Dirbantieji žemės ūkyje žino, kaip svarbu turėti kokybišką ūkio įrangą, kuri visada būtų geros būklės. Technikos gedimai vasaros ir rudens sezono laikotarpiu reiškia prastovą, o kartu – ir rimtus produktyvumo, derliaus ir pajamų praradimus. Netinkamai veikiantis traktorius, kombainas ar kita žemės ū...
Grūdų kainos nuolat kinta, todėl ūkininkai gyvena viename iš sunkiausiai nuspėjamų sektorių. Kiekvienų metų rezultatus smarkiai veikia politinės, klimato ir finansų rinkos aplinkybės. Todėl surasti būdą, kaip atliepti kasmet besikeičiančius sektoriaus reikalavimus – užduotis iš nelengvųjų. Kaip akce...
Dėl itin lietingų orų ir įmirkusios dirvos daliai šalies ūkių nepavyko ištuštinti srutų talpyklų ir patręšti laukų iki teisės aktais nustatyto termino pabaigos. Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos nutarė, kad savivaldybių ekstremalių situacijų centrai srutų išpylimo į laukus poreikį vertins individu...
Nacionalinė mokėjimo agentūra informuoja, jog lapkričio 27 d. bus išmokėta parama bičių laikytojams už papildomą bičių maitinimą, rašoma pranešime spaudai.
Beveik 200 ūkininkų, kurių sodų ir uogynų derlius nukentėjo dėl šalnų, bus atlyginta žala. VĮ Žemės ūkio duomenų centras apskaičiavo paramą – paskirstyta visa 2,1 mln. Eur paramai skirta suma, rašoma pranešime spaudai.
„Misija ūkis“ komanda jau antrąjį sezoną keliavo po visą Lietuvą, aplankydama įdomiausius ūkius ir ūkininkus. Paskutinėje šio sezono laidoje susipažinsime su jaunuoju ūkininku Tomu Rimdžiumi, sužinosime, kodėl į Joniškio žemės ūkio mokyklą atvyksta moksleiviai iš visos Lietuvos ir kaip galima dar ge...
Ruduo – pats tinkamiausias metas bijūnams sodinti. Šį darbą galima atlikti bet kuriuo laiku, pradedant nuo rugsėjo pabaigos ir net iškritus sniegui.
Dėl lietingų orų ir įmirkusios dirvos daliai šalies ūkininkų nepavykus ištuštinti srutų talpyklų ir patręšti laukų iki nustatyto termino pabaigos, srutų išpylimo į laukus poreikį vertins savivaldybių ekstremalių situacijų centrai.
Pasauliui minint supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitę ekspertai ragina atkreipti dėmesį į perteklinį antibiotikų vartojimą. Jau dabar Europoje dėl atsparumo antibiotikams kasmet miršta po 35 tūkst. žmonių. Lietuvoje – apie 200 žmonių per metus.
Nuo lapkričio 20 dienos VĮ Valstybinių miškų urėdija sustabdė visus vykdomus ir planuotus vykdyti plynuosius sanitarinius miško kirtimus II miškų grupės ekosistemų apsaugos ir rekreaciniuose miškuose bei III miškų grupės apsauginiuose miškuose, esančiuose saugomose teritorijose. Girininkijų miškinin...
Beveik 800 tūkst. žemės savininkų Lietuvoje šiemet sulaukė kai kuriais atvejais net kelis kartus didesnio mokesčio už žemę. Tai įvyko atlikus naują masinį žemės vertinimą. Ūkininkai susigriebė už galvos. Gera žinia ta, kad, bent jau teoriškai, būdas kaip sumažinti šį mokestį yra.
Žemės ūkio ministerija nutarė, kad taisyklės, pagal kurias kasmet skirstoma nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai, nebebus siejamos su konkrečiais metais. Anksčiau taisyklės, pagal kurias bendruomenėms paskirstoma apie 1 mln. eurų, buvo rengiamos ir tvirtinamos kasmet, rašoma pranešime spaud...
Uždraudus į laukus pilti srutas ir mėšlą ūkininkai nebežino, ko imtis: žada karvėms dėti sauskelnes (1)
Karves auginantys ūkininkai skundžiasi, kad pasibaigus terminui, kai laukuose galima išpilti srutas ir mėšlą, jų nebėra kur dėti, ir sako, kad žada gyvuliams mauti sauskelnes, pasakojama LNK reportaže.
Konkurencijos taryba, įvertinusi Miškų įstatymo projektą, atkreipė Aplinkos ministerijos dėmesį, kad numatoma pirmenybės teisė tam tikriems asmenims įsigyti miškų ūkio paskirties žemės sklypus gali sukurti nelygias konkurencijos sąlygas, todėl siūlomų pataisų rengėjai turėtų atlikti projekto poveiki...
