Pensilvanijoje – baudos už virusų platinimą

 (1)
Po to, kai gegužės 26 d. Pensilvanijos gubernatorius Tomas Ridge’as pasirašė naują įstatymą, žmonės, sąmoningai platinantys kompiuterių virusus, gali būti nubausti laisvės atėmimu iki septynerių metų ir 15000 JAV dolerių (60 000 litų) bauda. Šis įstatymas taip pat reikalauja atlyginti už padarytą žalą.
Įstatymas, kuris Senate ir Atstovų rūmuose buvo priimtas vienbalsiai, įsilaužimą į kompiuterius ir sąmoningą virusų platinimą paskelbė nusikaltimu.

Dabar egzistuojantis įstatymas dėl kompiuterio panaudojimo nelegaliems tikslams paties virusų platinimo fakto nelaiko pažeidimu, o atsižvelgia tik į žalingas viruso įdiegimo pasekmes.

Įsiskverbimas ir pakenkimas kompiuteriui ar sistemai yra trečiojo laipsnio kriminalinis nusikaltimas, už kurį baudžiama laisvės atėmimu iki septynerių metų bei 15000 JAV dolerių bauda.

Įsibrovimas į kompiuterį, sistemą ar tinklą, slaptažodžio ar kitos konfidencialios informacijos apie sistemą išdavimas yra pirmo laipsnio nusižengimas, už kurį baudžiama laisvės atėmimu iki penkerių metų ir 10000 JAV dolerių (40 000 litų) bauda.

Pripažintas kaltu teisiamasis turi sumokėti pažeistos sistemos remonto išlaidas, atlyginti pelno netekimą per sistemos neveiklos periodą bei atstatyti prarastus ar pakenktus duomenis.

Nuostolių atlyginimo mastas paliktas teisėjo sprendimui.

Įstatymas įsigalios liepos pabaigoje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

R. Karbauskis: dabar nelabai svarbu, kas bus antrasis koalicijos partneris (131)

2016 spalio mėn. 24 d. 09:05
Seimo rinkimus reikšminga persvara laimėjusios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis sako esąs tikras, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė supranta, kokia yra tautos valia.

S. Jakeliūnas jau planuoja reformas: paliestų daugiau nei milijoną gyventojų (1)

2016 spalio mėn. 24 d. 11:35
Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas DELFI papasakojo apie pirmuosius darbus, kuriems teiktų prioritetą, jei užimtų šį postą.

G. Landsbergis: atsiprašau (913)

2016 spalio mėn. 24 d. 08:59
Gabrielius Landsbergis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimo rinkimuose Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) laimėjo kur kas mažiau mandatų, negu tikėjosi ir užėmė antrą vietą. Pirmininkas Gabrielius Landsbergis stebėjosi, kad į parlamentą pateko daug žmonių, nepažįstamų ne tik oponentams, bet ir juos rėmusiai partijai.

Po valstiečių žaliųjų pergalės – pasiutpolkė feisbuke (245)

2016 spalio mėn. 24 d. 10:05
Po valstiečių žaliųjų pergalės – pasiutpolkė feisbuke
DELFI montažas
Socialiniai tinklai audringai reagavo į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pergalę Seimo rinkimuose.

R. Šimašius: valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ nepageidaujame (56)

2016 spalio mėn. 24 d. 11:02
Remigijus Šimašius
DELFI (D.Pipo nuotr.)
14 mandatų laimėjusio ir sėkmingiausiai partijos istorijoję pasirodžiusio Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako sunkiai įsivaizduojantis koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).