Šaltuoju metų sezonu šefas Gian Luca Demarco artimuosius kviečia nustebinti netradiciniu ir netikėtu pasirinkimu – pagaminti sočią mėlynojo kopūsto sriubą su vištiena ir avinžirniais. Nors kopūstienė lietuviams beveik yra tapusi tautiniu patiekalu, tačiau mėlynojo kopūsto sriuba su gausybe pagardų bus naujiena daugeliui, tikina kulinarinės laidos „Gardu Gardu“ kūrėjai.

Gaminimo eiga

1. Vištienos krūtinėlės filė supjaustyti nedideliais kubeliais, kopūstą – juostelėmis, smidrus – riekelėmis, o viršūnėles palikti nepjaustytas papuošimui.

2. Viename puode užvirti 1 l vandens.

3. Kitame puode įkaitinti alyvuogių aliejų, įdėti česnako skiltelę ir trumpai pakepinti. Tada suberti šviežio rozmarino lapelius, sudėti vištieną, įberti vištienos prieskonių, išmaišyti ir pakepinti 2 minutes. Supilti vyną, sudėti susmulkintą kopūstą ir suberti smidrus. Išmaišyti ir apkepinti ant aukštos kaitros. Tada po truputį periodiškai pamaišant įpilti po samtį verdančio vandens iš pirmojo puodo. Pilti iki norimo tirštumo. Kai kopūstas suminkštėja, sudėti avinžirnius, įberti druskos, pipirų, išmaišyti, sumažinti kaitrą, uždengti ir patroškinti 2–3 minutes.

4. Keptuvėje išlydyti sviestą kartu su šlakeliu aliejaus, įmesti česnako skiltelę, sudėti smidrų viršūnėles, įberti druskos, pipirų, išmaišyti ir pakepinti 2 minutes.

5. Patiekti dubenėliuose, apibarstyti tarkuotu parmezano sūriu ir dekoruoti smidrų viršūnėlėmis.

Skanaus!

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai