DELFI atidaro pirmą WAP portalą Lietuvoje

 (53)
Didžiausia Baltijos šalių interneto kompanija DELFI žengia vieningos informacinės erdvės link ir atidaro pirmą WAP (Wireless Applications Protocol) portalą, kuris nuo šiol leis skaityti ir ieškoti informacijos www.delfi.lt puslapyje mobiliuoju telefonu. Šią paslaugą DELFI pristato kartu su GSM Operatoriumi, Suomijos kompanija "Radiolinja", siekiančia tapti trečiuoju GSM 900 paslaugos operatoriumi Lietuvoje.
WAP - tai speciali technologija, leidžianti perduoti duomenis bevieliais kanalais, sujungianti mobilias ir Interneto technologijas į vieną visumą. Naudojant specialias mobilaus telefono modifikacijas, galima ieškoti naudingos informacijos internete ir naudotis duomenų bazėmis.

"Mobiliosios paslaugos užims svarbų vaidmenį DELFI strategijoje", - sako Martynas Nikolajevas, DELFI vystymo direktorius Lietuvoje. "Mobiliųjų interneto vartotojų skaičius peraugs laidinių interneto vartotojų skaičių po keleto metų ir DELFI nori būti vienu iš pirmųjų pasirinkimų šiems žmonėms. Bevielei aplinkai mes jau pritaikėme sudėtingą interneto architektūrą . Bandomosios WAP portalų versijos jau veikia Latvijoje ir Lietuvoje, greitai veiks ir Estijoje. WAP mobilieji telefonai yra orientuoti į masinius vartotojus ir jų skaičius nuolat auga. Mes esame pirmieji, kurie jiems tieks turinį ", - pridūrė jis.

Naudodamiesi mobilia įranga WAP vartotojai laimės paprastą ir saugų priėjimą prie interneto informacijos ir paslaugų, tokių kaip bankininkystė ir pramogos.

Mobiliojo ryšio bendrovė "Radiolinja", įkurta 1998 metais, buvo pirmasis mobiliojo ryšio operatorius Suomijoje. Šiuo metu "Radiolinja Group" sudaro "Radiolinja", "Radiolinja Eesti", "Radiolinja Latvija", "Global Star Northern Europe", "Tresmec Puhelimet" ir kitos kompanijos.

1991 metų kovo 27 dieną "Radiolinja" tinkle buvo atliktas pirmasis GSM skambutis pasaulyje. "Radiolinja" buvo pirmoji pasaulio kompanija, pradėjusi teikti GSM paslaugas komerciniu pagrindu. 1999 metų kovo mėnesį kompanijai "Radiolinja" buvo suteikta viena iš pirmųjų naujos kartos mobiliojo ryšio sistemos (UMTS - Universal Mobile Telecommunications System) licencijų. "Radiolinja" yra viena iš realiausių pretendentų gauti trečiąją GSM 900 licenciją Lietuvoje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Orai: merks lietus, koš žvarbus vėjas (10)

2016 spalio mėn. 21 d. 00:01
Orai: merks lietus, koš žvarbus vėjas
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Per artimiausias paras šilumos bus daugiau, bet vargu ar tai pajusime. Dėl šalto lietaus ir žvarbaus vėjo jutiminė temperatūra bus gerokai žemesnė. Panašu, kad šis duetas karaliaus dar ne vieną dieną.

A. Illarionovas: einame konfrontacijos su Amerika branduolinėje srityje link (294)

2016 spalio mėn. 20 d. 19:09
Vilniuje savaitgalį vykusiame Laisvosios Rusijos forume apie didžiausias Rusijos bėdas bei šios šalies ateitį diskutavo žinomi rusų ekspertai, opozicionieriai, žmogaus teisių gynėjai. Jie perspėjo, kad iš Kremliaus pastaruoju metu sklindanti vis karingesnė retorika nieko gero nežada.

Vienintelis karas Europoje: vis dar laukiama stebuklo (394)

2016 spalio mėn. 20 d. 20:18
„Ukrainoje, kur vyksta vienintelis realus Europos karas, kasdien žūsta kariai, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel spalio 19 d. surengė susitikimą, skirtą įvertinti, ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirengęs sudaryti sandorį, kuris pagaliau baigtų konfliktą. V. Putinas patiria spaudimą iš Vakarų ir dėl Maskvos veiksmų Sirijoje.“ - rašo „The New York Times“ žurnalistas Andrew Krameris.

A. Trebaitei – Europos treko čempionato auksas! (18)

2016 spalio mėn. 20 d. 23:11
Lietuvos dviratininkė Aušrinė Trebaitė iškovojo Europos čempionės titulą. Panevėžietė, kuriai antradienį sukako 28-eri, netoli Prancūzijos sostinės Paryžiaus Sen Kventine vykstančiame septintme Europos dviračių treko čempionate ketvirtadienį triumfavo skrečo rungtyje – 10 km (40 ratų) lenktynėse.

Buvusią K. Čilinsko bendražygę supykdė „valstiečių“ kandidato reklama (58)

2016 spalio mėn. 20 d. 20:42
Buvusią K. Čilinsko bendražygę supykdė „valstiečių“ kandidato reklama
V.Danauskienės nuotr.
Buvusio Seimo nario ir Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ), velionio advokato Kęstučio Čilinsko bendražygius Dzūkijoje supykdė į Seimą su Ramūno Karbauskio vadovaujamos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vėliava į Seimą kandidatuojančio alytiškio Petro Valiūno politinė reklama.