Otelo dovana Vladui Bagdonui - 42,5 tūkst. Lt

Paskutiniai antrojo tūkstantmečio metai žinomam teatro ir kino aktoriui Vladui Bagdonui buvo ypač sėkmingi - trys puikūs vaidmenys spektakliuose "Anna Weis" ir "Graikas Zorba" bei W.Shakespeare'o "Otelo" nekrošiškame variante. Pastarasis vaidmuo buvo lemiamas skiriant artistui 2000 metų Nacionalinę premiją.
© "Lietuvos žinios"
"Šis vaidmuo labai reikšmingas mano kūrybinėje biografijoje, bet manau, jog tai dar ne viršūnė", - sako laureatas. Otelo dovaną - 42,5 tūkst. Lt Vladas su žmona Rūta Vanagaite ketina skirti butui Teatro gatvėje remontuoti.

Šiame erdviame bute aukštomis senovinėmis lubomis, - jame tviskėjo papuošta eglutė, o ant stalo visu gražumu puikavosi judantis žaislinis traukinukas, Kalėdų Senelio dovana sūnui Juozapėliui, - kalbėjomės apie amžių sandūros jaudulį, teatro magiją, Otelo vaidmens ypatumus, gyvenimo staigmenas, šventes ir prozą.

Metai

- Ar tai, kad pelnėte Nacionalinę premiją, Jums buvo svarbiausias 2000-ųjų įvykis, ar dar kas nors ypatinga nutiko?

- Man buvo geri ir turtingi vaidmenų visi metai. Gavau net tris gerus naujus vaidmenis - Juozo Vaitkaus spektaklyje "Anna Weis" (gaila, kad jis jau nebevaidinamas), Zorbą Kauno muzikiniame teatre ir, žinoma, didžiausias darbas - Otelas Eimunto Nekrošiaus spektaklyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Studentas iš Šri Lankos mokosi Lietuvoje, bet jau sužinojo, ką reiškia Rusijos tarnybos (17)

2017 birželio mėn. 26 d. 18:23
Saveen Randula (KSU nuotr.)
Pastaruoju metu, kai vis daugiau Lietuvos abiturientų palieka šalį ir vyksta studijuoti į užsienį, Lietuvos universitetai sulaukia nuosekliai didėjančio užsienio studentų srauto.

Traukiniai nesutalpina vykstančių į pajūrį: lieka stotyje, keliauja tiesiog ant grindų „Lietuvos geležinkeliai“ žada kelti kainas (211)

2017 birželio mėn. 26 d. 17:01
Traukiniai nesutalpina vykstančių į pajūrį: lieka stotyje, keliauja tiesiog ant grindų
Lietuvos geležinkeliai
Lietuviai ir šalyje viešintys svečiai būriais veržiasi į Baltijos pajūrį. Nemažai jų renkasi kelionę traukiniu, tačiau sėkmingai nusigauti ar grįžti atgal pavyksta ne kiekvienam. Kai kuriems tenka keliauti tiesiog ant traukinio grindų ar laiptukų, kiti it musę pešę taip ir pasilieka niekur neišvykę stotyje.

Geriantiems nepatiks: siūlo receptą, kaip atgrasyti nuo alkoholio (231)

2017 birželio mėn. 26 d. 16:07
Lietuva turi suprasti turinti didelių problemų – pagal alkoholio sukeliamų mirčių kiekį yra antra po Rusijos, sako Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos profesorius Davidas Leonas. Jo kolega iš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Domantas Jasilionis priduria: vyrauja besaikio alkoholio vartojimo modelis, pagrindinė problema – ne išgerti litrai, o alkoholio sukeltos priešlaikinės mirtys.

Pasaulinis kibernetinio saugumo indeksas: Lietuva atsilieka nuo Latvijos (9)

2017 birželio mėn. 26 d. 17:44
Kibernetinis saugumas
Stopkadras
Birželį buvo pristatytas Pasaulinis kibernetinio saugumo indeksas: skelbiama, kad Estija užima 5-ąją vietą pasaulyje ir yra kibernetiniu požiūriu saugiausia Europoje.

Kodėl Rusija siautėja virš Baltijos jūros: priežastis pirmą kartą pastebėta ir Lietuvos padangėje (695)

2017 birželio mėn. 26 d. 13:52
Pastarosiomis savaitėmis tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros tapo ankšta ir net rizikinga skraidyti. Dešimtys NATO ir Rusijos šalių naikintuvų, bombonešių, transporto lėktuvų, žvalgybinių ir kitokių orlaivių sukiojosi arti vienas kito, o abi pusės kaltino viena kitą agresyviais, pavojingais veiksmais, kurie galėjo baigtis rimtais incidentais. Kokia tikroji šios įtampos priežastis?