“Metallica” apskundė “Napster” vartotojus

 (6)
Sunkiojo metalo grupė “Metallica”, kaltinanti apsikeitimo muzikos failais programos “Napster” kūrėjus autorinių teisių pažeidimais, paskelbė identifikavusi daugiau kaip 335 tūkstančius asmenų, kurie keitėsi grupės dainomis, pažeisdami autorines teises.
Grupės advokatai "Napster" kūrėjams pateiks maždaug 60 tūkst. puslapių dokumentų, prašydami uždrausti nurodytiems asmenims naudotis tarnyba.

“Nežinau, ar tai paveiks vartotojus, tačiau tikrai pademonstruos kitiems atlikėjams, kaip jie gali išvengti to, kad jų kūriniai patektų į “Napster”, teigė vienas grupės advokatų.

Dauguma šia paslauga besinaudojančių vartotojų tikėjo, jog tai jie daro anonimiškai, todėl toks konkrečių duomenų pateikimas gali sukelti šoką.

Tinklų administratorių teigimu, nors “Napster” vartotojai iš dalies paslauga naudojasi anonimiškai, į serverius perduodama pakankamai informacijos, kad būtų galima atsekti konkrečius kompiuterius.

"Metallica" advokatai pasamdė bendrovę “NetPD”, kuri savaitgalį stebėjo “Napster” tarnybą ir atrinko 335 435 vartotojus, kurie keitėsi grupės dainomis. Anksčiau “Napster” atsisakė pašalinti konkrečių atlikėjų kūrinius, teigdama, jog tai tėra vartotojų sudaytas katalogas.

Tačiau kompanija teigė, jog uždraus tarnyba naudotis vartotojams, kurie bus nurodyti, kaip pažeidžiantys autorines teises.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (653)

2016 spalio mėn. 27 d. 05:30
Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui
AP/Scanpix
„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (247)

2016 spalio mėn. 27 d. 05:30
Stasys Jakeliūnas
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

H. Clinton svarstomas planas gali užprogramuoti JAV ir Rusijos karinį konfliktą (75)

2016 spalio mėn. 27 d. 09:12
Kodėl Hillary Clinton planai, susiję su neskraidymo zonomis virš Sirijos, gali išprovokuoti JAV ir Rusijos konfliktą.

Po „sužvėrėjimo“ išgirtas J. Valančiūnas kartu su D. DeRozanu pateko į NBA istoriją (7)

2016 spalio mėn. 27 d. 09:26
DeMaras DeRozanas ir Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas kartu su komandos draugu DeMaru DeRozanu pirmose NBA reguliariojo sezono rungtynėse pelnė du trečdalius (72 iš 109) komandos taškų ir sugebėjo įsirašyti į įvairiausią statistiką skaičiuojančios pajėgiausios pasaulio lygos metraščius.

Šis išradimas gali išgelbėti milijonus gyvybių (15)

2016 spalio mėn. 27 d. 08:58
Šis išradimas gali išgelbėti milijonus gyvybių
Šį saugaus atitvaro funkciją atliekantį prietaisą „Road Roller System“ sukūrė Pietų Korėjos įmonė „ETI Co Ltd.“. Toks atitvaras padės nuo kelio nulėkusiam ar benulekiančiam automobiliui į jį sugrįžti.