Neužtruksite nė pusvalandžio, kol lengvai pasigaminsite šį tiek vegetarų, tiek veganų pamėgtą receptą – falafelius. Burnoje tirpstantys falafeliai, ir gardžios salotos bei „šilkinis“ humusas privers apsilaižyti pirštus ir dar kartą įsitikinti, kad mėsa – nėra būtinas ingredientas, norint pasisotinti.

Gaminimo eiga

1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Tuomet sudėkite visus falafelių ingredientus į virtuvinį kombainą arba į didelį indą ir sutrinkite trintuvu, pagardinkite prieskoniais. Trinkite tol, kol gausite rupų mišinį.

2. Tada švelniai patepkite rankas alyvuogių aliejumi, tada imkite falafelių mišinį, suformuokite maždaug 16 rutuliukų ir dėkite ant kepimo skardos. Kiekvieną iš jų šiek tiek paspauskite delnu. Apšlakstykite 1 valgomuoju šaukštu aliejaus ir kepkite 20-25 min., kol taps tvirti ir auksiniai. Įpusėjus kepimui apverskite.

3. Kol falafeliai kepa, paruoškite humusą. Visus humuso ingredientus sudėkite į virtuvinį kombainą su 50 ml vandens ir sutrinkite iki vientisos masės.

4. Špinatus, agurkus, raudonąjį svogūną ir falafelius sudėkite į skirtingas dubenėlio dalis, šalia įdėkite šiek tiek humuso ir apšlakstykite viską alyvuogių aliejumi, užspauskite truputėlį citrinos. Patiekite su skrudinta duonele ar pita.

Skanaus!

Receptu dalijasi „Lidl“.

www.DELFI.lt

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai