Vilnius -3°C
Sausio 20 d., Sekmadienis
Krituliai 0,2 mm Vėjas 2.9...3.3 m/s Saulė teka/leidžiasi 08:26 - 16:33 Mėnulis priešpilnis Atmosferos slėgis 1013.8...1015.1 hPa
Sausio 21 d., Pirmadienis
 -5°C
Krituliai 0,9 mm Vėjas 1.8...3.5 m/s Saulė teka/leidžiasi 08:25 - 16:35
Sausio 22 d., Antradienis
 -3°C
Krituliai 2,3 mm Vėjas 1.6...3.1 m/s Saulė teka/leidžiasi 08:23 - 16:36
Sausio 23 d., Trečiadienis
 -7°C
Krituliai 0 mm Vėjas 2.0...3.1 m/s Saulė teka/leidžiasi 08:22 - 16:38
Sausio 24 d., Ketvirtadienis
 -8°C
Krituliai 0,7 mm Vėjas 3.7...7.0 m/s Saulė teka/leidžiasi 08:21 - 16:40

Arklininkas paaiškino, kodėl žirgas ir karvė negali gyventi viename tvarte (10)

Arklininkystė, žirgų sportas Lietuvoje neatsiejamas nuo Kazio Trotos asmenybės. Agronomo ir veterinaro specialybę turintis, vienas iš garsiausių Lietuvoje profesionalių trenerių-važnyčiotojų per...

Sudarys išnykusių Lietuvos kaimų žemėlapius – kam to prireikė? (46)

Minint vietovardžių metus šiemet žadama sudarinėti išnykusių kaimų ir kitų vietovių žemėlapius.

Lenkai pasakė, kada įsileis lietuviškas kiaules (48)

"Žaliojoje savaitėje", Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio ministrų susitikimo metu susitarta, kad lietuviai vėl galės vežti į šią šalį gyvas šnipuotąsias.

Lietuvos stende „Žaliojoje savaitėje“ lietuviškos kiaulienos nėra (13)

Berlyne vykstančioje „Žaliojoje savaitėje“ - vienoje iš didžiausių žemės ūkio parodų, lietuviai gali pasigirti, gintaru, ekologiškai produktais, šakočiais milžinišku sūriu, tačiau ne mėsos...

Surplys sako, kad su lenkais sutarta – kitą savaitę kiaulės pajudės (19)

Berlyne „Žaliojoje savaitėje“ dalyvaujantis Lietuvos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako, kad kitą savaitę turėtų baigtis vadinamasis „kiaulių karas“ su lenkais.

Paaiškėjo, kas apmokėjo grūdininkų nuostolius (11)

Kiekvieną sezoną grūdų augintojai pagal iš anksto sudarytas išankstines sutartis, kuriose būna fiksuota kaina, parduoda didelį kiekį derliaus. Tačiau praėjusių metų sausra ne tik sumažino gauto derliaus...

Susitarime su lenkais – pirmieji viltingi signalai (10)

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys tikisi, kad Berlyne su Lenkijos ministru Janu Krzysztofu Ardanowskiu pavyks susitarti, kad būtų panaikinti prekybos kiauliena apribojimai.

Prie žagrės liekančių vis mažiau: ekonomistai brėžia liūdną perspektyvą su šlakeliu vilties (180)

Kol pasaulis svyruoja ties ekonominės krizės riba, galime pasižiūrėti, kokie metai buvo Lietuvos žemės ūkiui.

Surplys apie darbuotojų nuotaikas, kuponus ir kokios įstaigos bus sujungtos (39)

Žemės ūkio ministerijos darbuotojų nuotaikos dėl persikėlimo į Kauną nėra pakilios, tačiau jų kaita čia nėra didesnė nei kitose ministerijose, sako žemės ūkio ministras Giedrius Surplys .

Vyriausybė nepritaria siūlymui riboti įsigyjamų ūkio paskirties miškų plotą (7)

Vyriausybė nepritaria Seimo nario Jurgio Razmos parengtam įstatymo projektui, kuriuo siekiama apriboti galimų įgyti miškų ūkio paskirties žemės sklypų plotą.

Prognozuoja, kokia gali būti derybų su lenkais dėl kiaulių baigtis (9)

Signalai rodo, kad Lietuva situacijoje dėl kiaulienos importo į Lenkiją gali tikėtis geros baigties, Eltai sakė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys .

Dėl švaros trūkumo stabdoma mėsos perdirbimo įmonė nepakluso ir dirbo toliau (13)

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Kauno VMVT) dėl pažeidimų, nustatytų neplaninio patikrinimo metu, laikinai sustabdė UAB „Skaistės mėsa ” (S. Lozoraičio g. 43-4, Garliava, Kauno r.)...

Įteisinti sėklų mainai (3)

Atsižvelgiant į ūkio subjektų pageidavimą įteisinti sėklos mainus, buvo parengtas Privalomųjų rinkai tiekiamos daržovių sėklos kokybės reikalavimų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos žemės...

