“NewLove” virusas: hakeris kaltina plagiatu

Kompiuterių hakeris iš Australijos įtaria, kad kažkas nukopijavo pagrindinius jo sukurto nekenksmingo “kirmino” aspektus ir pavertė juos į “NewLove” virusą, sukėlusį paniką praėjusią savaitę.
Tačiau, nežiūrint į viruso kilmę, “Valiant” pseudonimu pasivadinęs hakeris mano, kad tokių virusų plitimo pagrindas – naivūs vartotojai, nežinantys net to, kad pavojinga paleisti prie elektroninio pašto laiškų prisegtus failus.

Hakerio kritikos susilaukė ir žiniasklaida, puolanti prie informacijos, kurioje yra žodis “virusas”.

Praėjusią savaitę Australijos hakerių grupės “Halcon” įkūrėjas “Valiant” nusiuntė savo sukurto nekėnksmingo kirmino “ILOVEYOUTOO” kodą į “Wired”, demonstruodamas, kaip galima sukurti viruso variantą.

Hakerio teigimu, “NewLove” kodas yra “labai panašus” į jo sukurtojo “kirmino”. Hakeris taip pat mano, kad tokie virusų plitimai yra tiesiogiai susiję su dėmesiu, skiriamu žiniasklaidos.

“Paskleisti virusą yra paprasčiausias būdas susilaukti pasaulio dėmesio”, sakė “Valiant”, teigiantis, jog pats niekada nėra sukūręs kenksmingo viruso ir kad tai daryti yra “nevykėliška”.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (1)

2016 spalio mėn. 26 d. 23:47
Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Tas pačias prekes pirko „Zzz.lt“ ir „Barboroje“: kiek išleido (111)

2016 spalio mėn. 26 d. 20:24
„Barbora“ ir „Zzz.lt“ – vienintelės įmonės Lietuvoje siūlančios pristatyti maisto produktus į namus. DELFI aiškinasi, kurioje internetinėje parduotuvėje galima apsipirkti pigiau, patogiau ir kokia ateitis jų laukia.

Agresyviausias paauglių vėžys privertė Austėją rinktis – koja ar gyvybė (27)

2016 spalio mėn. 26 d. 21:39
Austėja Valentinaitė
Asmeninio albumo nuotr.
„Reikia gyventi toliau, šypsotis gyvenimui ir džiaugtis kiekviena suteikta nauja akimirka, kiekviena sekunde. Daugiau gerų emocijų, mažiau pykčio ir pavydo, mažiau streso ir skubėjimo. Sustokite patys, kol neprivertė to padaryti gyvenimas“, - sako Laura Valentinienė, 15-metės Austėjos mama.

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins

2016 spalio mėn. 27 d. 00:03
Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (698)

2016 spalio mėn. 26 d. 21:03
Ramūnas Karbauskis
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.