aA
Per keletą metų nepajėgusi pagal paskirtį išskirstyti ES suteiktą milijardinę paramą daugiabučių namų renovavimui ar nepanorusi įšaldytų lėšų paimti iš užsienio bankų, baigianti kadenciją Vyriausybė sumojo iš šio fondo pirkti sraigtasparnius.
Vidmantas Žiemelis
Vidmantas Žiemelis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Prieš keletą dienų Vyriausybės kancleris televizijos laidoje pripažino, kad liepos 18 dieną protokoliniu sprendimu Vyriausybė iš specialaus daugiabučių renovavimo „JESSICA“ fondo skyrė 40 milijonų eurų trijų sraigtasparnių pirkimui. Numoję ranką į pažadus ir šimtų tūkstančių piliečių teisėtus lūkesčius, valdantieji politikai skandalingosios programos lėšas, artėjant rinkimams, ketina naudoti ne pagal paskirtį.


Stabdydamas paramos lėšų švaistymą ir perspėdamas dėl teisinės atsakomybės už neleistinus priešrinkiminius veiksmus, Krikščionių partijos frakcijos vardu raštu kreipiausi į Vyriausybės vadovą. Tikiuosi, jog mūsų poziciją parems ir opozicinės frakcijos bei valdantieji parlamentarai, kuriems tenka politinė atsakomybė už vis dažniau klystantį Ministrų kabinetą.

Ministrui Pirmininkui tenka dar kartą priminti rinkiminius priesakus ir daugybę vėlesnių deklaracijų, jog daugiabučių renovavimas yra esą prioritetinė šios Vyriausybės programa. Tačiau per visą veiklos kadenciją ji nepajėgė priimti efektyvių renovavimo programos nuostatų ir taisyklių, kurios užtikrintų ES milijardinės paramos fondo lėšų paskirstymą pagal paskirtį, taip pat pagyvintų merdėjančią vidaus rinką ir papildytų iždo įplaukas.

Šimtus milijonų litų, skirtų daugiabučių renovavimo programai ir ekonomikos gaivinimui, Vyriausybė nepateisinamai laiko bankuose daugiau kaip trejus metus. Taip neleistinai „užšaldžius“ tikslinės renovavimo paramos lėšas ne tik prarasta galimybė sukurti dešimtis tūkstančių naujų darbo vietų, bet ir sumažinti šilumos suvartojimą, palengvinant žmonių gyvenimą. Dabartinė šalies administracija nepajėgė paskirstyti ir ES skirtos paramos smulkiam ir vidutiniams verslui iš „JEREMIE“ fondo, kurio lėšos buvo taip pat nenaudingai Lietuvai „nusodintos“ užsienio banke. Dėl to nekartą viešai kreipėmės į Vyriausybės vadovus, ragindami leisti nusilpusiam šalies verslui realiai pasinaudoti šiuo svarbiu lengvatinių kreditų šaltiniu.

A. Kubiliaus vadovaujamas Ministrų Kabinetas finansus „stabilizavo“ tik beatodairiškai skolindamasis bei didindamas mokesčius, bet nedėjo jokių pastangų ekonomikai pagyvinti ar bent gautai paramai padalinti. Stebint tokį dabartinės administracinjos bejėgiškumą ir lėšų naudojimą ne pagal paskirtį, kyla abejonės, ar Europos Komisija ateityje norės teikti Lietuvai paramą, kuri neša pelną bankams arba panaudojama panašiems, kaip sraigtasparnių pirkimams? Ar nebus pareikalauta sugrąžinti šių ne pagal paskirtį panaudotų šimtų milijonų?

Kviečiame visas Seimo frakcijas paremti Krikščionių partijos frakcijos reikalavimą nedelsiant sustabdyti, mūsų manymu, neteisėtą specialaus renovavimo fondo lėšų panaudojimą sraigtasparnių pirkimui. Raginame Vyriausybės vadovus neapgaudinėti šalies piliečių, kurie dar laukia pažadėtų lėšų daugiabučių namų apšiltinimui ir atnaujinimui, taip pat užsakymų naujoms darbo vietoms.

Atkreipiame dėmesį, kad ES paramos lėšos buvo skirtos daugiabučių namų renovavimui. Jeigu Vyriausybė specialiąsias lėšas panaudos ne pagal paskirtį, reikalausime ne tik politinės, bet ir teisinės atsakomybės už neleistinais veiksmais padarytą žalą valstybės interesams.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sutaria: Šimonytė peržengė ribas (29)

Premjerės Ingridos Šimonytės reakcija į oponentės Agnės Širinskienės žodžius yra žemo lygio...

Po JK pranešimo pasipylė grasinimai iš Rusijos (4)

Didžioji Britanija perduos Ukrainai sviedinių su nuskurdintuoju uranu, skirtų tankams...

Karas Ukrainoje. Ukraina apie padėtį Kryme: jie nežino, ką su šia „laime“ daryti Rusija naktį į Kyjivą paleido dronus

Naktį į trečiadienį, kovo 22 d., Kijevo regione dėl dronų atakų grėsmės paskelbta oro...

JAV neslepia pykčio: Kinijos prezidento vizitas pasako viską (1)

Ukrainiečiai Kryme sunaikino jų sparnuotųjų raketų „ Kalibr “ krovinį. Tokiomis iš laivų...

Liutauras Elkimavičius

Mitais apipinta Rusijos samdomų žudikų grupuotė „Vagner“: ką siūlo, kad užverbuoja jaunuolius tokiam kraupiam darbui?

Britų žvalgyba neseniai pranešė, jog „ Vagner “ privačios karinės bendrovės nariai Rusijos...

Čmilytė-Nielsen – apie Petkevičienės darbo tęstinumą: bet kokie pokyčiai turėtų būti vėliau

Kritikos dėl chaoso sulaukusiai Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkei Jolantai Petkevičienei...

Verslas PliusBloomberg News

Išaiškino schemą, padedančią į Rusiją patekti JAV slaptiems technologiniams sprendimams: įvardijo centrinę figūrą

Daugelį metų Artiomas Ussas iš Rusijos žiniasklaidos buvo žinomas kaip prabangaus...

Nauja Gentvilo iniciatyva sukėlė sumaištį: gražiausios Lietuvos vietos taptų turtuolių rezervatu (46)

Iš Aplinkos ministerijos ėmus sklisti žiniai, kad planuojama regioninius ir nacionalinius parkus...

Ilgose eilėse paramos būstui laukiančios šeimos nusivylusios: pinigų nepakanka, įtaria kai kuriuos gudraujant

Dalis jaunų šeimų skundžiasi, kad parama įsigyjant būstą yra per maža, o kartu pažeria...

Petkevičienė svarsto, ar toliau vadovauti VRK pripažįsta klaidas (1)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija trečiadienį susitiko su daug...