Kalti "hakeriai"? Abejotina

Atviras "Hakerių" laiškas
Mes apgeilestaujame, jog pagrindinės interneto komercijos svetainės pastarosiomis dienomis patyrė atakas. Mes iš tikrųjų apgailestaujame. Tačiau mes negalime joms ar kam nors kitam leisti dėl jų kaltinti "hakerius".

Iki šiol žiniasklaida gana blogai atliko savo pareigą, nušviesdama šį įvykį, kaltindama "hakerius", o greta pripažindami, jog nežinia, kas iš tikrųjų tai daro. Paleisti programai (o būtent to užtenka įvykdyti tokioms atakoms) nereikia ypatingų žinių, todėl tuo kaltinti "hakerius" yra neprotinga.

Tai galėjo padaryti žmogus, praradęs visas gyvenimo santaupas dėl elektroninės komercijos. Galbūt tai komunistų darbas. Galbūt tai padarė pačios korporacijos. Galų gale, kam labiausiai pasitarnaus dar baisesnis "hakerių" įvaizdis, įvedant didesnius apribojimus asmeninei laisvei?

Pažvelkite į šias antraštes: "Vyriausybė vandalų atakas vertina komercijos griovimą", "Teisingumo departamentas prašo daugiau lėšų kovai su kompiuterių nusikaltėliais".

Ilgai neužtruko, ar ne? Ir toliau tame pačiame straipsnyje: "Tačiau FTB gali taip ir nesužinoti, kas atsakingas už šias kompiuterių atakas, nes elektroninius pėdsakus atsekti labai sunku", CNN teigė teisėtvarkos pareigūnas." Kaip patogu. Nematomas priešas. Nereikia jokių tikslių faktų, tereikia apkaltini "hakerius".

Nesvarbu, kas yra atsakingas, tačiau arba jis visiškai nesupranta situacijos, arba žino, ką daro. Pastarasis variantas turi ypač rūpėti "hakeriams".

Kiek kartų "hakeriai" buvo apkaltinti dėl pakenkimo šioms interneto svetainėms: cnn.com - 14, msnbc.com - 13, zdnet.com - 4, abcnews.com - 0.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Tėveliai turėtų ruoštis dar vienai karštinei prekybos tinkle (45)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 20:30
Kuo daugiau šeimų su vaikais pritraukti ir pardavimus pasididinti norintys prekybininkai ir toliau traukia tuos pačius ginklus – į prekybos tinklą „Maxima“ grįžta dar viena akcija, nusitaikiusi į mažamečius. Rinkodaros specialistas Linas Šimonis prekybos tinklų pamėgtas akcijų poveikį lygina su narkotikų.

V. Garastas siūlo „aukoti“ kitus metus ir rinktinę patikėti reformatoriui (79)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 19:22
Rimas Kurtinaitis ir Dainius Adomaitis (RIA ir DELFI nuotr.)
DELFI montažas
Prieš ketverius metus Vladas Garastas nedvejojo. „Jonas Kazlauskas yra vienintelis rimtas pasirinkimas“, – tuomet būsimo Lietuvos rinktinės stratego pavardę nesunkiai nuspėjo vienas šalies krepšinio patriarchų. Šįkart V. Garastas mato tik kelią, kuriuo turėtų pasukti nacionalinė komanda, bet ne jos vedlio veidą.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (4)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 21:33
Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (71)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 20:15
Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kokių gyvūnų kelyje reikia saugotis labiausiai (8)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 21:00
Kokių gyvūnų kelyje reikia saugotis labiausiai
DELFI (E.Skardžiaus nuotr.)
Rugsėjo pabaiga – intensyviausias laukinių gyvūnų migracijos metas. Būtent dabar kyla didžiausia rizika su miško žvėrimis susidurti keliuose. Kuo šie metai ypatingi ir kokių gyvūnų keliuose reikia saugotis labiausiai?