Daugiausia lėšų iš gyventojų pajamų mokesčio surinkę konservatoriai teigia, kad panašią sumą išleido su tuo susijusiai informacinei kampanijai.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

"Išleidome panašiai tiek, kiek surinkome", - BNS sakė valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimų štabo vadovas Raimundas Alekna.

Neoficialiomis žiniomis, reklaminei kampanijai, kuria raginta partijai skirti 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio, valdančioji konservatorių partija išleido apie 700 tūkst. litų, tačiau R.Alekna šių žinių nepatvirtino.

Valstybinė mokesčių inspekcija šią savaitę pranešė, kad partijoms gyventojų skirta mokesčio dalis siekia 1 mln. 946 tūkst. 915 litų.

TS-LKD surinkta dalis didžiausia. Jai 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) skyrė 7,8 tūkst. žmonių, bendra suma siekia 504 tūkst. 984 litus.

Reklamuoti šiemet pirmą kartą suteiktą galimybę gyventojams pervesti dalį savo pajamų partijoms konservatoriai taip pat investavo daugiausia.

R.Alekna neatskleidžia konkrečios sumos, kiek kainavo reklaminio vaizdo klipų kūrimas, transliavimas per televiziją ir internetą, specialios internetinės nuorodos sukūrimas ir kita, jis teigia, kad informacinė kampanija pasiteisino ne finansiškai, o ugdant pilietiškumą.

"Siekėme ne finansinės naudos, norėjome paskatinti pilietiškumą. Raginimai nebuvo tiesiogiai aukoti partijai, o kviesta būti sąmoningais renkant valdžią", - aiškino TS-LKD rinkimų štabo vadovas.

Pavasarį startavusi konservatorių partijos organizuota reklama per televizijas ir internete, tuomet sukėlė kai kurių nevyriausybinių organizacijų pasipiktinimą, mat jų duomenys reklaminėje partijos svetainėje patalpinti be išankstinio pačių organizacijų perspėjimo.

LiJOT organizacijų, įtrauktų į tinklalapyje vardijamų paramos gavėjų sąrašą, vardu, reiškiame susirūpinimą tokiu neatsakingu elgesiu. Raginame nedelsiant reaguoti į nevyriausybinių organizacijų atstovų kreipimąsi ir išimti iš tinklalapio informaciją, kuri iki jos paviešinimo nebuvo suderinta su mūsų organizacijomis“, - tąkart pareiškime teigė LiJOT prezidentė Loreta Senkutė.

Dar viena į reklaminę šios naujovės kampaniją investavusi partija - Liberalų sąjūdis. Anot jo rinkimų štabo vadovo Raimondo Imbraso, tam išleista apie 20 tūkst. litų.

Šiai partijai 3,4 tūkst. gyventojų paaukojo 228 tūkst. 551 litą.

"Liberalų sąjūdis apie akciją informavo tik internete ir socialiniuose tinkluose. Reklamos apimtys tikrai nebuvo įspūdingos – tam skyrėme apie 20 tūkst. litų. Galime pasidžiaugti, kad partijos narius ir simpatikus mums pavyko sutelkti per socialinius tinklus, tai visiškai pasiteisino", - tvirtino R.Imbrasas.

Kitos partijos jokių kampanijų nedarė.

Liberalų ir centro sąjungos rinkimų štabo vadovas Raimundas Palaitis BNS sakė, kad informacija apie galimybę 1 proc. GPM pervesti partijai platinta tik vidiniais komunikacijos tinklais partijos nariams. Tai nieko nekainavo. Kita vertus, jis atkreipė dėmesį, kad jų surinktos sumos - 130 tūkst. 487 litų - neužtenka net partijos rinkimų užstatui padengti.

"Bet tai labai reikalingi pinigai", - kalbėjo liberalcentristas.

Valstybinė mokesčių inspekcijos duomenimis, iš viso prašymus pervesti partijoms mokesčio dalį pateikė 45 tūkst. 786 gyventojai.

