Vaidotas Žukas
© "Lietuvos žinios"
 • Taupys
 • Apdovanojo
 • Boikotas

  Merginų netrūko

  Prieš pat Naujuosius metus su Vyriausybės kancleriu Robertu Dargiu susitikęs Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius V.Žukas sužinojo, kad šiais metais LRT iš valstybės biudžeto gaus apie 35 mln. litų.

  Beveik tiek pat lėšų LRT buvo skirta ir praėjusiais metais. V.Žuko teigimu, šiemet LRT poreikiams patenkinti reikėtų maždaug dvigubai daugiau - 70 mln. litų. Iš jų 15 mln. litų reikia vien senoms skoloms sumokėti.

  Taupys

  "R.Dargis mane perspėjo per artimiausius porą metų didesnio pagerėjimo nesitikėti. Man baugu žvelgti į kitus (2001 m. - aut.) metus, nes mūsų laukia labai didelis kruvinas darbas", - prognozavo LRT vadovas. Jis neslėpė nusivylimo, kad Seimas nuo šių metų sausio 1osios nesiryžo įvesti abonentinio mokesčio, kuris būtų pastebimai pagerinęs LRT finansinę padėtį.

  "Abonentinis mokestis būtų tikrai nedidelis - 4 litai per mėnesį namų valdai. Po litą už tris radijo programas ir vieną televiziją, - aiškina V.Žukas. Mes skyrėme daug laiko žmonėms informuoti apie abonentinį mokestį, ir pastebėjau, kad pastaruoju metu nepatenkintųjų sumažėjo. Yra tokių, kurie pasiryžę kas mėnesį mokėti po 10 ir daugiau litų".

  Sausio 15 d. LRT Vyriausybei turėtų pristatyti šių metų savo verslo planą. V.Žuko teigimu, jei kompanija negaus daugiau lėšų, tikriausiai teks atsisakyti trečiosios radijo programos ir sutrumpinti antrosios transliacijas. "Uždaryti antrosios programos neketiname. Vyriausybės kancleris taip pat pabrėžė, kad šią programą būtina išsaugoti", - sako LRT vadovas. Šiemet tikriausiai vėl bus bandoma atleisti dalį LRT darbuotojų.

  Nors, kaip teigia V.Žukas, tai padaryti nėra lengva, mat atleidžiamiems televizijos senbuviams tenka mokėti dideles išeitines kompensacijas.

  Apdovanojo

  Paskutinę praėjusių metų darbo dieną sunkiai besiverčianti LRT apdovanojo geriausius 2000ųjų darbuotojus. Dauguma išrinktųjų televizijos žiūrovams ir radijo klausytojams nėra žinomi. V.Žukas sako, kad LRT vadovybė šįkart norėjo pagerbti gerai dirbančius, tačiau nežinomus žmonės, be kurių televizija ir radijas neišsiverstų - laidų redaktorius, režisierius, operatorius, techninį personalą. Tarp išrinktųjų taip pat pateko "Panoramos" vedėja Loreta Tarozaitė, radijo žurnalistas Benas Rupeika, populiariausios šalyje radijo laidos "Ryto garsai" kūrybinė grupė, sporto komentatorius Tautvydas Meškonis.

  Boikotas

  Iškilmėse dalyvavo vos keletas televizijos kūrybinių darbuotojų. Susirinkusieji neslėpė, kad žurnalistai šventę boikotuoja dėl nuo Naujųjų metų įvestos naujos atlyginimų skaičiavimo sistemos. Pats V.Žukas aiškina, kad įvedus naują tvarką kiekvienas atlyginimą gaus už savo nuopelnus. LRT generalinis direktorius įsitikinęs, kad dalies darbuotojų atlyginimai yra pernelyg išpūsti.

  V.Žuko teigimu, šiemet bus stengiamasi išsaugoti geriausius darbuotojus, "žvaigždes", todėl jie uždirbs daugiausia. Priedus geriausiems darbuotojams bus bandoma mokėti iš pinigų, surinktų už reklamą.

  "R.Dargis sako, kad geriausiems žmonėms, specialistams jie suras pinigų. Arba jie sako, kad prastus žmones turim atleisti, palikti geriausius ir jiems pakelti atlyginimą. Bet nelabai žmonės kartais orientuojasi, kad mums reikia ir tų juodadarbių daug", - įspūdžiais iš susitikimo su Vyriausybės kancleriu dalijosi V.Žukas.

  Keletą šimtų tūkstančių litų LRT šiemet tikisi uždirbti pradėjus nuomoti laisvas patalpas. Kol kas įstatymai tai daryti draudžia.

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais

  Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

  Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (1)

  Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

  Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (5)

  Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

  Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (8)

  Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

  Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (1)

  Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

  Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (37)

  Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

  Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (13)

  Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....

  Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (39)

  Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

  Vokietijoje per išpuolį subadyti du žmonės, vienas jų mirė (167)

  Vokietijos vakariniame Vupertalio mieste du žmonės penktadienį buvo subadyti, vienas jų –...

  Dauguma bėgiojančių žmonių susiduria su ta pačia problema: kaip jos išvengti (2)

  Rugpjūčio pradžioje „ Eurovaistinės “ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom“ atlikto...