Gyvūnų teisių aktyvistai socialiniuose tinkluose ėmė viešai kritikuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojų kompetencijas po reportažo apie Kauno rajone, netoli audinių fermos nugaišusius kirus. VMVT patikino, kad situacija yra nuolat stebima ir vertinama, o patvirtinus pau...

Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) patikslinus pieno ūkiams skirtų 8 mln. eurų išmokėjimo tvarką, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA) generalinis direktorius Jonas Sviderskis sako, kad ministerijos pasiūlymas skirti išmokas tik iki 35 ct/l gaunantiems ūkininkams yra blogas sprendimas.

Deja, norintys tvarkyti gėles dar turės palaukti šiltesnių orų. Ypač reiklios rožės dienos šviesą išvys maždaug po savaitės ar dviejų, o kol įšils – joms geriau likti po apdangalais, praneša LNK žinios.

Rizikos valdymo fondų steigimas, Pieno įstatymo keitimas, nacionalinės paramos už pienines karves paskirstymas pieno gamintojams. Šie pieno sektoriaus atstovams ypač aktualūs klausimai šiandien buvo svarstomi Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame išplėstiniame Pieno tarybos posėdyje.

Tebesitęsiant „pieno krizė“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio nuomone, yra kilusi iš netinkamo žemės ūkio interesų atstovavimo Vyriausybėje. Anot jo, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, neturinti reikalingos profesinės kompetencijos suprasti ir spręsti ...

Niekas nesiginčys, jog tręšti dirvą yra būtina, jog be trąšų gero derliaus neužauginsime. Tačiau kaip atrasti balansą, kad trąšos netaptų nuodu mūsų maiste, kad nuo jų dar labiau nenukentėtų ir taip smarkiai užteršta mūsų aplinka?