Architektas Richardas Beckettas ryžosi drąsiam eksperimentui – jis tapo savotiška gerųjų mikrobų testavimo laboratorija. Reguliariai tikrinamas vyro kraujas padės išsiaiškinti, kokią naudą – jeigu tokia iš viso yra – jie duoda žmogui.
Kinijos kosminės misijos „Shenzhou 16“ astronautai „Tiangong“ kosminėje stotyje atliko eksperimentą su atvira liepsna.
Naktį iš rugsėjo 28-osios į 29-ąją dangų virš Žemės nušvies įspūdinga pilnatis, dar vadinama supermėnuliu. Šis reiškinys bus matomas ir Lietuvoje.
Praėjusią savaitę, rugsėjo 19-22 dienomis Lietuvoje lankėsi Prancūzijos nacionalinio mokslinių tyrimų centro (CNRS) atstovai – Neurodegeneratyvinių ligų laboratorijos direktorius Dr. Gilles Bonvento ir Biologijos instituto Europos ir tarptautinių ryšių vadovas Dr. Emmanuel Brouillet.
Pirmą kartą tokią fosiliją radę mokslininkai priešistorinio gyvio pilve aptiko intriguojančių objektų (1)
Trilobitai yra viena iš labiausiai paplitusių fosilijų pasaulyje. Nepaisant gausios šių fosilijų kolekcijos, kol kas niekas nėra išsamiai ištyręs, kuo šie padarai anuomet maitinosi.
Jupiterio palydovas Europa po lediniu paviršiumi turi vandenyną. Žinome, kad jame vyksta įvairūs cheminiai procesai, nes iš apačios jį kaitina palydovo gelmių šiluma bei pasiekia įvairios mineralinės medžiagos. Visgi tikslios vandenyno savybės toli gražu neaiškios.
JAV Vandenynų tyrimų fondo specialistai, stebėdami į Ramiojo vandenyno gelmes panardinto aparato perduodamą vaizdą, išvydo ypač retą Dumbo vardą gavusį aštuonkojį.
NASA mokslininkai ant „OSIRIS-REx“ zondo parskraidinos asteroido Bennu grunto mėginių talpyklos rado smulkių nuolaužų ir juodos spalvos dulkių. Ši sandari talpykla spalio 11 dieną bus pilnai išardyta NASA Johnsono kosmoso centre, praneša NASA.
Delfi TV operatorius, turinio kūrėjas ir inovatyvių technologijų apžvalgininkas Robertas Narmontas telefonu užfiksavo ankstyvo ryto akimirkas prie Vilniaus Žaliųjų ežerų.
Rugpjūčio mėnesį Indija tapo pirmąja šalimi į Mėnulio Pietų ašigalį nuskraidinusia kosminį zondą.
Astronautų organizme – kardinalūs pokyčiai: kaulai kosmose nyksta 12 kartų sparčiau nei Žemėje, bet kaip juos atstatyti? (1)
Buvimas kosmose, mikrogravitacijos sąlygomis, turi įvairų, daugiausiai neigiamą, poveikį žmogaus organizmui. Vienas iš efektų yra kaulų atrofija, apie 12 kartų spartesnė, nei Žemėje.
Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute (KU JTI) su mokslininkais ir regiono verslo bei suinteresuotų valstybės institucijų atstovais susitiko Europos kosmoso agentūros (EKA) oficialus atstovas Lietuvai Michele Iapaolo. Susitikimo tikslas – naujų kontaktų ir partnerysčių paieška.
Suabejojo naujųjų „iPhone 15“ patvarumu smūgiams: užsienio apžvalgininkai teigia radę korpuso trūkumų (1)
Dalis „Apple“ gerbėjų, užsisakiusių ilgai lauktą „iPhone 15“, dabar, kaip pranešama, svarsto atšaukti savo užsakymus, nes pastebėjo didelį trūkumą, palyginti su senesnės kartos telefonais.