Savininkams susimokėjus žemės mokestį už 2023 metus, o ūkininkams dėl ženkliai išaugusios mokestinės naštos reiškiant pasipiktinimą, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlytų esamą apmokestinimo sistemą taisyti.
Pieno supirkimo kainos Lietuvoje per du rudens mėnesius išaugo 15 proc., o Europos sviesto ir sūrių biržose toliau brango pieno gaminiai.
Kada reikia balinti medžius – rudenį ar pavasarį? Į šį dažnai užduodamą klausimą galima duoti tvirtą atsakymą: tai padaryti reikia rudenį. Dar žmonės klausia, ar apskritai prasminga balinti medžius. Esą, toks rūpestis net kenkia. Visi atsakymai šiame straipsnyje.
Daugiametės pievos: ką reikia žinoti tiems, kas planuoja pirkti ar nuomoti žemę ir keisti ūkininkavimo kryptį (1)
Išartos daugiametės pievos toliau audrina visuomenę. Nors vyksta derybos su Europos Komisija, tačiau jau dabar aišku, kad dalį pievų teks atkurti ir tai guls ant ūkininkų pečių.
Laida „Misija ūkis“ ir toliau kviečia keliauti po Lietuvos ūkius. Šįkart išgirsime unikalią Aurimo Vilkončiaus karjeros istoriją, o antroje dalyje susipažinsime su įspūdingais, Nikolajaus Dubnikovo auginamais, galvijais.
Ar apskritai rožes prieš žiemą reikia dengti, ar nupjauti, įsibėgėjus rudeniui savęs klausia dažnas sodininkas, kurio sklype keroja rožių krūmai. Taigi bus neprošal apžvelgti apdengimo būdus, kokią medžiagą rinktis, ir priminti visus rožių paruošimo žiemai etapus.
Nors lapkritį sodo darbai nesibaigia, bene svarbiausias jų – tinkamai sutvarkyti nukritusius medžių lapus. Specialistai primena: nukritusių lapų negalima palikti ant vejos ar pilti aplink vaismedžius, pirmiausia, dėl augalams gresiančių ligų. Nukritę lapai neturėtų atsidurti mišrių atliekų konteiner...
Šį rudenį savo darže Vlada pastebėjo, kad jos augintais kopūstais gardžiuojasi dar kažkas. Moteris juose rado išgraužtas landas. Gamtininkas pasakė, kieno darbas tai galėtų būti ir kaip tokiu atveju elgtis.
VMVT specialistai atkreipia bitininkų dėmesį, kad pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2023 m. balandžio 7 d. įsakymo Nr. 3D–235 dėl laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos padarytus pakeitimus nuo 2023 m. rugsėjo mėnesio 1 d. iki gruodžio 31 d. bičių šeimų laikytojai turi pateikti Ū...
Žemės ūkio ministerijos užsakymu Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Agrocheminių tyrimų laboratorijoje atlikta mineralinio azoto (Nmin) stebėsena šalies dirvožemiuose. Spalio pabaigoje surinkti, lapkričio pradžioje išanalizuoti dirvožemio ėminiai, paimti iš daugiau kaip 220 įvairiose Lietuvos...
Naminis bananų vanduo: kodėl jis toks populiarus ir kuo jis naudingas augalams jūsų sode bei namuose
Jei paklaustumėte savo pažįstamų ir draugų, ar namuose jie turi bent vieną kambarinį augalą, teigiamai atsakytų daugelis. Nenuostabu, kad rūpestingi augalų savininkai nuolat ieško naujų priemonių, padedančių augalams klestėti, ir štai viena, kurią tikrai verta išbandyti.
Nuo lapkričio 15 d. įsigalioja draudimas tręšti laukus mėšlu ir srutomis, rašoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
Šiemet sumažėjus deklaruotų ekologinių ūkių plotams, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) nuo kitų metų ketina koreguoti paramos sistemą, didinti išmokas. Patobulinimams dar turės pritarti Europos Komisija.
Nuo lapkričio 15 d. iki 2024 m. sausio 31 d. bus priimamos paraiškos dėl dalies kompensuojamų palūkanų už paskolas sugadintam turtui atstatyti per rugpjūčio 7 d. praūžusią audrą ir krušą. Kompensacijoms planuojama skirti apie 460 tūkst. eurų.
Vilniuje prasidedant Europos pieno tarybos (angl. European Milk Board, EMB) generalinei asamblėjai, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) prezidentas Jonas Vilionis sako, kad – nepaisant kiek paaugusių pieno supirkimo kainų – ūkininkų padėtis išlieka sudėtinga.
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje, rašoma pranešime spaudai.