aA
Esamiems ir buvusiems Lietuvos ir užsienio valstybių vadovams, šeimos nariams bei diplomatams atidavus pagarbą, ketvirtadienį popiet velionis prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas atgulė amžinojo poilsio Antakalnio kapinėse. Į amžinybę prezidentą palydėjo trys Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių šūvių salvės, Kaišiadorių vyskupo malda bei artimųjų ašaros.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Maldą prie kapo duobės A. Brazauskui sukalbėjo Kaišiadorių vyskupas Juozas Matulaitis. „Jo kūną šiandien atiduodame žemei, iš kurios buvo paimtas prisikėlęs iš numirusių Kristus, jis vėl atnaujins mūsų mirtinguosius kūnus ir padarys juos panašius į savo garbingąjį kūną“, - kalbėjo vyskupas, palinkėjęs, kad prezidento siela ilsėtųsi ramybėje.

Trispalvė nuo prezidento karsto ir Vytauto Didžiojo ordinas su aukso grandine atiduoti A. Brazausko našlei Kristinai Brazauskienei. Prezidento kapo duobė buvo užkasta giedant lietuvių liaudies dainas. „Palaiminki šį kryžių, ant krikščionio kapo pastatytą“, - Viešpaties prašė J. Matulaitis, peržegnojęs ant A. Brazausko kapo pastatytą laikiną medinį kryžių.

Amžino A. Brazausko poilsio vieta papuošta baltomis rožėmis.

Laidotuvės baigtos Lietuvos Respublikos himnu.

Palaikus atgabeno iš Prezidentūros

Velionio palaikai buvo atgabenti iš Prezidentūros Kolonų salės, kur buvo pašarvoti, ir skambant Arkikatedros varpams specialiu lafetu atvežti į Antakalnio kapines. Čia prezidentas atgulė amžinojo poilsio.

Prezidento karstą, apklotą valstybės vėliava, lydėjo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, kariūnai, Lietuvos kariuomenės orkestras, į kapines išvyko A. Brazausko žmona K. Brazauskienė, dukros su šeimomis, prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene bei kiti valstybės asmenys.

Kolonos priekyje žygiavo kariai, už jų buvo lėtai vežamas velionio karstas, nešama A. Brazausko nuotrauka bei Vytauto Didžiojo ordinas su aukso grandine, toliau sekė trys dvasininkai, tarp kurių buvo Kaišiadorių vyskupas J. Matulaitis, artimieji, už jų rikiavosi keletas automobilių, kolonos gale lėtai žingsniavo Lietuvos ir socialdemokratų vėliavėles pasiėmę partiečiai ir A. Brazausko bendražygiai, o už jų – į paskutinę kelionę prezidentą lydintys žmonės.

Prezidento karsto išvežimą prie Vilniaus universiteto Centrinių rūmų, Universiteto gatvėje, stebėjo žmonės, laikantys rankose Lietuvos trispalvės vėliavėles. Žmonių eilės išsirikiavo ir Arkikatedros aikštėje, Vrublevskio gatvėje.

Pasitiko varpai ir žiedlapiai

Prie Antakalnio kapinių laidotuvių koloną pasitiko šv. Petro ir Povilo bažnyčios varpai. Įnešant karstą į kapines giedota lietuvių liaudies daina „Oi neverk motušėle“, vėliau grojo Lietuvos kariuomenės orkestras. Antakalnio kapinės buvo pilnos lankytojų, panorusių atsisveikinti su prezidentu.

Velioniui paruošta kapo duobė buvo išpuošta baltais rožių žiedais, šlaitas medžių link nuklotas chrizantemomis, ramunėmis, kalijomis, sudėti vainikai. Prezidentas palaidotas kiek aukščiau nei Sausio 13-osios aukos, už kelių metrų nuo A. Brazausko biografiją parašiusio signataro Gedimino Ilgūno kapo.

Į kapines atvyko Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Valionis, kuris A. Brazausko Vyriausybėje dirbo užsienio reikalų ministru, taip pat ambasadorius prie NATO Linas Linkevičius, tuomet ėjęs krašto apsaugos ministro pareigas, buvęs švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas, politikė Kazimira Prunskienė ir dabartinės Vyriausybės nariai.

Laidotuvėse taip pat dalyvavo JAV, Ispanijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Airijos ambasadoriai, atstovai iš Švedijos ambasados, kitų šalių diplomatinių atstovybių.

Paskutinį žodį laidojant prezidentą A. Brazauską Antakalnio kapinėse tarė prezidentė D. Grybauskaitė, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius, kadenciją baigęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis, šeimos vardu su prezidentu atsisveikino Lietuvos ambasadorius Rusijoje Antanas Vinkus.

Į kapines atsisveikinti su buvusiu partijos lyderiu, prezidentu ir buvusiu premjeru atsisveikino atvyko ir socialdemokratai, kurie į Antakalnio kapines atsinešė ir partinės simbolikos – mažų vėliavėlių bei penkias-šešias dideles LSDP vėliavas.

Po laidotuvių Antakalnio mikrorajone budintiems policininkams nurodyta prižiūrėti A. Brazausko kapą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šios savaitės orai: po šilumos pliūpsnio ruoškitės permainoms (4)

Pirmadienį Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Lietaus tikimybė bus minimali. Tankesni...

Žmonių partija ar „dešinysis trolibanas“: trys atsinaujinusių konservatorių sėkmės ir nesėkmės (608)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija teisingai daro, kad plečia...

Adomaitis – ant balto žirgo: dabar iš sirgalių jau girdėjau atsiprašymus (143)

Dar prieš mėnesį nepalankius šūksnius ir raginimus atsistatydinti iš vyriausiojo Vilniaus...

Pakako tik vieno skambučio Putinui, ir Rusijos televizija pakeitė savo pasakojimą (96)

Buvęs Italijos premjeras Matteo Renzi savo vadovavimo vyriausybei pabaigoje beviltiškai kovojo...

Pradėjęs lankyti darželį, Danielius susirgo pavojinga infekcija: dabar berniukas nejuda, nemato ir nekalba (157)

„Kaip ir kiekvienai jaunai šeimai, taip ir mūsų, kūdikio laukimas buvo neapsakomas džiaugsmas,...

Netaiklus Westermanno metimas padovanojo „Rytui“ Karaliaus Mindaugo taurę (1096)

Leo Westermannas paskutinėmis rungtynių sekundėmis meistriškai išprovokavo pražangą mesdamas...

Perspektyviausi kitų metų darbai: šviesią ateitį žada trims sritims (10)

Ieškomas skraidančių automobilių kūrėjas, įrengimų rizikos pareigūnas, proto perkėlimo į...

Suttonui nerūpi „Ryto“ džiaugsmas – bus sužavėtas tik triumfu Europos taurėje (17)

Vilniaus „Rytas“ nutraukė titulų badą ir po trejų metų pertraukos susigrąžino Karaliaus...

100 dienų iššūkis be interneto: kentėjau, kaip negaunantis išgerti alkoholikas (23)

„Pagal telefono duomenis mačiau, kad internete praleisdavau po 9 valandas per parą. Po pirmos...