Vabzdžius Londone tyrinėjanti lietuvė mokslininkė įspėja apie masinį rūšių nykimą: stebime situaciją, kad patys neišnyktume (33)

Dvisparnius vabzdžius tyrinėjanti mokslininkė Radvilė Markevičiūtė, dirbusi Londono gamtos istorijos muziejuje teigia, kad dėl žmogaus kaltės yra naikinamos įvairios buveinės ir vyksta masinis rūšių...

Urve Sibiro gilumoje archeologai rado paslaptingų žmonių protėvių kaulus, šalia jų – kruvinos kovos už išlikimą pėdsakai (22)

Tyrėjai aptiko seniausias fosilijas, priklausančias mįslingiesiems Denisovo žmonėms – priešistoriniams hominidams, kurie laikomi artimais šiuolaikinių žmonių giminaičiais.

Jungtinėje Karalystėje gyvenančio ūkininko kieme – stulbinantis radinys: po žeme aptiko prabangių Romos imperijos laikų rūmų liekanas ir mozaiką (7)

Vyras iš Jungtinės Karalystės žingsniuodamas po tėvo ūkį aptiko senovės Romos laikais datuojamų prabangių namų liekanas. Po žemėmis pavyko rasti ir įspūdingą mozaiką.

Italijoje aptikti milžiniškų dinozaurų kaulai perrašys viso regiono istoriją: šiai vietai pasaulyje nėra lygių (10)

Italijoje rastos dinozaurų fosilijos perrašys istoriją, geografiją ir senovės Viduržemio jūros regiono evoliuciją.

Eksperimentą laboratorijoje atlikę mokslininkai sukūrė pirmąją sintetinę gyvybės formą – ksenobotus: mėgintuvėlyje pradėjo sparčiai daugintis (45)

Pirmuosius kompiuteriu sugeneruotus gyviems organizmams artimus robotus sukūrę mokslininkai teigia, kad tie ksenobotais vadinami dariniai pajėgūs netgi replikuotis. Laboratorijoje kuriant miniatiūrinius,...

Puiki žinia: lietuviškų palydovų kūrėja „NanoAvionics“ pradeda kurti Žemės biologinę įvairovę tiriantį palydovą „Miško akis“ (19)

Mažųjų palydovų kūrėja „ NanoAvionics “ pasirašė sutartį su Čilės startuoliu „Lemu“, sukūrusiu vienintelį egzistuojantį Žemės biosferos atlasą. Lietuvos kosmoso technologijų įmonė gamins...

NASA užsakė sukurti tris komercines kosmines stotis, kurios pakeis pasenusią TKS (4)

NASA užsakė trims bendrovėms sukurti naujų komercinių kosminių stočių projektus.

Kokie yra zebrai – juodi su baltais dryžiais, ar balti su juodais dryžiais? Mokslas pagaliau atsakė į amžiną klausimą (22)

Zebrai dėl savo išskirtinio kailio laikomi ikoniškais gyvūnais, tačiau ar kada nors svarstėte, kokios spalvos iš tikrųjų jie yra: balti su juodais dryžiais ar juodi su baltais dryžiais?

Ragina suskubti medikus ir iš Lietuvos: Europos kosmoso agentūra siūlo ekstremalų darbą – 2023-ieji įsimins visam gyvenimui (9)

Europos kosmoso agentūros finansuojama tyrimų programa „Concordia“ tyrimų centre Antarktidoje skelbia konkursą medicinos daktarui 2023-ųjų žiemos sezonui.

Laboratorijoje JAV sukurti mikroskopiniai gyvieji robotai išmoko daugintis: mokslininkai nieko panašaus dar nėra matę (83)

Ne iš metalo ir keramikos, bet tikrai kuo gyviausi. O dabar ir daugintis išmoko kaip niekas kitas nemoka.

Skylę po žeme atidengę archeologai aptiko šiurpios išvaizdos radinį: mano, kad tai jauno vyro kūnas (20)

Archeologai Peru aptiko iki 1 200 metų senumo mumiją. Manoma, kad tai 18-22 metų vyro mumija . Mumija surišta virve ir rankomis dengia veidą.

Elono Musko „Starlink“ palydovinis internetas pradeda veikti Lietuvoje: paskelbė, koks bus interneto greitis paviešintos paslaugų kainos (199)

Astronautikos bendrovė „Space X“, priklausanti Elonui Muskui , pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „ Starlink “ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos...

