Rugsėjo 22 d. pradedami išankstiniai jo užsakymai ir ne tik Lietuvoje.

Gamintojų gudrybės, kaip išlaikyti žmogų prikaustytą prie telefono (5)

Pagrindinė mobiliųjų telefonų programėlių funkcija – padėti žmogui, tačiau daugiausia laiko naudodami telefoną žmonės skiria socialinių tinklų programėlėms ir žaidimams. Kokias gudrybes taiko...

Pastebėjo išsiskiriantį Z kartos elgesį su socialiniais tinklais (29)

Nors Lietuvoje populiariausiu socialiniu tinklu išlieka „Facebook“ , kai kurios visuomenės grupės pirmenybę teikia kitiems socialiniams tinklams, pavyzdžiui, „Instagram“ ar „ Snapchat “, sako...

Žmonės už ryšį šiemet sumokėjo daugiausiai per 2 metus (5)

Lietuvos elektroninių ryšių rinkos pajamos pirmąjį šių metų pusmetį, BNS skaičiavimais, buvo 340,04 mln. eurų - 5,8 proc. daugiau nei pernai sausį-birželį, kai pajamos buvo 321,4 mln. eurų.

Civilinę technologiją naudos ir slapti kariniai laivai (3)

Kariniai laivai iš dalies yra slapti, tad juos aptikti nelengva net ir taikos sąlygomis.

Programišiai pasiekė JAV biržos duomenis ir galėjo pasipelnyti

Jungtinių Valstijų vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) pranešė, kad praėjusiais metais patyrė kibernetinę ataką ir kad įsilaužėliai galėjo pasipelnyti iš gautos informacijos, pranešė tarnyba.

Paskelbti naujausi duomenys: lyderių trejetukas atrodo kitaip papildyta 12.55 val. (40)

Mobiliojo ryšio operatorė „Tele2“ antrąjį šių metų ketvirtį užėmė 41,2 proc. Lietuvos mobiliojo ryšio rinkos, kitiems operatoriams - „Bitė Lietuvai“ pagal pajamas teko atitinkamai 28,74 proc., o...