© Shutterstock nuotr.

Daugumą maistingų medžiagų žmogaus organizmas lengviau pasisavina iš gyvūlinės kilmės produktų. Maistinės medžiagos daržovėse dažnai yra susijungusios su ląsteliena, todėl yra sunkiau organizmui pasiekiamos. Daržovių kaitinimas padeda nutraukti šias jungtis tarp ląstelienos ir mineralinių medžiagų, todėl jos tampa lengviau įsisavinamos. Kaitinimas taip pat išlaisvina į kitas nemineralines medžiagas, kurios yra naudingos žmogaus sveikatai.

Pvz. pomidorų kaitinimas padeda išsiskirti medžiagoms, kurios efektyviai mažina riziką susirgti prostatos vėžiu. Tačiau terminis pomidorų apdorojimas sunaikina vitaminus, todėl reiktų valgyti ir šviežius pomidorus.

Špinatuose yra gausu oksilato, kuris susiriša su juose esančiu kalciu ir geležimi, todėl šios mineralinės medžiagos yra sunkiau absorbuojamos ir valgant neapdorotus špinatus organizmas gali pasisavinti tik iki proc. šių maistingų medžiagų. Špinatus šiek tiek pakaitinus oksilatų kiekis sumažėja apie 15 proc.

Morkose yra daug karotino, kuris kuris yra puikus antioksidantas. Morkas termiškai apdorojus karotinas yra išlaisvinamas ir puikiai pasisavinamas organizmo. Morkas geriausia apdoroti verdant garuose ar pakaitinus mikro bangų krosnelėje. Tačiau kaip ir pomidorų atveju, kaitinant žūsta daug vitaminų, todėl rekomenduojama kartu valgyti ir šviežias morkas.

Šparagų kaitinimas išlaisvina daugybę naudingų medžiagų ir padeda išsiskirti polifenoriui. Jis taip pat randamas arbatoje, raudoname vyne ir šokolade bei sumažina širdies ligų ar vėžio riziką.

Grybuose gausu įvairių vitaminų ir mineralinių medžiagų, kurios išlaisvinamos juos termiškai apdorojant. Tačiau atsargiai – grybai kaip kempinės sugeria riebalus, todėl juos kepdami nepadauginkite aliejaus.

|Populiariausi straipsniai ir video

Naujausi recepetai