Nauja vaizdo technologija gali paskatinti filmų piratavimą

Internete jau imta naudoti naują vaizdo technologiją, kuri galbūt vaidybiniams filmams turės tokią pačią įtaką, kokią MP3 formatas padarė muzikai.
"DivX" pavadinta technologija leidžia stipriai suspausti vaizdą, išsaugant gerą jo kokybę. Pilnametražiai vaidybiniai filmai turint gerą interneto ryšį galėtų būti parsisiunčiami per kelias valandas bei tilptų vos į vieną kompaktinį diską.

Iki šiol kino industrija išvengė didelio piratavimo internete lygio, pirmiausia, dėl to, jog vaizdo failai būdavo pernelyg dideli, kad jais būtų keičiamasi internete. Naujoji technologija gali panaikinti šią kliūtį.

Internete jau pasirodė keletas filmų reklaminių klipų bei ištisų filmų, nukopijuotų iš DVD diskų ir suspaustų, pasinaudojant naująja technologija.

"DivX" autoriai, pasivadinę "MaxMorice" ir "Gej" vardais programinės įrangos informaciniame faile teigia, jog jų technologija sukurta "Microsoft's MPEG 4" vaizdo technologijos pagrindu, garsą perkoduojant MP3 formatu.

Lyginant "DivX" su kitais formatais išryškėja aiškūs pirmojo pirivalumai. Tarkim, filmo "The Matrix" reklaminio klipo filmo kūrėjų svetainėje vaizdas užėmė pusę ekrano ir buvo šiek tiek neryškus. "DivX" failas buvo maždaug 40 proc. mažesnis, o pateikiamas vaizdas, turėjęs šiokių tokių kokybės trūkumų, užėmė visą ekraną. Nepriekaištingos kokybės vaizdas buvo rodomas trijuose ketvirčiuose ekrano.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Aktualijos

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (176)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 17:13
„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (207)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 16:35
Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija
Vida Press
Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

Rinkos ekonomikos statusas Kinijai – pabaigos pradžia Lietuvos gamintojams? (237)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 13:23
Kinija agresyviai, nesiruošdama vykdyti prisiimtų įsipareigojimų keisti savo politinę ir ekonominę sanklodą, siekia būti pripažinta rinkos ekonomikos valstybe.

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (123)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 13:52
Slėptuvė pajūrio regioniniame parke
DELFI (B. Davidonytės nuotr.)
Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.

Svarbu žinoti: kada suplyšusius batus pardavėjui grąžinti ir po dvejų metų (4)

2016 rugsėjo mėn. 25 d. 18:16
Įsigijus nekokybišką avalynę, tarp pirkėjo ir pardavėjo dažnai kyla nesutarimų, kada grąžinti prekę.