Otelo dovana Vladui Bagdonui - 42,5 tūkst. Lt

Paskutiniai antrojo tūkstantmečio metai žinomam teatro ir kino aktoriui Vladui Bagdonui buvo ypač sėkmingi - trys puikūs vaidmenys spektakliuose "Anna Weis" ir "Graikas Zorba" bei W.Shakespeare'o "Otelo" nekrošiškame variante. Pastarasis vaidmuo buvo lemiamas skiriant artistui 2000 metų Nacionalinę premiją.
Vladas Bagdonas
© "Lietuvos žinios"
"Šis vaidmuo labai reikšmingas mano kūrybinėje biografijoje, bet manau, jog tai dar ne viršūnė", - sako laureatas. Otelo dovaną - 42,5 tūkst. Lt Vladas su žmona Rūta Vanagaite ketina skirti butui Teatro gatvėje remontuoti.

Šiame erdviame bute aukštomis senovinėmis lubomis, - jame tviskėjo papuošta eglutė, o ant stalo visu gražumu puikavosi judantis žaislinis traukinukas, Kalėdų Senelio dovana sūnui Juozapėliui, - kalbėjomės apie amžių sandūros jaudulį, teatro magiją, Otelo vaidmens ypatumus, gyvenimo staigmenas, šventes ir prozą.

Metai

- Ar tai, kad pelnėte Nacionalinę premiją, Jums buvo svarbiausias 2000-ųjų įvykis, ar dar kas nors ypatinga nutiko?

- Man buvo geri ir turtingi vaidmenų visi metai. Gavau net tris gerus naujus vaidmenis - Juozo Vaitkaus spektaklyje "Anna Weis" (gaila, kad jis jau nebevaidinamas), Zorbą Kauno muzikiniame teatre ir, žinoma, didžiausias darbas - Otelas Eimunto Nekrošiaus spektaklyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Prof. V. M. Čigriejienė paaiškino, kaip R. Karbauskis rinko medikų paramą (613)

2016 gruodžio mėn. 5 d. 18:32
Žinoma gydytoja, buvusi Seimo narė profesorė Vida Marija Čigriejienė kritikuoja valstiečių žaliųjų idėją taisyti Pagalbinio apvaisinimo įstatymą. Ji taip pat išreiškė nuomonę apie R. Karbauskį palaikančius kai kuriuos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) medikus, kurie, sako profesorė, gyvenime nėra gydę nevaisingumo.

Kita lietuviško sumanumo pusė – ne tik sovietmečio palikimas apklausa (59)

2016 gruodžio mėn. 5 d. 21:27
Naujieji metai sovietmečiu
Vida Press
Pusdienio eksperimentas pranoko blogiausius įtarimus – nė vienas iš DELFI kalbintų įvairaus amžiaus bei socialinės padėties žmonių negalėjo pasigirti perkantis vien legalias prekes ir paslaugas.

„Vilniaus energijos“ detektyvas: kam dar atiteko vilniečių pinigai (59)

2016 gruodžio mėn. 5 d. 19:59
Paaiškėjus, kad „Vilniaus energija“ nemažas sumas galėjo neteisėtai išleisti mokėdama už kai kurias paslaugas ir atsiskaitydama su kai kuriais asmenimis, DELFI pasidomėjo, kas iš to gavo naudos.

Visą pasaulį sužavėjusi apranga papiktino lietuvius: kas tinka paryžietėms, toli gražu nedera lietuvaitėms (11)

2016 gruodžio mėn. 5 d. 20:35
Retro mada
Vida Press nuotr.
Kai 1929 m. Kaune vyko iki šiol precedento neturintis Mados teismas, kuriame tikrąja to žodžio prasme buvo teisiama mada, vakarietiškame pasaulyje išlaisvėjusios moterys dėl nieko nesukdamos sau galvos mėgavosi atradusios naujus siluetus ir puošėsi iki tol neregėtomis puošmenomis.

Atidarė pasibaigusio galiojimo prekių parduotuvę: tokio populiarumo nesitikėjo (58)

2016 gruodžio mėn. 5 d. 19:00
Atidarė pasibaigusio galiojimo prekių parduotuvę: tokio populiarumo nesitikėjo
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Danams idėja įsigyti produktų, kurių pardavimui skirtas laikas jau pasibaigęs, pasirodė itin viliojanti. Kopenhagoje duris atvėręs prekybos centras, kuriame prekiaujama maisto produktų pertekliumi, tapo itin populiarus, todėl neseniai nuspręsta atidaryti dar vieną tokią parduotuvę.