JAV Nepriklausomybės deklaracijos kopija parduota už 8,14 mln. dolerių

JAV 1776-ųjų Nepriklausomybės deklaracijos kopija "Sotheby's" interneto aukcione parduota už 8,14 mln. JAV dolerių (32,56 mln. litų). Ketvirtadienį aukcionas paskelbė, kad tai didžiausia suma, kada nors sumokėta už interneto aukcione parduodamą daiktą. Tai taip pat brangiausias JAV istorinis dokumentas.
Dėl Nepriklausomybės deklaracijos varžėsi 2 pirkėjai, pradinę 4 mln. JAV dolerių kainą pakėlę iki 7,4 mln. JAV dolerių. "Sotheby's" mokesčiai sudarė dar 740 tūkstančių.

Dokumentą pardavė Atlantos investicinė kompanija "Visual Equities", o pirkėjo pavardė kol kas neskelbiama.

Deklaracijos kopiją 1776 metų liepos 4-osios vakarą, kai buvo paskelbta JAV nepriklausomybė nuo Didžiosios Britanijos, padarė dailininkas iš Filadelfijos Johnas Dunlapas (Džonas Danlapas). Tai viena iš 25 išlikusių kopijų, kurių buvo padaryta šimtai ir kurios buvo išsiuntinėtos į 13 kolonijų.

Išskyrus keturias, visos išlikusios kopijos saugomos muziejuose ar visuomeninėse institucijose.

Sothebys.com nupirktą kopiją 1989 metais už 4 JAV dolerius nupirkto suplyšusio paveikslo nugarėlėje rado kolekcininkas mėgėjas iš Pensilvanijos. Sendaikčių turguje minėtą paveikslą jis pirko dėl rėmelių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

2017 birželio mėn. 24 d. 21:11
Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Ar ištisa valstybė gali būti Rusijos kibernetinių atakų eksperimentinė laboratorija? (216)

2017 birželio mėn. 24 d. 19:13
Vieną gruodžio šeštadienį Oleksijus Jasinskis kartu su žmona ir paaugliu sūnumi leido vakarą Kijeve esančių savo namų svetainėje. 40-ečio ukrainiečio profesija susijusi su kibernetinio saugumo priemonių kūrimu. Tą vakarą, beveik įpusėjus žiūrėti garsųjį Oliverio Stone‘o filmą „Snowdenas“ („Snowden“), visame name staiga dingo elektra.

Į FIFA Konfederacijų taurės pusfinalį užtikrintai žengė Portugalija, meksikiečiai parklupdė Rusiją (142)

2017 birželio mėn. 24 d. 20:04
FIFA konfederacijų taurės turnyro pusfinalio kovos vyks be šeimininkų Rusijos futbolininkų. Paskutinėse A grupės rungtynėse rusai po praleisto kuriozinio įvarčio 1:2 (1:1) nusileido Meksikai, o pirmąją vietą užsitikrinę portugalai net 4:0 (2:0) sutriuškino Naująją Zelandiją.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (371)

2017 birželio mėn. 24 d. 17:52
Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu
DELFI / Valdas Kopūstas
Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

„Lietuvos draudimo“ darbuotojų aprangos stilius: penktadieniais sau leidžia daugiau (7)

2017 birželio mėn. 24 d. 21:28
Lietuvos draudimas
DELFI / Modesta Meškė
Kaip jau tapo įprasta, savaitės pabaigoje DELFI Stilius svečiuojasi įvairių bendrovių biuruose, kur darbuotojai mielai pozuoja priešais fotoobjektyvą ir demonstruoja tai, ką mėgsta rengtis. Šį kartą paskutinę savaitės darbo dieną apsilankėme vienoje didžiausių draudimo bendrovių „Lietuvos draudimas“, įsikūrusioje pačiame Vilniaus centre.