Blynai Rytų Europos tautose jau nuo pat viduramžių buvo ypatingas patiekalas, simbolizuojantis saulę. Šioje Europos dalyje iki šių dienų yra išlikusi tradicija žiemos pabaigoje kepti ir sočiai privalgyti blynų. Taip simboliškai atsisveikinama su žiema ir džiaugsmingai pasveikinamas naujos saulės atgimimas.

Gaminimo eiga

Per ilgą kulinarinę istoriją blynai įsitvirtino skirtingų tautų virtuvėse ir atsirado įvairiausių receptų: blynai patiekiami su skirtingais priedais - mėsa, daržovėmis, sūriu bei padažais.

Blynai taip pat gali būti puikus desertas – užtenka juos pagardinti uogiene, kitais saldžiais pagardais ar vaisiais. Prancūzai sočius pietus mėgsta pabaigti lietiniais pašlakstytais populiariuoju Grand Marnier likeriu.

Kitas receptas, tituluojamas blynų karaliumi ir po Europą paplitęs, kaip vienas iš rusiškos prabangos simbolių - blynai su raudonaisiais ikrais.

Tradiciškai šie blynai yra gardinami grietinės padažu, bet aš norėčiau vietoj klasikinio varianto pagaminti padažą su maskarponės sūriu ir rūkyta lašiša. Beje, šiuos blynelius galima derinti ir su saldžiais pagardais – tereikia dėti mažiau druskos, ir, žinoma, nenaudoti žuvies buljono.

Elektriniu plaktuvu iki putų suplakite kiaušinius su cukrumi ir 1 mažu šaukšteliu druskos. Į suplaktą masę suberkite sausas mieles, kvietinius miltus, supilkite saulėgrąžų aliejų, šiltą pieną, žuvies sultinį ir viską vėl gerai išplakite.

Gautą blynų tešlą 1 valandai palikite šiltai. Galima pakaitinti orkaitę iki 30-40 laipsnių ir tešlą palaikyti joje. Kol tešla kyla paruoškite padažą – su elektriniu trintuvu iki vientisos masės sutrinkite lašišą su maskarponės sūriu ir žiupsniu druskos.

Blynus kepkite keptuvėje, pašlakstytoje saulėgrąžų aliejumi. Blynelių dydį formuokite pagal save. Kepti reikėtų vos 1-2 min. kiekvieną pusę – kol gražiai apskrus.

hdlife.lt

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai