Virusas "Love Bug" nusiaubė visą pasaulį

 (2)
Kompiuterių virusas "Love Bug" visame pasaulyje išvedė iš rikiuotės milijonus kompiuterių bei elektroninio pašto sistemų ir prasiskverbė net į Pentagono bei Didžiosios Britanijos parlamento kompiuterius.
Tai sparčiausiai plintantis virusas pasaulyje. Paleistas iš dviejų Filipinų elektroninio pašto adresų, ketvirtadienį jis smogė Taivano ir Honkongo bendrovėms, o po to persimetė į Europą ir Jungtines Valstijas. Azijos šalių vyriausybės bei įmonės ir penktadienį nepraranda budrumo.

Virusas pasirodo elektroninėse žinutėse pavadinimu "ILOVEYOU" (Aš tave myliu). Vartotojams susigundžius atidaryti šias žinutes, jis išveda iš rikiuotės jų elektroninio pašto sistemas.

Atsirado mažiausiai du šio viruso variantai. Vieno jų temos eilutėje yra žodis "Joke" (pokštas). Kitas, pavadintas "Susitikim" turi tokią temos eilutę - "Susitikim shi vakara kavos puodukui...". Tačiau prie jo prijungtas failas yra toks pat kaip ir prie "Love Bug".

Šis virusas ėmė plisti iš dviejų Filipinų elektroninio pašto adresų, penktadienį pranešė interneto paslaugas teikianti Manilos bendrovė "Access Net Inc", kurios paslaugomis buvo pasinaudota. Vėliau ši bendrovė įšaldė šias sąskaitas.

"Šio viruso autorius per "Supernetą" panaudojo du elektroninio pašto adresus - spyder@super.net.ph ir mailme@super.net.ph", pareiškė "Reuters" vienas bendrovės vadovų. "Access Net" yra iš anksto apmokamos interneto paslaugas teikiančios bendrovės "Supernet" savininkė.

Tačiau nėra jokių įrodymų, kad virusą paskleidęs kompiuterių chuliganas būtų įsikūręs Filipinuose. Kadangi už paslaugas buvo apmokėta iš anksto, nėra galimybių nustatyti minėtų sąskaitų savininką. Šiomis dviem elektroninio pašto sąskaitomis galėjo pasinaudoti bet kurioje pasaulio vietoje esantis asmuo.

Šiuo virusu ketvirtadienį užsikrėtė net Pentagono ir kitų JAV vyriausybės įstaigų kompiuteriai. Tačiau jis nepateko į jokias įslaptintas sistemas.

Tačiau viruso įtaka Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kompiuteriams buvo "nereikšminga", tuo tarpu į Baltųjų rūmų sistemą virusas išvis neįsiskverbė, pareiškė šių įstaigų atstovai spaudai.

Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai maždaug dviem valandoms uždarė savo elektroninio pašto sistemą, kad apsisaugotų nuo viruso.

Viruso poveikį Azijoje greičiausiai sumažino tai, kad keturių šalių - Japonijos, Pietų Korėjos, Kinijos ir Tailando - rinkos buvo uždarytos šventėms. Tačiau specialistai įspėjo, kad tikrasis viruso poveikis dar gali atsiskleisti savaitgalį.

Ketvirtadienį virusas užgriuvo maklerių ir maisto produktų bendroves, žiniasklaidos, automobilių ir technologijos gigantus, taip pat universitetus bei viso pasaulio medicinos institucijas.

Kompiuterių ekspertai pareiškė, kad virusas smogė net "dešimtims milijonų" kompiuterių ir padarė milijoninių ar net milijardinių nuostolių dėl prarastų duomenų, pertraukto darbo, taip pat žalos atitaisymo sąnaudų.

Šią pavojingą elektroninę žinutę gavo 80 proc. Vokietijos ir 70 proc. Britanijos asmeninių kompiuterių, apskaičiavo JAV bendrovė "Network Associates Inc", kuri yra didžiausia pasaulyje antivirusinės programinės įrangos tiekėja.

Šį virusas specialistai lygina su pernykščiu virusu "Melissa", kuris paplito per kompiuterių sistemas Jungtinėse Valstijose. 1999 metų kovą "Melissa" pateko į 300 000 kompiuterių. Tačiau identifikavus "Love Bug", nuvo nustatyta, kad per pirmąsias 10 valandų jis plito net du kartus sparčiau už virusą "Melissa".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Užsienio žiniasklaidoje – sąmyšis: laužo galvą, kas Lietuvoje laimėjo rinkimus (663)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:05
Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimo rinkimus Lietuvoje laimėjusi ir kone 56 mandatus užsitikrinusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) užminė mįslę užsieniečiams.

R. Karbauskio „ginklas“ nuo narkotikų ir alkoholio – ne kiekvieno kišenei (141)

2016 spalio mėn. 24 d. 21:51
Lietuvių tautiniai drabužiai
DELFI (T. Vinicko nuotr.)
Ne vienoje užsienio šalyje yra įprasta valstybinę šventę ar vestuves sutikti pasipuošus tautiniais drabužiais, tačiau Lietuvoje tokios tradicijos nėra. Tautinius drabužius išvysime nebent per dainų šventę arba penktadienio vakarais stebėdami laidą „Duokim garo“. Ekspertų teigimu, situacija pamažu keičiasi, tačiau abejojama, kad kiekvieno lietuvio spintoje atsiras po tokį kostiumą.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (847)

2016 spalio mėn. 24 d. 18:09
Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

Orai bus niūrūs (1)

2016 spalio mėn. 25 d. 00:02
Orai bus niūrūs
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Dangus šią savaitę dažniausiai bus labai niūrus. Nuo lietaus atsikvėpti galėsime bene tik vieną dieną – ketvirtadienį. Speigas į mūsų šalį dar neskuba, priešingai, oras kasdien bus vis šiltesnis. Tad jei ne vėjas ir krituliai paskutinės spalio dienos būtų labai neblogos.

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (86)

2016 spalio mėn. 24 d. 22:36
Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.