LŽ pavyko sužinoti, kad Šilutės apylinkės vyriausiasis prokuroras Rimvydas Kurpavičius be bylą tiriančio STT tardytojo žinios Šilutės policijos areštinėje aplankė buvusį Klaipėdos "Sodros" vadovą Viktorą Valcerį.
Viktoras Valceris
© "Lietuvos žinios"
 • Vizitas
 • "Paslaptis"
 • Neįžvelgė
 • Kaltinimas

  Po šio mįslingo vizito anksčiau savo kaltę pripažinęs suimtasis pradėjo parodymus keisti.

  Vizitas

  Teismo sprendimu suimtas buvęs kandidatas į "Sodros" vadovus V.Valceris iki pastarojo meto buvo laikomas Šilutės policijos komisariato areštinėje. Jo laikymo vieta buvo kruopščiai slepiama siekiant geriau izoliuoti suimtąjį, taip pat norint jį apsaugoti nuo nuolat suimtųjų keliamų neramumų Klaipėdos areštinėje.

  Praėjusį antradienį Šilutės policijos komisariate netikėtai pasirodė apylinkės vyriausiasis prokuroras R.Kurpavičius, nors jis ir neturi nieko bendra su STT tiriama V.Valcerio byla. Prokuroras pareiškė norą susitikti su kameroje sėdinčiu V.Valceriu. Pastarasis iš kameros buvo nuvestas į areštinėje esantį specialų kambarį susitikti su prokuroru.

  LŽ šaltinių teigimu, prokuroras ir suimtasis kalbėjo akis į akį, nors vėliau, dėl šio vizito kilus sujudimui, areštinės policininkai tvirtino, kad R.Kurpavičius ir V.Valceris bendravo jų akivaizdoje. Kai kurių pareigūnų teigimu, į vyriausiojo prokuroro lankymąsi areštinėje nebūtų niekas ir dėmesio atkreipęs, jeigu ne viena aplinkybė: netrukus po vizito anksčiau savo kaltę pripažinęs ir parodymus davęs buvęs Klaipėdos "Sodros" vadovas pradėjo kalbėti kitaip.

  STT buvo priversta V.Valcerį išgabenti į kito miesto areštinę.

  "Paslaptis"

  Kol nebaigtas šio incidento tyrimas, STT vadovas Valentinas Junokas nuo komentarų susilaikė. Šilutės prokuratūros vadovas R.Kurpavičius vakar taip pat buvo linkęs tylėti. Jis LŽ atsisakė nurodyti apsilankymo pas V.Valcerį tikslą ir patarė kreiptis į tiesioginį viršininką - Klaipėdos apygardos vyriausiąjį prokurorą Igną Laucių.

  I.Laucius pareiškė, kad Šilutės prokuratūros vadovas pas V.Valcerį buvo nuvykęs jo nurodymu siekdamas išsiaiškinti, kokios suimtojo laikymo sąlygas. Į LŽ klausimą, ar V.Valceris dėl to skundėsi ir ar taip dėmesingai reaguojama į kiekvieno suimtojo skundą, apygardos vadovas atsakė: "Tarkim, kad buvo skundas".

  Koks tai buvo skundas ir kas skundėsi, I.Laucius nenorėjo detalizuoti, sakė, jog tai "maža paslaptis".

  Pasak jo, jeigu yra reikalas, reaguojama į kiekvieną skundą, ir jis, kaip apygardos prokuratūros vadovas, turi teisę pasiųsti prokurorą pas bet kurį suimtąjį.

  I.Laucius paneigė specialiųjų tarnybų informaciją, jog jis ir suimtasis V.Valceris yra geri pažįstami. "Klaipėdoje daug ką pažįstu, žinojau, kad yra toks Valceris, ir tiek. Todėl siūlau šią informaciją patikrinti dar kartą", - vakar sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros šefas.

  Neįžvelgė

  Dėl prokuroro lankymosi pas suimtą buvusį Klaipėdos "Sodros" vadovą be STT žinios nieko bloga neįžvelgė ir generalinis prokuroras Antanas Klimavičius. Anot jo, prokurorams areštinių durys turi būti atviros, todėl ir negavę skundo jie turi teisę susitikti su visais suimtaisiais.

  Kaltinimas

  Artimiausiomis dienomis 38 metų V.Valceriui planuojama pareikšti kaltinimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo iškeltoje baudžiamojoje byloje.

  Kaip jau skelbta, V.Valcerio asmenybe ir jo veikla STT pradėjo domėtis pranešus, jog jis - pagrindinis pretendentas į visos Lietuvos "Sodros" vadovo kėdę. Kaip įprasta tokiais atvejais, planuota atlikti trafaretinį patikrinimą, tačiau jau po pirmų operatyvinių veiksmų tapo aišku, jog paskui V.Valcerį velkasi praeities šleifas, ir nemažas. Apie tai buvo informuota Vyriausybės vadovybė, o pratęstas patikrinimas baigėsi skandalingu pretendento sulaikymu STT.

  Įtariama, kad V.Valceris antros grupės invalido A.Jakubėno vardu galėjo įsteigti įmonę ir stengtis, kad ji laimėtų "Sodros" rengiamus konkursus.

  Operatyvininkams užkliuvo ir buvusio "Sodros" padalinio vadovo veikla pardavinėjant bankrutavusios žvejybos laivyno įmonės "Jūra" turtą. Kai kuriuos "Jūros" pastatus už keliskart mažesnę nei rinkos kainą įsigijo V.Valcerio sesuo Alanta Venckienė.

  Tai yra tik keli iš daugelio, kaip įtariama, neteisėtos V.Valcerio veiklos epizodų.

  LŽ žiniomis, V.Valceris daugeliui netikėtai atsisakė pretenduoti į "Sodros" vadovo postą, kai sužinojo, kad specialiosioms tarnyboms Vyriausybė pavedė surinkti kandidato dosjė.

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  G. Paluckas rėžė koalicijos partneriams: reikia ne naikinti, o kurti (100)

  Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sukritikavo penktadienį...

  Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (50)

  Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

  Nacionalinėje žemės tarnyboje sujudimas: atlikta krata vadovo kabinete

  Kaip DELFI patvirtino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklą kuruojantis žemės ūkio...

  Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (52)

  Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

  Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (145)

  Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

  Pasiruoškite: vaizdas sostinės gatvėse skirsis kaip diena ir naktis (35)

  Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

  (Ne)laimingoji turistė išgyveno jau trečiąją teroro ataką (9)

  Po Europą keliaujanti jauna Australijos pilietė buvo įvykių epicentre, kai teroristai surengė...

  Kas nutinka, kai po žeme sprogsta atominė bomba (7)

  Egzistuoja daug būdų, kaip žemėje iškasti milžinišką duobę, tačiau neabejotinai pats...

  Dvejus metus laukta „Karklė“ prasidėjo: festivalininkai į linksmybes neskuba (10)

  Penktadienio vidurdienį festivalis „ Karklė “ pagaliau atvėrė vartus. Ir nors palapinių...

  Turistai iš JAV ir Vokietijos atvyksta į Lietuvą dėl neįprastos pramogos (10)

  Jeigu artimiausią sekmadienį ir pirmadienį – rugpjūčio 20 dieną Vilniuje ir rugpjūčio 21...