NASA žada atlikti didžiulį eksperimentą Mėnulyje: jei pasiseks, identišką technologiją panaudos Marse (21)

NASA paskelbė kvietimą teikti pasiūlymus, kaip Mėnulyje būtų galima įrengti branduolinę jėgainę . Tai yra dalis ilgalaikio projekto, kurį NASA vykdo kartu su Idaho nacionaline laboratorija – vienu...

Kembridžo mokslininkai sukūrė stiklo kietumo super želė iš vandens: formos nepakeičia net pervažiavus automobiliu (4)

Kembridžo universiteto mokslininkai pasinaudodami keliais chemijos triukais sukūrė naują ypatingą medžiagą, kurią pavadino „super žele“. Tai – labai lanksti, minkšta medžiaga, kuri gali būti...

Praneša, kiek proc. Lietuvos teritorijos jau dengia 4G ryšys (5)

Trijų didžiausių mobiliojo ryšio operatorių „Bitės“, „Telia“ ir „Tele2“ tinklai naudojant 4G ir 2G technologijas spalio pradžioje padengė apie 95 proc., o 3G – 96 proc. Lietuvos teritorijos.

Išrinktas 2021 metų žodis: taip, tai „vakcina“ (2)

Išplėsdamas šiais laikais dažnai visur pasitaikančio žodžio „ vakcina “ (angl. vaccine) reikšmės apibrėžimą ir geriau pritaikydamas jį prie mūsų laikų amerikiečių žodynas „Merriam-Webster“...

Dėl Europos planų kosmose turi spręsti politikai, sako ESA vadovas (1)

Europos kosmoso agentūros (ESA) vadovas sako, kad savarankiškos Europos galimybės pasiekti kosmosą klausimas priklauso nuo politikų.

Neįgalieji jaučiasi diskriminuojami internetinėje erdvėje: svetainės nepritaikytos jų poreikiams (2)

Šiaulietis Audrius serga nepagydoma, progresuojančia akių liga – glaukoma. Nors šis susirgimas dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus žmonėms, Audrių glaukoma užklupo sulaukusį vos trisdešimties ir atėmė...

Londone pabaigta grandiozinė miesto simbolio rekonstrukcija: po trijų su puse metų – įspūdingas atidengimas (3)

Didžiojo Beno ciferblatai išnirs iš pastolių uždangos kaip tik tam metui, kai visame pasaulyje garsus laikrodis turės atlikti savo svarbiausią kasmetinę užduotį: tūkstančiams žmonių Londono gatvėse...

Europos kosmoso agentūra perspėja apie galimą palydovo „Solar Orbiter“ susidūrimą su kosminėmis šiukšlėmis (4)

Europos kosmoso agentūra (EKA) pranešė penktadienį besiruošianti pakoreguoti Saulę tyrinėjančio palydovo „Solar Orbiter“ orbitą, siekiant išvengti potencialaus susidūrimo su kosminėmis šiukšlėmis...

Rusija išskraidino į TKS naują švartavimosi modulį (8)

Rusija išskraidino į TKS naują švartavimosi modulį Rusijos raketa „Sojuz“, nešanti naują švartavimosi modulį Tarptautinei kosminei stočiai (TKS), trečiadienį sėkmingai pakilo.

Rusija į kosmosą sėkmingai paleido karinį palydovą „Tundra“ (48)

Rusija ketvirtadienį į kosmosą sėkmingai paleido karinį palydovą, kuris, manoma, yra Kremliaus išankstinio perspėjimo apie raketas sistemos dalis.

Skubėkite pasikeisti: paviešintų lietuvių slaptažodžių dešimtuke – lopas123, mantas ir nesakysiu (34)

Paskelbti populiariausi internetiniai slaptažodžiai, tačiau šio „konkurso“ prizininkų reikėtų vengti. Vartotojų naudojami labai silpni ir dažnai pasikartojantys slaptažodžiai – lengvas grobis...

Suskilęs telefono ekranas taps praeitimi: JAV mokslininkai rado būdą pagaminti nedūžtantį stiklą (27)

Suskilę telefonų ekranai gali tapti praeitimi, ir už tai reikės dėkoti persilaužimą pasiekusiam tyrimui, kuris buvo atliktas Kvinslando universitete.