Parlamentarai raginami atverti duris elektroniniam verslui

 (3)
Spaudos konferencijoje trečiadienį informacijos technologijų ir telekomunikacijos įmonių asociacijos "Infobalt" ir kelių vyriausybinių institucijų atstovai pranešė apie ketvirtadienį Seime planuojamą surengti forumą "Informacinių technologijų ir telekomunikacijų srities valdymo reformos krypčių aptarimas".

Kaip sakė "Infobalt" prezidentas Robertas Tamulevičius, padėtis informacinių technologijų ir telekomunikacijų rinkoje yra labai dinamiška, todėl ir Seimas turėtų "sinchroniškai ir adekvačiai" priimti informacinės visuomenės plėtrai būtinus įstatymus.

Anot jo, to pareikalaus informacinės visuomenės ateitis, kai informacija taps visiškai nauju, tačiau lemiamu pramonės resursu.

R. Tamulevičius ragino kuo greičiau priimti Elektroninio parašo įstatymą, kuris suteiktų didelį postūmį elektroninio verslo plėtrai.

Pasak "Infobalt" valdybos nario Romualdo Krukausko, nemažiau už Elektroninio parašo įstatymą reikalingi teisės aktai, susiję su asmens duomenų apsauga ir pernai priimtu Autorinių ir gretutinių teisių apsaugos įstatymu.

"Infobalt" atstovų teigimu, Europos Sąjunga nuolat priima vis naujus teisės aktus ir direktyvas, susijusias su informacijos visuomenės poreikiais. Anot "Infobalt" atstovų, Lietuvai siekiant ES narystės, ji privalės neatsilikti nuo europinių informacinės visuomenės reikalavimų.

Toje pat spaudos konferencijoje dalyvavę Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų bei Aplinkos ministerijų atstovai Martynas Bielūnas ir Zigmas Bigelis konstatavo, kad Lietuvos valstybinės informacinės struktūros nepakankamai tarpusavyje integruotos ir savo plėtros lygiu atsilieka nuo kaimyninių Baltijos valstybių.

Seimo pirmininko sekretoriato vadovas Kęstutis Dirgėla sakė, jog "nebenauja idėja" įkurti Seimo komitetą informacinės visuomenės reikalams. Anot jo, "Infobalt" atstovai, susitikdami su Seimo frakcijomis, aptars šios idėjos įgyvendinimą.

Ketvirtadienį visą dieną Seime vyksiančiame forume "Infobalt" atstovai pasiūlys ministrui pirmininkui, Vyriausybei ir politinėms partijoms informacijos technologijų ir telekomunikacijų valdymo reformų kryptis, kurios galėtų padėti veiksmingai įgyvendinti Lietuvos informacinės visuomenės plėtros uždavinius.

Pernai spalį penkių didžiausių politinių partijų ir "Infobalt" vadovai pasirašė memorandumą dėl informacinės visuomenės Lietuvoje kūrimo. Dokumente numatytos tam būtinos valstybės valdymo, įstatymų leidybos, švietimo, verslo ir kitų sričių priemonės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Tradicinių bankų laukia neišvengiami pokyčiai (27)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 21:15
Finansinių technologijų (angl. santrumpa fintech) greita plėtra ir elektroninių mokėjimų įsigalėjimas paskatino diskusiją, ar naujosios ekonomikos įmonės gali pakeisti tradicinius bankus.

R. Valatka. Po auksinių šakučių – auksinis Vilniaus Sporto rūmų remontas? (266)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 18:58
Rimvydas Valatka
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Mažinam Seimo narių skaičių iki 111? Taip! Nueinanti Seimo dauguma krykštauja radusi tautai žaislą. Ateinantieji žada mums pastatyti T. Campanellos „Saulės miestą“. Su Karjeros agentūra ir vimdymo nuo vyno etiketėmis. O Vilniaus Sporto rūmuose šmirinėjančios žiurkės krebžda apie tai, ant ko pasimausim po auksinių šakučių.

Bute Kaune kilo gaisras: žuvo du žmonės (21)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 21:49
Bute Kaune kilo gaisras: žuvo du žmonės
Kas vyksta Kaune nuotr.
Sekmadienį, rugsėjo 25 d., 21.03 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kaune, Taikos pr. 60 dega butas, viduje gali būti žmonių.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (36)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 20:47
Kaip vakarais laiką leido Maironis?
Archyvo nuotr.
Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (564)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 17:13
„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.