Daugiausiai gyventojų savo GPM dalį skyrė Lenkų rinkimų akcijai - 9,5 tūkst., o jų pervesta suma siekia 207 tūkst. 933 litus.

Valdančiajai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams savo pajamų mokesčio dalį pervedė kiek mažiau, 7,8 tūkst. gyventojų, bet jų gaunama suma bus didesnė - 504 tūkst. 984 litai.

Darbo partijai 1 proc. nuo sumokėto GPM skyrė 6,3 tūkst. gyventojų, partija gaus 176 tūkst. 421 litą. Partija "Tvarka ir teisingumas" gaus 113 tūkst. 761 litą iš 3 tūkst. mokesčio dalį pervedusių gyventojų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 58 tūkst. 784 litus iš 1,6 tūkst. gyventojų, sąjunga TAIP iš 1,4 tūkst. gyventojų gaus 67 tūkst. 15 litų.

Iš viso parama pervesta 36 partijoms iš oficialiai registruotų 45, tačiau kai kurioms partijoms savo dalį mokesčio skyrė tik keli žmonės, o beveik dvidešimties partijų rėmėjų nebuvo nė šimto.

Gyventojų skirta dalis GPM partijoms bus pervedama bendra tvarka kaip ir 2 proc. GPM gaunančioms organizacijoms, pinigai turėtų jas pasiekti iki lapkričio 15 dienos.

Galimybė 1 proc. GPM pervesti partijoms įsigaliojo šiemet, Seimui kartu priėmus pataisas, kuriomis remti partijas uždrausta verslui, o gyventojams ribotas aukas leidžiama aukoti tik politinės kampanijos metu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šiurpi vienos šeimos istorija: išžudė šeimą ir apsigyveno su seserimi (262)

Stropus ir gabus abiturientas iš darbščios ūkininkų šeimos, tačiau kartu – ir negailestingas,...

Apie Lietuvą kalbėjo su ašaromis akyse: kodėl kai kurie emigrantai negrįžta (373)

„Jūs neįsivaizduojate, kaip pasiilgstame Lietuvos. Visi, kad ir ką sakytų, visi visu 100...

Naktinis reidas Vilniuje: didžiausi pažeidėjai – BMW ir „Audi“ vairuotojai (70)

Sekmadienio naktį Vilniuje kelių policija vėl surengė reidą . Vidurnaktį jis prasidėjo žiede...

Dar 12 nacionalinės „Eurovizijos“ dalyvių rungėsi dėl jūsų simpatijų: pusei jau užtrenktos durys (380)

Pirmasis eurovizinių atrankų etapas jau praeityje – iš pusšimčio dalyvių liko vos 24....

Klaipėdoje minios žmonių susirinko į miesto aikštes ir skverus (108)

Pagrindinis šalies uostamiestis šeštadienį ūžia. Čia tęsiasi ketvirtasis „ Šviesų...

16 metų tikro košmaro: ryte kūnai būdavo ištempiami lauk (165)

Po metų, kai jos tėvas su dviem jo broliais buvo rasti nušauti, sovietų valdžia atėjo Jevgenijos...

NBA Visų žvaigždžių fiestoje – Bookerio tritaškių liūtis ir Mitchello triumfas dėjimų konkurse gražiausių dėjimų video

Stipriausia pasaulio krepšinio lyga tęsia šiuo metu Los Andžele vykstantį šventinį Visų...

Orai: paspaus šaltukas, sulauksime ir snaigių (15)

Ši savaitė baigsis palyginti ramiai, tačiau kitos savaitės antroje pusėje prognozuojami didesni...

Amžinos vasaros kurortas vilioja atostogomis ant Raudonosios jūros kranto (28)

Eilate, Izraelio pietiniame kurorte prie Raudonosios jūros, jau turbūt yra pabuvoję nemaža dalis...

Atidžiai peržvelgusi vaikų vadovėlius tiesiog nustėro: tai – realus atvejis (754)

Viešai pristatyta nepanorusi būti filologė, humanitarinių mokslų daktarė, šiuo metu auginanti...