Laikinai einantis kultūros ministro pareigas Gintautas Kėvišas, trečiadienį vos spėjo į paskutinį vienuoliktosios Vyriausybės posėdį mat tik išvakarėse grįžo iš savo eilinio vojažo po pasaulio sostines. Šįkart jis lankėsi Amsterdame. Būdamas valstybės pareigūnas, jis sugebėjo tenkinti privačius interesus.
Gintautas Kėvišas
© ELTA
 • Skandalas
 • Bukletas
 • Pažeidimai

  Laikinasis kultūros ministras G.Kėvišas, šnekama, turi hobį - siekia aplankyti visų pasaulio šalių sostines. Čia itin pravertė jo einamos pareigos. Tiesa, šįkart į Amsterdamą jis keliavo nemokamų atostogų sąskaita. Tik 2 dienas sugaišo svetur - tiek įforminęs atostogas.

  Tiesa yra ta, kad ir būdamas Nacionalinės filharmonijos vadovu, ir dirbdamas ministru jis darbe pasirodydavo it jaunas mėnulis. Jis dėl užimtumo buvo beveik nepasiekiamas kultūros žmonėms. LŽ, be kita ko, sudomino ir dar vienas ministro dėka prasidėjęs skandalas dėl autorinių teisių nuolatinių pažeidimų būnant užsienio kelionėse. Blogiausia, kad tai daroma Lietuvos vardu.

  Skandalas

  G.Kėvišas itin didžiuojasi, kad būdamas Nacionalinės filharmonijos direktoriumi sykiu dirbo Monake koncertų agentūros "Old and new Monte Carlo" direktoriumi.

  Nuo tada prasidėjo ir jo kelionė po pasaulį su žymiausiomis muzikos žvaigždėmis. Jis organizavo Nacionalinio simfoninio orkestro, nacionalinio baleto, Kauno valstybinio choro koncertus bent pusšimtyje valstybių, dirigentu kviesdamas žymiausią muzikos žvaigždę - M.Rostropovičių.

  Ir šiemet įvyko tokia kelionė į Japoniją, ten važiavo nacionalinio baleto trupė - 170 atlikėjų. Japonų žiūrovams buvo parodytas baletas "Romeo ir Džuljeta". Orkestrui dirigavo maestro Mstislavas Rostropovičius. Baleto choreografas Vladimiras Vasiljevas apie Lietuvoje pastatyto baleto trupės kelionę sužinojo... iš Japonijoje išleisto 2001-2002 metų meno kolektyvų sąvado.

  Bukletas

  Buklete, išleistame Japonijoje, supažindinama su meno kolektyvais, gastroliuojančiais Tekančios saulės šalyje 20012002 metais. Jame pristatomas koncertas baletas "Romeo ir Džuljeta" - po pavadinimu maestro M.Rostropovičiaus pavardė. Tolėliau - choreografo V.Vasiljevo. Visai mažutėm raidėm - Lietuvos baletas, paminėta ir baleto primabalerina Eglė Špokaitė.

  Kažkodėl per kitus meno kolektyvų pristatymus skamba Filadelfijos orkestras, Sankt Peterburgo, Prahos, Leipcigo filharmonijų orkestrai. Tad aiškinimai, kad G.Kėvišo palaimintos išvykos su pasaulio garsenybėmis garsina ir Lietuvos vardą, - su tiesa prasilenkia. Juolab kažkodėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistų kelionės į Japoniją organizatore paskiriama Nacionalinės filharmonijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Prūsevičienė, artimas ministrui žmogus.

  Pažeidimai

  Visai neseniai, birželio 21 dieną, Baleto fondo pirmininkei Tatjanai Sedunovai buvo atsiųsdinta choreografo V.Vasiljevo padėjėjos Marinos Panfilovič faksograma. Joje rašoma, kad išvežant spektaklį "Romeo ir Džuljetą" į užsienį pažeistos autorinės V.Vasiljevo teisės.

  Juodu ant balto teigiama, kad dėl užsienio kelionių visus juridinius klausimus tvarko G.Kėvišas. Pranešama dar viena naujiena: V.Vasiljevas norėtų nutraukti su fondu sudarytą sutartį. Galimas tik naujas kontraktas, norint išvengti autorinių teisių pažeidimų. Tad jei spektaklis-baletas "Romeo ir "Džuljeta" keliauja po pasaulį, dera sudaryti naują sutartį, remiantis Tarptautine autorių teisių konvencija.

  V.Vasiljevo patarėja paprašė informuoti "Lietuvos baleto prodiuserį užsienio gastrolėse (poną Kėvišą), kad kiekvienu atveju būtina gauti išankstinį raštišką V.Vasiljevo leidimą rodyti jo spektaklį "Romeo ir Džuljeta".

  Taip jau sutapo, kad tuo metu, kai nacionalinis baletas viešėjo "impresarijaus" organizuotame pasirodyme Japonijoje, ten balandžio 913 dienomis atvyko ir Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus vadovaujama oficiali delegacija.

  Per vizitą, kaip pranešė žiniasklaida, buvo siekta skatinti ekonominius Lietuvos ir Japonijos ryšius bei aptarti tarptautinio bendradarbiavimo klausimus ir pristatyti Lietuvą. Oficialioje Prezidentūros ataskaitoje paminėta, kad Prezidentas Tokijuje klausėsi garsaus lietuvių pianisto Petro Geniušo koncerto.

  Oficialioje šalies vadovo delegacijoje buvo ir kultūros ministras G.Kėvišas. Oficialioje neoficialus baleto impresarijus? Kas gi kyšo už tų didelių ausų?

  Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

 • Populiariausios nuomonės
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (409)

  Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

  Užkalnis: jei susapnavote, kad galite kurti restoraną, nieko nedarykite (28)

  Būna tokių sapnų, kurie kankina savo beviltiškumu: pavyzdžiui, eini ilgu ilgu koridoriumi, ir...

  Valančiūnas ar Sabonis: kurio lietuvio savo komandoje labiau norėtų NBA žaidėjai? (1)

  Tik antrąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio asociacijoje ( NBA ) rungtyniaujantis Domantas...

  Krepšininkas Simas Jasaitis įtariamas smurtu šeimoje, vyras atsidūrė policijoje (34)

  Krepšininkas Simas Jasaitis atsidūrė policijoje dėl smurto artimoje aplinkoje. Garsus...

  Vilnietės skambutis į polikliniką atskleidė gilią sistemos problemą (87)

  Šaltuoju sezonu, kai kas antras kosėja ir čiaudo, apsilankyti poliklinikoje – menkas malonumas....

  Suskaičiuota, kiek gyventojai sukaupė pensijai privačiuose fonduose (96)

  Paskelbti apibendrinti duomenys, kiek Lietuvos gyventojai sukaupė pinigų privačiuose pensijų...

  Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (352)

  Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

  „Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (466)

  Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

  Kaip protingai įrengti mažą virtuvę: 7 paprasti sprendimai (4)

  Nepriklausomai nuo turimo nedidelio ploto būsto tipo šios namų dekoravimo idėjos neabejotinai...

  Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA

  Eurolygos jaunimo atrankos turnyro mažasis finalas: „Žalgiris“ - CSKA. Tiesiogiai iš Kauno.