Liberalės Dalios Teišerskytės vadovaujama Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) parlamentaro VŠustausko antisemitinius pareiškimus Švedijos televizijos laidai pripažino prasilenkiančiais su Seimo nariui deramu tonu.
 • Neigs
 • Automėgėjai

  Pasmerkusi Kauno politiką komisija ketina protestuoti ir prieš švedų žurnalistus, tariamai skleidusius tikrovės neatitinkančias žinias. EPK įsitikinusi, kad tikrovės neatitinkantys faktai buvo transliuojami toje pačioje laidoje apie antisemitizmą Lietuvoje, kur nuskambėjo ir didelį rezonansą sukėlę V.Šustausko žodžiai.

  Neigs

  EPK nustatė, jog V.Šustauskas kaip Seimo narys pasielgė neetiškai švedų žurnalistui pareiškęs: "Jei ne vokiečiai, tai gal būčiau žydams valęs batus Laisvės alėjoje". D.Teišerskytė pažymėjo, kad tai, kas dera gatvės politiko leksikai, ne visada yra suderinama su valstybei atstovaujančio parlamentaro tonu.

  Tačiau V.Paulauską pasmerkusi komisija rado ir švedų žurnalistų darbo broko. Pasak komisijos pirmininkės, Seimas per Užsienio reikalų ministeriją ketina kreiptis į ivedijos atstovus su pastabomis dėl tikrovės neatitinkančių žinių paskelbimo.

  D.Teišerskytė sakė, kad norima paneigti švedų žurnalistų reportaže kelis kartus pabrėžiamą mintį, esą "vienas iš nedaugelio žydiškos kilmės parlamentarų Emanuelis Zingeris atsistatydino dėl to, kad šalies vadovybė griežčiau nepasmerkė antisemitinių pareiškimų". E.Zingeris neatsistatydino, o tiesiog nebuvo išrinktas naujai kadencijai.

  Automėgėjai

  Vakarykščiame EPK posėdyje taip pat svarstyta keliolikos parlamentarų, išsimokėtinai įsigijusių naujus automobilius, etika.

  D.Teišerskytė pranešė komisiją išsiaiškinus, kad didesnė dalis automobilius pirkusių parlamentarų, tarp jų ir kai kurie EPK nariai, juos įsigijo be nuolaidų arba su nuolaidomis, taikomomis visiems pirkėjams. Tai, pasak komisijos pirmininkės, nurodė automobiliais išsimokėtinai prekiaujančios firmos, siūliusios savos paslaugas Seimo nariams.

  EPK taip pat nustatė, kad keturi parlamentarai, išsimokėtinai įsigiję automobilius "Mitsubishi", pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatą, draudžiančią pareigūnams naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti. Minėtiems keturiems parlamentarams naujus automobilius pardavusi firma prisipažino taikiusi išskirtinę 37 proc. nuolaidą.

  Bausmė D.Teišerskytė prisipažino, kad nei automobilius pardavusi firma, nei Seimo buhalterija, per kurią parlamentarai atsiskaito už automobilius, nesutiko nurodyti su etika prasilenkusių parlamentarų pavardžių. EPK tyrimo medžiaga ir išvados perduotos Seimo valdybai, kuri turės teisę iš buhalterijos gauti politikų pavardes.

  Komisijos pirmininkė užsiminė, kad Seimo valdyba turės spręsti, kaip nubausti prasikaltusius parlamentarus. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas Vytautas Andriulis anksčiau yra siūlęs apskaičiuoti parlamentarams taikytos nuolaidos ir automobilių kainų skirtumą. Jį, anot V.Andriulio, Seimo nariai turėtų deklaruoti kaip dovaną.

  Įstatymas parlamentarams leidžia gauti ne didesnes kaip 500 litų dovanas, todėl likusią sumą politikams tektų sumokėti valstybei.

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Artėjančio rudens prognozė: šalnos ir šalčiai – dar rugsėjį (46)

  Rugsėjį jau galime sulaukti šalnų ir šalčių, tiesa, bent sniego tikimybė, laimei, išlieka...

  T. Janonis. „Valstiečiai“, apsidairykite, kas vyksta jums už nugaros (16)

  Valdantiesiems šokinėjant iš laimės, kad pavyko pradėti urėdijų reformą, urėdai laiko...

  Po sproginėjančių baterijų skandalo grįžta „Samsung Note“ gyvai nuo 18 val. (1)

  Trečiadienio vakarą JAV, Niujorke, bus pristatytas naujausias „Samsung“ telefonas, tai...

  Lietuviai vėl atakuoja Kremliaus propagandos ruporus: priminė Rusijai nemalonius faktus (493)

  Rugpjūčio 23-oji Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena , prisimenant 1939 m. rugpjūčio...

  ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje priblokšti: gavo įspėjimą apie deportaciją (27)

  Aukštas pareigas užimanti Londono Queen Mary universiteto istorikė Dr. Eva Johanna Holmberg...

  Prezidento rinkimai: centro dešinėje prognozuojama tikra mėsmalė (37)

  Centro dešinėje, kuriai sąlyginai galima priskirti liberalių ir konservatyvių politinių jėgų...

  A. Užkalnis. Baikime beprotybę dėl mokyklų (161)

  Jūs tik pažiūrėkite, kas darosi kiekvienais metais šalyje, artėjant rugsėjo pirmajai. Ant...

  Kelionių planuotojai įspėja apie esminius „Wizzair“ pasikeitimus (21)

  Pigių skrydžių bendrovei „ Wizzair “ nuo rugpjūčio 15 d. pakeitus savo taisykles, vien tik...

  Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

  Maloniai šildanti saulė , plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens...

  Gydytojas rezidentas atvirai: kas paverčia gydytojus cinikais, ligoniais ir emigrantais (79)

  Tai yra atviras laiškas, skirtas Lietuvos visuomenei, Kauno gyventojams, LR Vyriausybei ir Sveikatos...