"Gnutella" virusai nėra labai pavojingi

Bendrame "Gnutella" bylų tinkle įsiveisė kirminas, užkrečiantis kai kurių neatsargių vartotojų, ieškančių vaizdo ar muzikos bylų, kompiuterius.
Anoniminio kūrėjo pavadinta "Gnutella Worm" prieš dvi savaites pasirodžiusi programa greičiausiai buvo skirta pabrėžti virusų pavojaus tinkluose, kuriuose šimtai tūkstančių žmonių keičiasi MP3 muzikos, video ir kitomis bylomis, problemą.

Šimtams tūkstančių žmonių pradėjus siųsdintis programas iš interneto, nuolat besiplečiančiuose bendrų bylų tinkluose pradėjo kilti saugumo problemos. "Napster", "Gnutella" ir kitos panašios programos leidžia kompiuterių vartotojams atskleisti savo diskinio kaupiklio turinį tiesiogiai kitam vartotojui, be jokio asmens identifikavimo ar ketinimų patikrinimo.

Tokios sistemos, kaip "Gnutella" ar "Hotline", kurios leidžia perkelti bet kokio tipo bylas, padeda virusams plisti dar lengviau. Tačiau tai būdinga bet kuriai sistemai, kuria du žmonės keičiasi bylomis, ar tai būtų bendro naudojimo diskas, ar internetas, teigia bylų apsikeitimo šalininkai.

Programa slepiasi po 23 skirtingais pavadinimais, tokiais kaip "Gladiator.vbs," "Collegesex.vbs," ar "Napster Metallica Crack.vbs."

Paleidus programą, virusas pats kopijuoja save daugeliu vardų į tą bylą, kuri yra atvira kitiems "Gnutella" tinkle. Tokiu būdu ji tampa prieinama atsisiųsdinti kitam asmeniui, tačiau nesukelia jokio savaiminio dauginimosi.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

A. Sabonis paaiškino, kaip buvo renkamas treneris ir kodėl neskambino R. Kurtinaičiui (104)

2016 spalio mėn. 25 d. 15:59
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė turi naują vyriausiąjį trenerį. Juo antradienį vykusiame Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomajame posėdyje išrinktas ir patvirtintas Dainius Adomaitis. LKF prezidentas Arvydas Sabonis paaiškino, kaip buvo vykdoma trenerio atranka ir dėl kokių priežasčių buvo pasirinkta Klaipėdos „Neptūnui“ vadovaujančio D. Adomaičio kandidatūra.

„Valstiečių“ derybininkas: pokalbis su socialdemokratais – kitoks nei su konservatoriais (310)

2016 spalio mėn. 25 d. 16:07
„Valstiečių“ derybininkas: pokalbis su socialdemokratais – kitoks nei su konservatoriais
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Valstiečių ir žaliųjų sąjungai bandant suformuoti koaliciją, socialdemokratai, panašiai kaip ir konservatoriai, nesutinka formuoti plačios trijų didžiųjų partijų koalicijos, tačiau nekelia papildomų reikalavimų.

D. Mockus įvertino R. Karbauskio užmojus: švelniai tariant, mes pamatysime (463)

2016 spalio mėn. 25 d. 15:08
Vienas turtingiausių ir įtakingiausių šalies verslininkų, koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus skeptiškai vertina Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos (LVŽS) planus įvesti prekybos alkoholiu monopolį ir imtis kitų priemonių riboti alkoholinių gėrimų prieinamumą.

A. Tapinas. 10 smagybių per antraktą tarp spektaklio veiksmų (237)

2016 spalio mėn. 25 d. 14:41
A. Tapinas. 10 smagybių per antraktą tarp spektaklio veiksmų
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Pirmojo spektaklio veiksmo uždanga leidžiasi. Susikibę už rankų primarijai lenkiasi, siunčia publikai oro bučinius ir priiminėja gėles.

Lietuvos kaimynai jau sulaukė žiemos: Latviją ir Estiją nuklojo sniegas (23)

2016 spalio mėn. 25 d. 15:45
Pirmas sniegas Latvijoje
AP/Scanpix nuotr.
Nors Lietuvoje jau prieš kelias dienas sulaukėme pirmojo sniego apraiškų, tačiau pas kaimynus latvius ir estus sniego iškrito tiek, kas susidaro įspūdis, kai jau prasidėjo tikra žiema.