Vilnietė pavasarį įsirengė saulės elektrinę – pasidalijo, kiek per vasarą pagamino, sunaudojo ir sutaupė (7)
Lietuvoje toliau auga saulės elektrines įsirengusiųjų skaičius – vis daugiau gyventojų nori tapti nepriklausomais elektros vartotojais.
„Meta“ vadovas Markas Zuckerbergas trečiadienį paskelbė, kad technologijų milžinė integruos dirbtinio intelekto (DI) technologijas į skaitmeninius asistentus ir išmaniuosius akinius, kompanijai siekiant pasivyti savo konkurentus DI lenktynėse.
Ar įmanoma atsekti sukčių: kaip sužinoti, kas skambina ir siunčia žinutes, norėdami jus apvogti? (1)
Visame pasaulyje daugėja kibernetinių atakų. Ne išimtis ir Lietuvos gyventojai, kurie vis dažniau sulaukia sukčių skambučių ir SMS žinučių. Ar įmanoma sužinoti, kas slepiasi kitoje ragelio pusėje?
„Accept all cookies“ (liet. „priimti visus slapukus“) – jau įprasta, kad toks iššokantis langas pasitinka užsukus į bet kurią interneto svetainę. Vis dėlto, nedaugelis iš tiesų atveria išplėstines parinktis ir pasidomi, su kuo sutinka. Apie tai, kokios grėsmės tyko internete, paaiškino „Tele2“ IT sa...
Šiandien didžiausiai pasaulyje paieškos sistemai šiandien sukanka 25 metai.
Šiaurės Europos šalyse nuo praėjusių metų pastebėtas naujas kibernetinio sukčiavimo būdas jau fiksuotas ir Lietuvoje. Įsilaužėliai, naudodami nutekintus e. pašto slaptažodžius, svetimų žmonių vardu užsisako muzikos ir vaizdo turinio platformų paslaugas, o prisijungimus parduoda per skelbimų portalus...
Įspėja Eloną Muską: „X“ nustatytas didžiausias dezinformacijos lygis – grasina uždrausti platformą visoje ES (2)
rado daug Rusijos propagandosElonui Muskui nurodyta, kad socialinis tinklas „X“ turi laikytis naujų įstatymų, skirtų kovoti su melagienomis ir Rusijos propaganda, praneša „The Guardian“.
Influencerių erai – galas? Jų darbą jau atlieka dirbtinis intelektas – lankosi kavinėse, reklamuoja daiktus
paskelbtas 7 įtakingiausių virtualių influencerių pasaulyje sąrašasAr pasitikėtumėte dirbtinio intelekto rekomendacijomis, skatinančiomis įsigyti vieną ar kitą prekę? Tūkstančiai žmonių tai jau daro socialinėse medijose sekdami dirbtinio intelekto sukurtus influencerius – nenuostabu, kad su jais bendradarbiauti nori vis daugiau prekių ženklų. Virtualūs influenceria...
„Xiaomi“ pristatė išmaniųjų telefonų „Xiaomi 13T“ seriją: „Leica“ kamera ir įkrovimas per 19 minučių
Šiandien elektronikos gamintojas „Xiaomi“ pristatė naujausią išmaniųjų telefonų seriją – „Xiaomi 13T“. Kadangi buvo sukurti bendradarbiaujant su aukščiausios klasės fotoaparatų ir objektyvų gamintoju „Leica“, naujieji išmanieji telefonai pasižymi puikia kamera bei itin greitu įkrovimu.
Technologijų bendrovės „Apple“ naujų „iPhone 15“ telefonų serija buvo pristatyta itin garsiai, tačiau panašu, kad ne visi naudotojai yra patenkinti šiais įrenginiais.
Itin populiarų pokalbių robotą „ChatGPT“ sukūrusi bendrovė pranešė, kad šioje dirbtinio intelekto platformoje atsiras naujų funkcijų.