aA
Kompanijos "Exotrope" vadovai iki šiol negali paaiškinti, kodėl jų sukurtos erotinio ir pornografinio turinio interneto filtravimo sistema neveikia.
"Wired News" atlikto bandymo metu paaiškėjo, kad BAIR ("Basic Artificial Intelligence Routine"), sistema veikia atsitiktinio atrinkimo principu. Blokavusi 90-95 % visų vaizdų, ji blokavo ir su erotika nesusijusias nuotraukas.

Prieš pateikiant vartotojui, informacija patenka į "Exotrope" tarnybinę stotį. Čia ji apdorojama ir duodamas atsakymas apie jos "padorumą". Jei svetainė priklauso "juodiesiems sąrašams" arba tekste buvo paminėtas žodis "sex", priėjimas blokuojamas.

Vaizdinė informacija tiriama paverčiant nuotraukas taškų matrica ir analizuojant ryšius tarp taškų. "Mokinant" sistemą teisingai atpažinti nepadorią informaciją, dalyvauja daugiau nei 10 milijonų kompiuterių. Sistemos "treniravimas" vyksta nuolat.

Tačiau patikrinti, ar taip viskas vyksta iš tikrųjų, nėra galimybių. "Exotrope" atsisako atskleisti bet kokią informaciją.

Kompiuterių specialistai skeptiškai vertina šios sistemos veiklą ir jos tolimesnį gyvavimą. Anot jų, to, ką padarė "Exotrope", įgyvendinti neįmanoma. Todėl BAIR vertinama kaip išpūstas muilo burbulas, kuris subliūško po pirmo rimto testo.

Jų nuomone, BAIR nesusidoroja su užduotimi dėl pernelyg didelio informacijos kiekio internete. Praktiškai neįmanoma "sužymėti" visų interneto svetainių, kurios pateikia "nepadorią" informaciją.

"Exotrope" atstovai teigė nežinantys, kodėl be didelių problemų veikusi sistema "sustreikavo" ir pažadėjo visas klaidas ištaisyti per 30 dienų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0