Ingredientai

Braškių sezonas Lietuvoje jau persirito į antrąją pusę ir žmonės, pasak prekybininkų, po truputį jau pradeda rūpintis atsargomis žiemai. Dabar tai daryti palankus metas.

Gaminimo eiga

Dietoterpijos centro vadovė, gydytoja dietologė Laura Romeraitė–Kuklierienė sako, kad braškes žiemai geriausia yra šaldyti. Taip saugomos uogos išlaiko beveik visas savo geriausias savybes ir išlieka kvapnios kaip vasarą.

„Uogose lieka daugiau vitamino C, jeigu jos šaldomos nepjaustytos, netrintos. Norint išlaikyti spalvą šaldant, rekomenduojama apšlakstyti braškes citrinų sultimis“, - pataria L. Romeraitė–Kuklierienė.

Tuo tarpu geriausia temperatūra kuo ilgesniam braškių laikymui, jų nešaldant yra 2C. Verta atkreipti dėmesį, kad paprastai šaldytuve temperatūra yra aukštesnė – apie 4C–6C.

„Žinoma, norint maksimaliai išsaugoti braškių naudingąsias savybes, rekomenduojama jas valgyti kuo šviežesnes ir neapdorotas. Vitaminui C ir polifenolinių antioksidantams išsaugoti, jas reikia suvalgyti per 2 dienas po nuskynimo. Kuo braškės laikomos ilgiau, tuo daugiau naudingų medžiagų netenka“, - sakė gydytoja dietologė.

Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad braškės gerina virškinimą, kraujotaką, medžiagų apykaitą. Be to braškės laikomos geru antidepresantu dėl jose esančių endorfinų, gerinančių nuotaiką. Asparto rūgštis, randama šiose uogose, pašalina toksinų perteklių iš organizmo. Tvirtinama, kad kuo ryškesnė braškių spalva, kurią lemia uogoje esantis flavonoidų kiekis, tuo stipresnės jų gydomosios savybės.

Penkiose vidutinio dydžio braškėse vitamino C yra tiek, kiek viename apelsine. Šios uogos vertingos ir tuo, kad jose yra geležies, fosforo, kalcio, širdies darbą stiprinančio kalio, įvairių vitaminų, ypač A ir B grupės.

Lietuvos mitybos centras rekomenduoja per metus gyventojui suvartoti po 6 kg šių uogų.

Įvertink šį receptą

Atsiliepimai

Panašūs receptai