aA
“Linux” operacinės sistemos, kurios, daugelio manymu, skirtos tik programuotojams ir labai gerai išmanantiems kompiuterius, anksčiau buvo laikomo kur kas nuobodesnėmis, nei “Windows”.
"Linux" darbastalis
Tačiau dabar šviesūs ir darbingi “Linux” darbastaliai gali nustebinti kiekvieną. Nemokama “Windows” ir “Mac OS” operacinių sistemų alternatyva dabar iš pagrindų pertvarkyta ir pritaikyta kiekvieno vartotojo reikmėms. Taigi, viskas, ko reikia yra minimalūs programavimo įgūdžiai, ir darbastalis atrodys taip, kaip tik panorės kiekvieno fantazija

Visgi tenka pripažinti, kad dauguma vartotojų į programavimą žiūri kaip į baisų miške gyvenantį žvėrį, kurio geriau neliesti. Todėl čia padės "Themes.org" tinklalapis. Jame “Linux” programuotojai dalinasi savo darbastalio puošybos idėjomis. Žinoma, pagal geriausias “Linux” tradicijas visi darbastaliai nemokami.

“Linux” dabar gali patraukti tuo, kad galima ne tik pasirinkti daugybę fonų, bet langai gali būti permatomi arba turėti savo foną. Taip pat į darbastalį galima įdėti daugybę naudingų klavišų.

Dėl beveik neribotos nustatymų keitimo galimybės “Linux” operacinės sistemos yra suskaldytos į atskirus segmentus. Visos sistemos pagrindas yra “kernel”. Esmines grafinės vartotojo sąsajos funkcijas gali atlikti “X Windows” – šis segmentas rūpinasi pelės judinimu, langų pozicijomis ir kitomis nesudėtingomis ar nepastebimomis funkcijomis.

Už grafinio “Linux” apipavidalinimo lankstumą atsakingas “Window Maker” segmentas. Ir paskutinysis segmentas, “papuošiantis” visą darbo aplinką, yra darbastalio aplinkos programinė įranga.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0