Kompiuterių srautas į Europą nemažėja

Nepaisant to, kad mažiau Europos gyventojų įsigijo stalinius kompiuterius, per pirmą ketvirtį asmeninių kompiuterių į Europą buvo įvežta 5,6 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.
Remiantis “Gartner group” priklausančios “Dataquest” duomenimis, į Europą buvo įvežta 7,5 mln. stalinių kompiuterių, o prieš metus - tik 7,1 mln.

“Mažas stalinių kompiuterių įrangos pardavimo augimas lėmė visos rinkos sumažėjimą", teigė “Dataquest” analitikas Howardas Seabrookas. “Tačiau nešiojamų kompiuterų siuntų skaičius pirmajame ketvirtyje padidėjo net 38 proc. ir tolesniam augimui sutrukdė ne tiek paklausos trūkumas, kiek nepakankama pasiūla”.

Pirmąjį ketvirtį pirmavo “Compaq Computer”, užėmusi 14 proc. rinkos, tačiau penkių pirmaujančių kompanijų grupėje tik “Hewlett-Packard” ir “Dell Computer” sugebėjo padidinti savo užimamas rinkos dalis.

Kompanijos “Dell” užimamai rinkos daliai padidėjus iki 9,1 proc., ji pakilo į trečiąją vietą, “Hewlett-Packard” tenkanti rinkos dalis išaugo iki 6,9 proc.

Europoje pagal kompiuterių pardavimus vis dar pirmauja Vokietija, kuriai parduota 1.7 milijonų vienetų stalinių kompiuterių arba 5,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Ją vejasi Didžioji Britanija (1,5 milijono, 8,9 proc. daugiau nei pernai).

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui (19)

2016 spalio mėn. 27 d. 05:30
Ekspertas: Rusijos karinis biudžetas – ne pasirodymui ar šantažui, jis – karui
AP/Scanpix
„Rusijos ekonomika traukėsi, tačiau karinis biudžetas – ne. Tai skirta ne pasirodymui ar šantažui, tai - karui. Klausimas tik, kur vyks veiksmas ir ar būsime pasirengę laiku. Žinoma, tą mūšį mes laimėsime, yra vienintelis klausimas – kokia kaina. Greiti Rusijos veiksmai dramatiškai išbrangins mūsų sąnaudas, bet iš esmės, vis tiek pralaimės Rusija. Mūsų uždavinys - kad tai suprastų ir pati Rusija. Jie neturi jokių šansų“, – interviu DELFI sakė Lenkijos mokslininkas, politologas, Lenkijos Užsienio reikalų ministro patarėjas prof. Przemyslawas Zurawskis vel Grajewskis. Jis kalba apie tai, kad Baltarusija gali tapti lengvu taikiniu Rusijai, kurį galima pristatyti kaip didelę imperinę sėkmę, Rusijos pasaulio suvienijimo etapą.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų

2016 spalio mėn. 27 d. 05:30
Stasys Jakeliūnas
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (37)

2016 spalio mėn. 26 d. 23:47
Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Tas pačias prekes pirko „Zzz.lt“ ir „Barboroje“: kiek išleido (125)

2016 spalio mėn. 26 d. 20:24
„Barbora“ ir „Zzz.lt“ – vienintelės įmonės Lietuvoje siūlančios pristatyti maisto produktus į namus. DELFI aiškinasi, kurioje internetinėje parduotuvėje galima apsipirkti pigiau, patogiau ir kokia ateitis jų laukia.

Agresyviausias paauglių vėžys privertė Austėją rinktis – koja ar gyvybė (39)

2016 spalio mėn. 26 d. 21:39
Austėja Valentinaitė
Asmeninio albumo nuotr.
„Reikia gyventi toliau, šypsotis gyvenimui ir džiaugtis kiekviena suteikta nauja akimirka, kiekviena sekunde. Daugiau gerų emocijų, mažiau pykčio ir pavydo, mažiau streso ir skubėjimo. Sustokite patys, kol neprivertė to padaryti gyvenimas“, - sako Laura Valentinienė, 15-metės Austėjos mama.