Otelo dovana Vladui Bagdonui - 42,5 tūkst. Lt

Paskutiniai antrojo tūkstantmečio metai žinomam teatro ir kino aktoriui Vladui Bagdonui buvo ypač sėkmingi - trys puikūs vaidmenys spektakliuose "Anna Weis" ir "Graikas Zorba" bei W.Shakespeare'o "Otelo" nekrošiškame variante. Pastarasis vaidmuo buvo lemiamas skiriant artistui 2000 metų Nacionalinę premiją.
© "Lietuvos žinios"
"Šis vaidmuo labai reikšmingas mano kūrybinėje biografijoje, bet manau, jog tai dar ne viršūnė", - sako laureatas. Otelo dovaną - 42,5 tūkst. Lt Vladas su žmona Rūta Vanagaite ketina skirti butui Teatro gatvėje remontuoti.

Šiame erdviame bute aukštomis senovinėmis lubomis, - jame tviskėjo papuošta eglutė, o ant stalo visu gražumu puikavosi judantis žaislinis traukinukas, Kalėdų Senelio dovana sūnui Juozapėliui, - kalbėjomės apie amžių sandūros jaudulį, teatro magiją, Otelo vaidmens ypatumus, gyvenimo staigmenas, šventes ir prozą.

Metai

- Ar tai, kad pelnėte Nacionalinę premiją, Jums buvo svarbiausias 2000-ųjų įvykis, ar dar kas nors ypatinga nutiko?

- Man buvo geri ir turtingi vaidmenų visi metai. Gavau net tris gerus naujus vaidmenis - Juozo Vaitkaus spektaklyje "Anna Weis" (gaila, kad jis jau nebevaidinamas), Zorbą Kauno muzikiniame teatre ir, žinoma, didžiausias darbas - Otelas Eimunto Nekrošiaus spektaklyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Po D. Britanijos sprendimo – liūdnos lietuvių reakcijos: gali tekti rinktis pilietybę (229)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:00
Kovo 13-osios vakarą, Jungtinės Karalystės (JK) Parlamentas galutinai patvirtino „Brexit“ įstatymo projektą – Bendruomenių rūmai (palaikė 335, prieš balsavo – 287 parlamentarai) ir Lordų rūmai 274 balsais prieš 135 pritarė, jog nebeliktų pataisos dėl šalyje gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių teisės likti šalyje užtikrinimo. Lietuvos piliečių, gyvenančių JK situaciją aštrina ir tai, kad užuot susivieniję, Lietuvos politikai išeivijos tautiečius lyg atstumia, nesuteikdami jiems teisės į dvigubą pilietybę – išvykusiųjų galimybės efektyviai dalyvauti ir Jungtinės Karalystės, ir Lietuvos demokratiniuose procesuose yra apribotos.

Pasidavė ir geriausias A. Maldeikienės mokinys: po pusmečio VU – atviras laiškas feisbuke (299)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:26
Kiek daugiau nei pusmetį dėstytoju Vilniaus universitete (VU) dirbantis Tautvydas Marčiulaitis savo ateities su šia profesija nebesieja. Pašnekovo teigimu, problema yra tai, kad Lietuvai dėstytojų nereikia ir tuo esą jis įsitikino asmeniškai.

Girtų vairuotojų baimė blėsta (11)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:43
Asociatyvi nuotr.
DELFI / Erikas Skardžius
Nuo metų pradžios vairuotojus lydėję gąsdinimai, kad alkoholis jiems gali kainuoti teistumą ar net laisvės atėmimą, realybėje pasirodė ne tokie baisūs. Teismo slenkstį mina tik retas prie vairo neblaivus sėdęs kelių erelis.

Švėkšnos sekso skandalas: lytinę aistrą su nepilnametėmis tenkinę vyrai pasiųsti už grotų (25)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:24
Švėkšnos byla
DELFI / Virginija Spurytė
Švėkšnos globos namų auklėtines vyrams, kurie norėjo patenkinti savo lytinę aistrą, pardavinėjusios tos pačios įstaigos gyventojos realios laisvės bausmės išvengė, o stipriosios lyties atstovai, kurie nevengdavo nusipirkti ir ne po vieną mergaitę, pasiųsti už grotų.

Tarptautinė schema: pasakoja apie siaubingas darbo sąlygas lietuviškoje įmonėje (227)

2017 kovo mėn. 24 d. 05:30
P. Purylkino gyvenamoji vieta
DELFI skaitytojo nuotr.
Vergiškos darbo ir gyvenimo sąlygos ir vėluojantis arba net nesumokamas atlyginimas „vokelyje“ – tokius dalykus išgyveno Vokietijoje autobuso vairuotoju dirbęs ukrainietis Pavlo Purylkinas.