aA
Pirmadienį Generalinėje prokuratūroje ir Policijos departamento Imuniteto valdyboje reiškiami įtarimai garsiojoje byloje dėl pareigų neatlikimo ir piktnaudžiavimo. Tai daroma po to, kai savaitgalį 8 pareigūnų namuose ir darbo vietose buvo atlikta 15 kratų. Baigiantis darbo dienai įtarimai pareikšti ir buvusiam Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininko pavaduotojui Tomui Ulpiui, šiuo metu vadovaujančiam Marijampolės apskrities policijai.
Įtarimai pareikšti V.Račkauskui, T.Ulpiui, antradienį planuojama - A.Matoniui
Visvaldas Račkauskas
© DELFI / Audrius Solominas

Jo apklausa tęsiasi ir pasibaigus darbo valandoms.

Taip pat, DELFI žiniomis, pirmadienį Imuniteto valdyba pareiškė įtarimus ir vienam LKPB operatyvininkui. Jam, kaip ir T. Ulpiui bei V. Račkauskui, skirta kardomoji priemonė, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Antradienį ketinama įtarimus pareikšti dar 3 pareigūnams. Du iš jų - žemesnio rango, trečiasis - LKPB viršininkas Algirdas Matonis. Įtarimus jam ketinama pareikšti Generalinėje prokuratūroje.

Atleistas policijos generalinio komisaro pavaduotojas V.Račkauskas

Pirmadienį atsistatydinimo pareiškimą įteikė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas, kurio namuose savaitgalį buvo atliktos kratos tikrinant pranešimus, esą policija žinojo apie Drąsiaus Kedžio planuojamas žmogžudystes.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nutarė patenkinti pareigūno prašymą, kuris suderintas su policijos vadovu Sauliumi Skverneliu, BNS sakė ministro atstovė spaudai Ramunė Hazir.

Pasak R.Hazir, V.Račkauskas ministrui sakė, kad jo statusas ikiteisminiame tyrime nedera su užimamomis pareigomis. Jos teigimu, V.Račkauskas prašė jį atleisti nuo pirmadienio.

"Tai yra asmeninis V.Račkausko sprendimas ir aš neturiu argumentų jo netenkinti", - ministro žodžius BNS perdavė jo atstovė.

V.Račkauskui pareikšti įtarimai - prokuratūra

Iš pareigų pirmadienį atsistatydinusiam policijos generalinio komisaro pavaduotojui V. Račkauskui pareikšti įtarimai, BNS patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė Rūta Dirsienė.

Pareigūno namuose prieš kelias dienas buvo atliktos kratos, tikrinant pranešimus, esą policija žinojo apie Drąsiaus Kedžio planuojamas žmogžudystes.

Pirmadienį 13.10 V.Račkauskas atvyko į Generalinę prokuratūrą. Jį į prokuratūrą atlydėjo advokatas Sigitas Židonis. BNS žiniomis, V.Račkauskas Generalinėje prokuratūroje buvo apklausiamas.

Išeidamas iš Generalinės prokuratūros V. Račkauskas paaiškino, kodėl atsistatydino: „Todėl, kad generalinio komisaro pavaduotojo statusas niekaip nesuderinamas su kratomis ir įtarimų pareiškimu“. Daugiau V. Račkauskas nieko nekomentavo.

Generalinės prokuratūros prokuroras Žydrūnas Radišauskas pirmadienį sakė, jog V. Račkauskui pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu bei disponavimu jais. Prokuroras neįvardijo, kas konkrečiai buvo suklastota, pasakė tik tiek, jog tai policijos vidiniai dokumentai. Ž. Radišauskas taip pat neatskleidė, ar V. Račkauskas prieš dvejus metus tikrai nebuvo susitikęs su slaptuoju informatoriumi.

Įtarimai pareikšti V.Račkauskui, T.Ulpiui, antradienį planuojama - A.Matoniui
Žydrūnas Radišauskas
© DELFI / Audrius Solominas

Buvusiam generalinio komisaro pavaduotojui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Pirmadienį įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba pareikšti dar vienam policijos pareigūnui. Jam taip paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Pasak prokuroro, iš viso įtarimai bus pareikšti šešiems Policijos departamento (įskaitant Lietuvos kriminalinės policijos biurą) pareigūnams. Bus sprendžiama dėl jų nušalinimo nuo pareigų.

Premjeras prabilo apie aukštus standartus

Savo ruožtu premjeras Andrius Kubilius pabrėžė, kad policija pati sau turi taikyti pačius aukščiausius kriterijus.

„Policija, kovojanti su nusikalstamumu, kovojanti, kad mūsų gyvenime būtų mažiau vietos neskaidrumui, pati sau turi taikyti pačius aukščiausius kriterijus. Šiuo atžvilgiu policijos vadovo siekis pasiekti šioje srityje aiškių rezultatų mums yra visiškai suprantamas“, - padėtį policijoje ir V. Račkausko atleidimą komentavo premjeras A.Kubilius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kiek pabodusi atostogų kryptis dabar vėl „ant bangos“: iš Lietuvos kyla pilni lėktuvai (48)

Atnaujinus skrydžius į Egiptą pirmieji lėktuvai pakilo pilni, o lietuvių susidomėjimas šia...

Viktorija Rimaitė | D+

Kokia yra tikroji Vladimiro Iljičiaus biografija? Jo idėjos kėlė siaubą, o kilmę liudijusius dokumentus teko įslaptinti (32)

Kaip vienam žmogui pavyko išjudinti galingą Rusijos imperiją ir padėti pamatą Šaltojo karo...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: reikšmingi pokyčiai išvykstantiems iš Lietuvos keičiasi izoliacijos sąlygos atvykusiems iš 2 šalių (1)

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės...

Tėvo eksperimentas išugdyti vaikus genijais pasiteisino: visos trys dukterys tapo vienomis protingiausių moterų pasaulyje (23)

Jų tėvas kažkada išsikėlė sau tikslą išugdyti savo vaikus genijais. Tokio pobūdžio svajonės...

Pirmieji atlaisvinimai prekybininkų bėdų neišsprendė: dalis jau pasitraukė, dalis dar svarsto (53)

Prieš daugiau nei savaitę leidus veiklą atnaujinti mažoms, iki 300 kv. m., ir turinčioms atskirą...

Vitalija Guobė | D+

Apie (ne)lygybę lovoje: kodėl vyrui paprašius prostatos masažo žmona bėga iš lovos?

Sakau tuojau pat: vyrai ir moterys yra lygūs prieš įstatymą ir ypač vyrams būtina išmokti...

Tepkite nors ir brangiausią kremą – nepadės: Vokietijoje dirbanti gydytoja atsakė, kur slypi odos problemos (16)

Net ir brangiausi kremai kartais nepadeda tinkamai pasirūpinti savo oda, nes tai, kas yra jūsų...

Fantastiškas Micičius padarė viską, kad su trenksmu nutrauktų „Fenerbahče“ pergalių seriją Vitorijoje – „planinė“ baskų pergalė (2)

Eurolygos savaitės rungtynėmis paskelbtame Stambulo derbyje susigrūmė dvi šiuo metu bene...

Psichologė Giedrė su vyru išvyko į Ispaniją ir svetimoj šaly įkūrė verslą: kol kas tai tik labai daug kainuojantis hobis (7)

Prieš ketverius metus psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė kartu su vyru Nerijumi ir vaikais...