Planuose - mažesni, pigesni ir spalvingesni kompiuteriai

 (1)
2001-ieji metai jau nebetoli, o su savo asmeniniu kompiuteriu gali kalbėtis tik retas žmogus. Praėjusią savaitę vykusioje “WinHEC” konferencijoje savo prognozes pareiškė daugelis kompiuterijos pramonės ekspertų.
Pasak ekspertų, kompiuteriai taps mažesni, spartesni ir paprastesni. Jie vykdys komandas ir galės susijungti su bet kokiu elektros energiją naudojančiu įtaisu.

Pasak “Microsoft” bendrovės įkūrėjo Billo Gateso, apie 2003-uosius metus kiekvienas kompiuteris turės vaizdo kamerą ir mikrofoną, o jo savininkas dalyvaus vaizdo konferencijose. Kiekviename kompiuteryje bus DVD (digital versatile disk) įtaisas, elektroninį paštą bus galima patikrinti net neiškvietus operacijų sistemos.

Ateityje kompiuteriai atrodys daug patraukliau, ši tendencija rinkoje gana aiški jau dabar. Anot bendrovės “Intel” viceprezidento Patricko Gelsingerio, kompiuteriai taps madingomis aprangos detalėmis.

Ekspertų nuomone, kompiuterių korpusų niekada nebereikės atidaryti, kadangi visi reikalingi įtaisai juose jau bus, o papildomų bus galima prijungti prie USB (Universal Serial Bus) prievadų.

Kita tikėtina vystymosi tendencija - kompiuteris viename luste. Pavyzdžiui, “Intel” kuriamame “Timna” procesoriuje bus integruotas grafinis lustas ir atmintinių valdikliai. Šis antroje metų pusėje pasirodysiantis procesorius turėtų išpopuliarinti mažus asmeninius kompiuterius.

Užmiršti neliks ir galingų kompiuterių gerbėjai - šiemet bendrovė AMD planuoja pagaminti dar spartesnius procesorius “Athlon”, o “Intel” “Wilamette” procesoriaus sparta gali siekti 1,4 GHz (1400 MHz). Iki 2003-iųjų procesorių sparta gali pasiekti 3 GHz.

Dabartinės balso atpažinimo sistemos neveikia tobulai, tačiau artimai su “Microsoft” bendraujančios bendrovės “Lernout & Hauspie” atstovai mano, jog jau 2002-aisiais programos teisingai supras ir vykdys visas balsu ištartas komandas.

Tačiau nepaisant visų ateities prognozių, IDC duomenimis net jei “Microsoft” ir bus suskaldyta į keletą bendrovių, 2004-aisiais 88 procentuose kompiuterių veiks “Windows” OS.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

A. Bilotaitė už straipsnį atleidžia iš darbo politologą V. Sinicą (107)

2016 spalio mėn. 27 d. 15:24
Vytautas Sinica, Agnė Bilotaitė
DELFI montažas
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Seimo narė Agnė Bilotaitė atleidžia iš padėjėjo pareigų politologą Vytautą Sinicą. Politikė teigia, kad keliai išsiskiria dėl to, kad V. Sinica viešai reiškia su ja nesuderintą nuomonę apie partiją, bet daugelis žmonių tokią nuomonę tapatina su jos pačios pozicija.

Taromatai – ne visiems: kreipiasi, kad pakeistų situaciją

2016 spalio mėn. 27 d. 15:44
Taromatai – ne visiems: kreipiasi, kad pakeistų situaciją
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Daugiau nei pusmetį šalyje veikiantys taromatai diskriminuoja neįgaliuosius. Tai konstatavo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

R. Karbauskis: apgailestauju, kad Lietuvos gyventojams tenka to klausytis (12)

2016 spalio mėn. 27 d. 15:39
Ramūnas Karbauskis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Plati vyriausybė, kurią sudarytų „valstiečiai“, socialdemokratai ir konservatoriai, būtų geriausias spendimas Lietuvai, LRT RADIJO laidoje tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Baisūs įtarimai: vaiką ramino psichotropiniais vaistais darželio atstovės komentaras (106)

2016 spalio mėn. 27 d. 14:36
Trečiadienio popietę į Kauno klinikų vaikų Skubios pagalbos skyrių atgabentas dviejų metų vaikas, kuris, kaip įtariama, buvo apsvaigintas psichotropinėmis medžiagomis. Kaip DELFI informavo Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas, profesorius Rimantas Kėvalas, pacientas atgabentas tiesiai iš vaikų darželio.

Keičiasi reikalavimai naujiems pastatams (1)

2016 spalio mėn. 27 d. 15:08
Lietuvoje naujai statomi pastatai nuo lapkričio mėnesio turės būti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės. Toks reikalavimas įsigalioja nuo šių metų lapkričio 1 dienos, rašoma pranešime spaudai.