Procesoriaus sparta - jau 20 gigahercų

Įveikus tam tikras technologines kliūtis 20GHz spartos procesoriai rinkoje gali pasirodyti jau po aštuonerių metų. Ekstremali ultravioletinių spindulių litografija, nauja mikroarchitektūra ir geresnė izoliacija - tai tik keletas iš mikroprocesorių patobulinimų, tapsiančių aktualiais šiame dešimtmetyje. Tokia tendencija atitinka ir kompanijos "Intel" vieno iš įkūrėjų Gordono Mooro dėsnį, pagal kurį mikroprocesorių sparta vidutiniškai dvigubėja kas 18 mėnesių.
"Intel" atstovas teigia, kad kompanija numato pateikti įvairius mikroprocesorius skirtus skirtingiems rinkos segmentams, o norint neatsilikti nuo Mooro dėsnio, bus nuolat didinama tranzistorių sparta ir mažinamas dydis.

Atsižvelgus į tai, kad tranzistorių sparta kiekvienais metais padidėja apie 50 procentų, tai galima numatyti, kad 2003-iais metais sulauksime 4-Ghz spartos procesorių, o 2008-iais - 20-Ghz, tačiau šiandieninės technologijos šias viltis apriboja, ypač tai sietina su šiuolaikinėmis litografijos galimybėmis.

Kita vertus, nors procesorių dydis nuolat mažėja, tačiau reikalavimai jų galimybėms nuolat kyla ir tai sukelia daug papildomų problemų, todėl "Intel" kompanija skiria ypatingą dėmesį naujoms procesorių energetinio efektyvumo taupymo, izoliacijos galimybėms. Manoma, kad ateityje tranzistorių bus įmanoma suaktyvinti tik kelių elektronų pagalba. Be to, ypatingas dėmesys bus skiriamas mikroprocersorių dizainui ir rinkos segmentacijos tyrimams norint garantuoti kuo didesnį efektyvumą ir energijos taupymą.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Šaltojo karo metodai: rusų „turistų“ elgesys supykdė ir švedus (33)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 05:30
Šaltojo karo metodai: rusų „turistų“ elgesys supykdė ir švedus
Sputnik/Scanpix
Prieš kelias dienas Švediją nustebino žinia, kad anksčiau nei planuota šalis nusprendė Gotlando saloje stiprinti gynybinius pajėgumus.

Kaip jus galės atleisti iš darbo nuo kitų metų (18)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 05:30
Nuo kitų metų pradžios įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, darbdaviai turės daugiau galimybių atleisti darbuotojus – net ir tuos, kuriuos iki šiol atleisti labai sunku, pavyzdžiui, neseniai pagimdžiusias moteris. Kita vertus, teisininkai pastebi, kad ir darbuotojai galės greičiau atsisveikinti su darbdaviu.

Baigėsi pirmoji karšta H. Clinton ir D. Trumpo akistata: kandidatai svaidėsi žaibais atnaujinta 06:19 (17)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 04:16
JAV demokratė Hillary Clinton ir respublikonas Donaldas Trumpas pirmadienį kalbėjo pakeltu tonu ir svaidėsi įžeidimais per ugningus prezidento rinkimų kampanijos debatus, agresyviai stumdami savo liniją dešimčių milijonų amerikiečių rinkėjų akivaizdoje.

R. Bogdanas apie padėtį Sirijoje: diplomatijos galimybės šiame konflikte yra išsemtos (129)

2016 rugsėjo mėn. 26 d. 23:22
R. Bogdanas apie padėtį Sirijoje: diplomatijos galimybės šiame konflikte yra išsemtos
AP/Scanpix nuotr.
Nuo praėjusio ketvirtadienio per bombardavimus Sirijos Alepo mieste jau žuvo daugiau kaip 120 civilių gyventojų, miestas beveik nušluotas. Rusija kaltinama iš oro sušaudžiusi humanitarines vilkstines ir sunaikinusi labdaros sandėlius.

Apgaulingos sveikais tituluojamų produktų etiketės: ką iš tikrųjų reiškia populiarūs užrašai (13)

2016 rugsėjo mėn. 27 d. 00:00
Liesi, organiški produktai ir prekės be glitimo – tokie užrašai dažnai patraukia prekybos centrų lankytojų, kuriems rūpi jų sveikata, dėmesį. Kaip bebūtų gaila, tenka pripažinti, kad ant produktų pakuočių sutinkami su jų nauda sveikatai ir maistingosiomis savybėmis susiję užrašai suklaidina net ir labiausiai patyrusius pirkėjus.