Reforma atims iš miškininkų uniformas – perspėja dėl smūgio prestižui (72)

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai sunerimę, kad savo ilgametę istoriją menančias uniformas gali tekti iškeisti į specialius darbo rūbus. Jų manymu, tai ne tik apsunkintų pareigų vykdymą, bet...

Pieno supirkimo kaina sumažėjo (23)

Penkios didžiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2018 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems pieno ūkiams vidutiniškai mokėjo 359 eurus už toną, arba 1,3 proc. mažiau nei lapkritį.

Kiek pernai lietuviai norėjo pirkti žemės (14)

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) pernai gavo daugiau nei 28 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų prašymus išduoti sutikimus įsigyti privačios žemės ūkio paskirties žemės.

Savivaldybių įtakos karai – mūšis dėl valstybinių įstaigų (6)

Nuo sausio 1 d. nebeliko Vilkaviškio ir Šakių aplinkos apsaugos inspekcijų. Jos buvo prijungtos prie keliskart mažesnių miestų institucijų. Kodėl – niekas nepaaiškino.

Ministrai derėsis dėl kiaulių (6)

Artimiausiu metu Lenkijos ir Lietuvos žemės ūkio ministrai turėtų susitikti aptarti situacijos dėl pernai gruodį įvestų lietuviškos kiaulienos ir kiaulių importo draudimų.

Nuo metų pradžios afrikinis kiaulių maras patvirtintas 26 vietose 41 šernui (13)

Šiemet sausio 5-11 dienomis Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytų šernų mėginius, afrikinis kiaulių maras (AKM) diagnozuotas 18 gaišenų ir 23 sumedžiotiems,...

Vaistažolės. Kaip namuose auginti mėtą

Miškinė mėta (Mentha longifolia) yra daugiametis, žolinis, nepretenzingas, vaistinis augalas. Be to, mėta yra pakankamai dekoratyvi, jos plaukuoti lapeliai turi sidabriškai melsvą atspalvį, kuris ryškioje...

Kokius augalus galima pradėti daiginti sausį (5)

Tikriausiai manote, kad sausį – per patį viduržiemį – tikrai anksti sėti kokias nors kultūras, kad jos jau dabar sudygtų? Vis dėlto taip tikrai nėra. Sausio mėnuo – net labai palankus vėlyvųjų...

Lietuviai rado aukso gyslą – eksportuoja šieną (264)

Praėjusi vasara Lietuvoje buvo neįprastai sausa. Tai lėmė, kad ir šieno gyvulių pašarams buvo surinkta kiek mažiau nei įprasta, tačiau, iš kitos pusės, kai kuriems žemdirbiams tai atvėrė naujas galimybes.

Kaip Lietuvoje žydi alavijas (3)

Alijošiumi vadinamas kambarinis augalas alavijas butuose pražysta gana retai. Tokius žiedus savo kambaryje ant palangės neseniai išvydo ukmergiškiai Danutė ir Juozas Vinckai.

Kaimo turizmas: nuo vestuvių iki parodomojo karvės melžimo (7)

Į Lietuvos turizmo oskarų 2018 nominaciją „Sėkmingiausias 2018 metų kaimo turizmo paslaugų teikėjas“ pretenduoja Lazdijų rajone, Miškinių kaime įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Pas Vytą“.

Piktavaliai išdaužė avilius, kad mirtų bitės (82)

Prieš keletą dienų piktadariai Kėdainių rajone išniekino Kilkų bičių ūkį. Suniokojus tuziną avilių tūkstančiai bičių žuvo, o tos, kurios liko gyvos, kovoja, kad išgyventų.

Trąšos į Lietuvą bus importuojamos pagal naują tvarką (23)

Į Lietuvos rinką nuo gegužės trąšos ir jų produktai bus importuojami pagal naują tvarką, kurią Seimas patvirtino penktadienį. Parlamentarai taip pat uždraudė į Lietuvą tiekti amonio karbonato trąšas.

Kas ūkininkams atperka mažesnį derlių (4)

Ūkininkai skaičiuoja, kad dėl 2018 metų sausros daržovių ir bulvių derlius beveik trečdaliu mažesnis nei įprastai, tačiau už produkciją gauna nuo trečdaliu ar net ir dvigubai daugiau.

Briedžiai smaginosi ant valstybinės sienos (34)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos stebėjimo kameros užfiksavo ne pažeidėjus, bet briedžius, kurie čia rado ramią vietą suremti ragams.

Priėjome liepto galą: ant plauko pakibo atskiri žemės ūkio sektoriai Lenkija mus spaudžia į kampą (377)

Nors ūkiai stambėja ir žemės ūkio produkcijos eksportas sudaro, kai kuriais skaičiavimais, iki 17 proc. viso Lietuvos eksporto, tačiau vienas iš pagrindinių sektorių – gyvulininkystė – susidūrė su gan...

Lietuvai leista eksportuoti arklius į Japoniją (6)

Lietuvai leista eksportuoti arklius į Japoniją, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba .