Į Lietuvą sugrįžo pirmieji Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionai

(1)
Oro uoste sportininkus pasitiko Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis ir gausi gerbėjų minia.

34-erių metų D. Gudzinevičiūtė rugsėjo 18 dieną tapo olimpinių žaidynių moterų stendinio šaudymo tranšėjinėje aikštelėje čempione, o 28-erių V. Alekna praėjusį pirmadienį čempionu tapo lengvosios atletikos turnyro vyrų disko metimo varžybose.

D. Gudzinevičiūtė, sėkmingiausiai pasirodžiusi kvalifikacinėse varžybose (71 pataikymas iš 75 galimų), finalinėje serijoje numušė 22 lėkšteles iš 25.

Aukso medalį D. Gudzinevičiūtei lėmė paskutinis šūvis, nes sidabro medalį galutinėje įskaitoje iškovojusi prancūzė Delphine Racinet (Delfina Rasinė) finale šaudė be klaidų ir buvo pasivijusi lietuvaitę. Po sėkmingo paskutinio šūvio Lietuvos atstovė surinko 93 taškus ir tapo nebepavejama.

Geriausias olimpinio čempiono V. Aleknos rezultatas šešių metimų serijoje pirmadienį buvo pasiektas penktuoju bandymu - 69,30 metro.

Sidnėjaus vasaros olimpinėse žaidynėse du bronzos medalius Lietuvai iškovojo irkluotojos Birutė Šakickienė ir Kristina Paplavskaja bei dviratininkė Diana Žiliūtė.

Rugsėjo 23 dieną olimpinius bronzos medalius iškovojusi Lietuvos porinės dvivietės įgula distanciją įveikė per 7 minutes 01,71 sekundės.

Praėjusį antradienį medalį moterų dviratininkių lenktynėse plentu medalį iškovojusi D. Žiliūtė 119,7 km distanciją įveikė per 3 valandas 6 minutes ir 31 sekundę.

Prieš pat olimpines žaidynes Vyriausybė nutarė apdovanoti ant nugalėtojų pakylos užlipusius Lietuvos sportininkus. Aukso medalį iškovojusiems olimpiečiams nuspręsta skirti po 400 tūkst. litų, sidabro medalininkams - 200 tūkst., bronzos - 150 tūkst. litų.

Prizininkų treneriams Vyriausybė pažadėjo skirti pusę to, kas skiriama jų auklėtiniams.