JAV Nepriklausomybės deklaracijos kopija parduota už 8,14 mln. dolerių

JAV 1776-ųjų Nepriklausomybės deklaracijos kopija "Sotheby's" interneto aukcione parduota už 8,14 mln. JAV dolerių (32,56 mln. litų). Ketvirtadienį aukcionas paskelbė, kad tai didžiausia suma, kada nors sumokėta už interneto aukcione parduodamą daiktą. Tai taip pat brangiausias JAV istorinis dokumentas.
Dėl Nepriklausomybės deklaracijos varžėsi 2 pirkėjai, pradinę 4 mln. JAV dolerių kainą pakėlę iki 7,4 mln. JAV dolerių. "Sotheby's" mokesčiai sudarė dar 740 tūkstančių.

Dokumentą pardavė Atlantos investicinė kompanija "Visual Equities", o pirkėjo pavardė kol kas neskelbiama.

Deklaracijos kopiją 1776 metų liepos 4-osios vakarą, kai buvo paskelbta JAV nepriklausomybė nuo Didžiosios Britanijos, padarė dailininkas iš Filadelfijos Johnas Dunlapas (Džonas Danlapas). Tai viena iš 25 išlikusių kopijų, kurių buvo padaryta šimtai ir kurios buvo išsiuntinėtos į 13 kolonijų.

Išskyrus keturias, visos išlikusios kopijos saugomos muziejuose ar visuomeninėse institucijose.

Sothebys.com nupirktą kopiją 1989 metais už 4 JAV dolerius nupirkto suplyšusio paveikslo nugarėlėje rado kolekcininkas mėgėjas iš Pensilvanijos. Sendaikčių turguje minėtą paveikslą jis pirko dėl rėmelių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Orai: pirmąjį balandžio savaitgalį – ypatinga šiluma prognozė kitai savaitei (1)

2017 kovo mėn. 31 d. 00:01
Atsisveikindamas kovas šalį palaistys pavasarišku lietumi, o balandis prasidės ypatingai: savaitgalį mėgausimės dar šį pavasarį neregėta beveik 20 laipsnių šiluma.

S. Skvernelis vis sulaukia siūlymų kurti naują frakciją (142)

2017 kovo mėn. 30 d. 21:50
„Yra tokių pasiūlymų, yra kalbų, bet manau, kad tai kol kas yra ankstyva.<...> Yra nemažai frakcijos narių ir tai jau ne vienetai ir ne dešimtys, kurie nori matyti tą rezultatą, kurį mes žadėjome žmonėms. Man yra džiugu, kad tokių Seimo narių yra, nes ir aš esu orientuotas į rezultatą, o ne procesą,“ – sako premjeras Saulius Skvernelis, paklaustas, ar bendražygiai jam nesiūlo kurti naujos jo paties frakcijos. Vis dėlto, jei pritrūktų politinės valios įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, S. Skvernelis sako neatmetantis galimybės dar šioje kadencijoje matyti ir naują valdančiąją koaliciją. Apie šias ir kitas politines aktualijas pokalbis su Ministru Pirmininku laidoje „Dėmesio centre“.

Įspūdingas skirtumas: lietuviams nemokama banko paslauga užsienietei kainavo 200 eurų (68)

2017 kovo mėn. 30 d. 20:02
Į Lietuvą dirbti atvykusiai vietnamietei Minh Thuy Nguyen už sąskaitos atidarymą teko pakloti 200 eurų. Nors jai atstovaujantis advokatas Antantas Damulis dėl tokios didelės kainos piktinosi, „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraskevičius išaiškino, kad jokios klaidos čia nėra.

SADM skandale aiškėja naujos aplinkybės: darbuotojai pasakoja apie klastingas schemas (103)

2017 kovo mėn. 30 d. 18:58
DELFI aprašius situaciją, kai apie galimą valstybės lėšų švaistymą Socialinės apsaugos ir darbo ministrui (SADM) pranešusios Vaikų išlaikymo fondo darbuotojos sulaukė sistemos kirčio – buvo pradėta ieškoti, kaip jas nubausti, į viešumą ėmė kilti naujos detalės.

Ekspertai įvertino vilniečio butą: pasitikrinkite, ar jūsų namams negresia tas pats (28)

2017 kovo mėn. 30 d. 19:45
Ekspertai tikrino buto Antakalnio rajone būklę
Stop kadras
Naujienų portalo DELFI projekte „Namai namučiai“ startuoja vaizdo reportažų ciklas, kurio metu apsilankysime Vilniaus mikrorajonuose įsikūrusiuose būstuose ir kartu su specialistų komanda įvertinsime jų būklę. Apžiūrėsime net tokias smulkmenas, kurių daugelis iš mūsų gali nepastebėti, o ilgainiui tai gali virsti rimtomis problemomis.