© Shutterstock nuotr.

Pediatrai rekomenduoja triušieną įtraukti į kūdikių racioną nuo šešto ar septinto gyvenimo mėnesio. Pradėti primaitinti nuo šios mėsos patariama ir toms mamoms, kurių vaikai alergiški ar dažnai serga.

Triušieną galima paruošti įvairiai – virti, kepti, o dar geriau troškinti. Šią švelnią mėsą paruošti sugebės net ir neįgudusi šeimininkė. Vis dėlto yra keletas triušienos kulinarinio paruošimo taisyklių:

1. Verčiau pirkite šviežią skerdieną, o ne šaldytą mėsą. Atšaldytą triušieną 0-4 laipsnių temperatūroje galima laikyti ne ilgiau, nei keturias paras. Jeigu ją perkate turguje, žiūrėkite, kad būtų švari, be kraujosruvų.

2. Prieš ruošdami triušieną, apipilkite ją šaltu vandeniu ir pamirkykite dvi-tris valandas.

3. Užpakalinė triušio dalis labiau tinka kepimui, o priekinė – troškinimui ar virimui. Iš filės galima pagaminti sultingus kotletus, ypatingai, jeigu juos troškinsite garuose.

4. Pati triušio mėsa turi puikų saldoką skonį, todėl nepersistenkite su prieskoniais. Pakaks trupučio druskos, pipirų, cinamono, anyžių ar kardamono.

5. Triušieną troškinti būtina ne trumpiau nei valandą, tačiau ne dėl kietumo (ji suminkštėja jau po 20 minučių), o tam, kad įsisavintų troškinio ingredientų skonį.

6. Triušio subproduktai yra kur kas švelnesnio skonio nei vištos. Patiekalai ruošiami tik iš triušio širdies ir kepenų, jų skrandžiai maistui nenaudojami. Triušio subproduktuose gausu B grupės vitaminų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi recepetai