JAV Nepriklausomybės deklaracijos kopija parduota už 8,14 mln. dolerių

JAV 1776-ųjų Nepriklausomybės deklaracijos kopija "Sotheby's" interneto aukcione parduota už 8,14 mln. JAV dolerių (32,56 mln. litų). Ketvirtadienį aukcionas paskelbė, kad tai didžiausia suma, kada nors sumokėta už interneto aukcione parduodamą daiktą. Tai taip pat brangiausias JAV istorinis dokumentas.
Independence Declaration
Dėl Nepriklausomybės deklaracijos varžėsi 2 pirkėjai, pradinę 4 mln. JAV dolerių kainą pakėlę iki 7,4 mln. JAV dolerių. "Sotheby's" mokesčiai sudarė dar 740 tūkstančių.

Dokumentą pardavė Atlantos investicinė kompanija "Visual Equities", o pirkėjo pavardė kol kas neskelbiama.

Deklaracijos kopiją 1776 metų liepos 4-osios vakarą, kai buvo paskelbta JAV nepriklausomybė nuo Didžiosios Britanijos, padarė dailininkas iš Filadelfijos Johnas Dunlapas (Džonas Danlapas). Tai viena iš 25 išlikusių kopijų, kurių buvo padaryta šimtai ir kurios buvo išsiuntinėtos į 13 kolonijų.

Išskyrus keturias, visos išlikusios kopijos saugomos muziejuose ar visuomeninėse institucijose.

Sothebys.com nupirktą kopiją 1989 metais už 4 JAV dolerius nupirkto suplyšusio paveikslo nugarėlėje rado kolekcininkas mėgėjas iš Pensilvanijos. Sendaikčių turguje minėtą paveikslą jis pirko dėl rėmelių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

J. Petrauskienė: atlyginimai vienareikšmiškai turi didėti (219)

2016 gruodžio mėn. 8 d. 18:40
Jurgita Petrauskienė
DELFI (K. Pansevič nuotr.)
DELFI konferencijoje apsilankiusi paskirtoji švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė laikosi pozicijos, kad Lietuvoje turėtų likti 3-5 universitetai. Pokyčių, aiškina ji, taip pat sulauks ir besimokantys bendrojo lavinimo mokyklose, ir ten dirbantys.

Verslas iš po prekystalio: neaiškių preparatų nusipirko per 7 minutes (38)

2016 gruodžio mėn. 8 d. 21:04
7 minutės. Tiek truko išsiaiškinti, kur sostinės Halės turgavietėje pardavinėjami nelegalios prekės ir jų nusipirkti.

„Rockets“ atsakas į D. Motiejūno išsišokimą – įtraukė lietuvį į savo sudėtį lietuviui gresia baudos (17)

2016 gruodžio mėn. 8 d. 21:33
Donatas Motiejūnas
Stopkadras
Principinga Donato Motiejūno kova dėl ateities NBA lygoje po truputį pradeda panašėti į kovą su vėjo malūnais – Hjustono „Rockets“ klubas niekaip nesureagavo į lietuvio išsišokimą ir jo nepasirodymą antradienį turėjusioje vykti medicininėje patikroje bei elgiasi taip tarsi viskas būtų praėję sklandžiai.

Noras turėti naują stogą baigėsi nemaloniu siurprizu (7)

2016 gruodžio mėn. 8 d. 19:21
Noras turėti naują stogą baigėsi nemaloniu siurprizu
sekunde.lt nuotr.
Noras turėti naują stogą vieno Dembavos daugiabučio gyventojams baigėsi nemaloniu siurprizu. „Aukštaitijos būstą“ stogo remonto darbams pasisamdę žmonės liko it musę kandę – vos palijus butus užtvindė vanduo.

5 požymiai, kad švaistote pinigus, nors taip ir nemanote (33)

2016 gruodžio mėn. 8 d. 20:01
5 požymiai, kad švaistote pinigus, nors taip ir nemanote
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Net jei esate pasakiškai turtingas, veltui švaistyti pinigus – tikrai nedovanotina paikystė. Nagi pamąstykite, kaip prasmingai galėtumėte išleisti sumas, kurias tiesiog paleidžiate vėjais. Juk to, ką jūs iššvaistote, stinga tikrai ne vieno būtiniausiems poreikiams patenkinti. Tačiau jei kitų bėdoms esate abejingas, nepamirškite, kad dabar lengva ranka švaistomais pinigais galėtumėte, pavyzdžiui, užsitikrinti nerūpestingą senatvę.