“Microsoft” siūlosi “paslėpti” savo naršyklę

 (1)
”Microsoft”, kaip alternatyvą Vyriausybės pasiūlymui suskaldyti programinės įrangos milžinę, ketina siūlyti apriboti korporacijos veiksmus, praneša šaltiniai.
Gegužės 10 dieną “Microsoft” turėtų paskelbti savo atsakymą į Vyriausybės pasiūlymą. “Washington Post” duomenimis, “Microsoft” pasisiūlys išleisti operacinės sistemos “Windows” versiją, kurioje priėjimas prie korporacijos kuriamos interneto naršyklės būtų “paslėptas”.

Laikraštis rašo, jog korporacija taip pat pasižadės suteikti kompiuterių gamintojams daugiau laisvės modifikuojant “Windows”, be to, nesudarys sutarčių dėl “Microsoft” produktų propagavimo.

Balandį “Microsoft” buvo pripažinta pažeidusi įstatymus, savo monopoline padėtimi operacinių sistemų rinkoje pasinaudojusi kovoje prieš konkurentus.

Po šio nuosprendžio, Vyriausybė, iškėlusi bylą kartu su 19 valstijų, pasiūlė korporaciją padalinti į dvi dalis. Pagal Vyriausybės pasiūlytą planą, “Microsoft” būtų padalinta į d vi kompanijas, kurių viena kurtų ir pardavinėtų “Windows” operacines sistemas, o kita – užsiimtu visu kitu. Teismas nuosprendį gali paskelbti jau vasarą, tačiau “Microsoft” yra pareiškusi, jog jį apskųs. Taigi, teismo procesas gali užsitęsti keletą metų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (644)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:05
Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

R. Karbauskio „ginklas“ nuo narkotikų ir alkoholio – ne kiekvieno kišenei (137)

2016 spalio mėn. 24 d. 21:51
Lietuvių tautiniai drabužiai
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Ne vienoje užsienio šalyje yra įprasta valstybinę šventę ar vestuves sutikti pasipuošus tautiniais drabužiais, tačiau Lietuvoje tokios tradicijos nėra. Tautinius drabužius išvysime nebent per dainų šventę arba penktadienio vakarais stebėdami laidą „Duokim garo“. Ekspertų teigimu, situacija pamažu keičiasi, tačiau abejojama, kad kiekvieno lietuvio spintoje atsiras po tokį kostiumą.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (843)

2016 spalio mėn. 24 d. 18:09
Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

Orai bus niūrūs (1)

2016 spalio mėn. 25 d. 00:02
Orai bus niūrūs
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (83)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:36
Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.