Kaip nesusimauti per darbo pokalbį (tęsinys)

 (6)
Visą laisvalaikį nuo šiandienos praleisiu skaitydama patarimus, kaip gauti geidžiamą darbą. Užteks sėdėti sudėjus rankas.
Nors draugai ir galvoja, kad jūs puiki klausytoja, jūsų darbdaviui, ko gero, tai nelabai rūpi. Nepanašu, kad jie jus samdo, kad būtų ant kieno peties išsiverkti.
© Shutterstock nuotr.

Kas, kad esu dar neatrasta Lietuvos stiliaus ikona. Manęs taip gali ir nesurasti. Turiu ieškoti pati. Nusprendžiau ieškotis naujo darbo, tad dabar įnirtingai mokausi, kaip ilgai negalvojant atsakyti į būsimų darbdavių klausimus. Va, ir šitie iš www.careerdfw.org pasirodė labai įdomūs. Tik nesuprantu, kodėl į klausimą, kaip įsivaizduojate savo ateitį, negalima atsakyti, jog noriu paplūdimyje gerti pinacoladą...

  11. Kada buvote labiausiai patenkintas savo darbu?

Blogas atsakymas:
„Labiausiai patenkinta aš buvau, kai gerai padirbėjau ir buvau pagirta už savo darbą".

Nepateikite bereikšmių atsakymų. Vietoj to, pagalvokite apie kažką konkretaus, kas jums puikiai pasisekė ir apsidžiaugėte, kad kažkas panašaus bus ir šiame naujame darbe. Tai puiki proga jums pasidalyti savo interesais ir įrodyti, kad jūs puikiai tinkate šiam darbui bei pademonstruoti savo entuziazmą.

Geras atsakymas:
„Aš esu bendraujantis žmogus. Laimingiausia ir labiausiai patenkinta aš buvau, kai bendravau su klientais, stengdavausi patenkinti jų poreikius ir suteikti jiems geriausią įmanomą klientų aptarnavimą. Tai buvo mano mėgstamiausia darbo dalis, ir tai matėsi - 95 procentai klientų mane pavadino „gera ar puikia" darbuotoja. Viena iš priežasčių, kodėl mane domina šis darbas, ir yra tai, kad jame aš dar daugiau bendrausiu su klientais".

12. Kas jums mažiausiai patiko jūsų pastarajame darbe?

Blogas atsakymas:
„Stabilumo trūkumas. Jaučiau, tarsi viskas aplink mane gali žlugti bet kuriuo metu".

Pasistenkite nekalbėti apie tai, kas parodytų jūsų buvusio darbdavio politiką, kultūrą ar finansinius reikalus. Nors tai ir būtų tiesa, tokie komentarai bus vertinami kaip pernelyg neigiami. Taip pat jums nereikėtų kalbėti apie tą funkciją, kuri gali būti jūsų pareiga kitame darbe. Tad pamąstykite apie kažką, kas jums nepatiko buvusiame darbe, tačiau jūs esate tikri, kad tai nebus jūsų naujojo darbo dalis.

Geras atsakymas:
„Mano buvusiame darbe nebuvo nieko, ko būčiau nekentusi, tačiau keletas dalykų, kurie man patiko mažiau nei kiti. Mano ankstesnėje pozicijoje man tekdavo mažiausiai du kartus per mėnesį keliauti. Ir nors man patinka keliauti, du kartai per mėnesį šiek tiek vargino - blogai praleisti tiek daug laiko išvykus iš darbovietės. Tad mane džiugina, kad šiame darbe man teks žymiai mažiau keliauti".

13. Papasakokite, kada jums nepavyko gerai sutarti su kolegomis...

Blogas atsakymas:
„Man puikiai sekasi su visais sutarti, tad niekada neturėjau jokių nesutarimų su kitu bendradarbiu".

Klausiantieji nemėgsta tokių išsisukinėjančių atsakymų. Be to, jie žino, kad greičiausiai jūs nesakote tiesos. Pagalvokite apie paprastą (bet reikšmingą) pavyzdį, ir pateikite jį taip, kad jis atspindėtų jūsų įgytą teigiamą pamokančią patirtį.

Geras atsakymas:
„Aš dažnai nesutardavau su slaugytoja iš gretimos palatos. Mes nesutardavom dėl daugelio dalykų: pradedant tuo, kaip slaugyti pacientus, kas kokią pamainą gavo, iki to kaip kalbėtis su vaiko šeima. Tiesiog mūsų asmenybės niekaip nederėjo. Po trejų ginčijimosi mėnesių, aš pasivedėjau ją į šoną ir pasikviečiau papietauti. Pietų metu mes kalbėjomės apie savo skirtumus ir kodėl mums nesiseka sutarti. Paaiškėjo, kad mes skirtingai bendraujame. Kai tai supratome, mums pradėjo puikiai sektis kartu dirbti. Aš tikrai manau, kad problemos išsakymas kitam asmeniui gali padėti išspręsti bet ką".

14. Kas jus motyvuoja?

Blogas atsakymas:
„Geras darbo atlikimas ir už tai sulaukiamas atlygis".

Nesakome, kad šis atsakymas yra klaidingas - tiesiog jūs praleidžiate puikią progą. Šis klausimas praktiškai maldauja jus išryškinti savo teigiamas savybes. Todėl nekalbėkite neapibrėžtai, bendromis frazėmis - tai labai mažai apie jus pasako. Vietoj to, pabandykite pasinaudoti šiuo klausimu kaip galimybe parodyti klausiančiajam jūsų charakterį. Ir pasistenkite įterpti kuo daugiau pavyzdžių.

Geras atsakymas:
„Mane visados motyvuoja iššūkiai, kai reikia atitikti griežtus terminus. Savo pastarajame darbe aš 100 procentų buvau atsakingas už tokių terminų laikymąsi, kai reikėdavo pristatyti mūsų produktus laiku ir neviršyti biudžeto. Aš žinau, kad ir šiame darbe yra svarbus greitas tempas bei terminų laikymasis - tad aš tikrai pasiruošusi tokiems iššūkiams. Iš tiesų, toks darbas man prie širdies".

15. Kaip jus apibūdina jūsų draugai?

Blogas atsakymas:
„Aš esu puiki klausytoja".

Nors tai, kad jūs esate puiki klausytoja, yra puiki asmenybės savybė, jūsų darbdaviui, ko gero, tai nelabai rūpi. Nepanašu, kad jie jus samdo, kad būtų ant kieno peties išsiverkti. Jie tikisi tokio atsakymo, kuris būtų tiesiogiai susijęs su darbu, dėl kurio ir esate šiame pokalbyje - tad pasistenkite atsakyti kuo tiksliau. Jei galite, net gi įterpkite pavyzdžius.

Geras atsakymas:
„Mano draugai, ko gero, pasakytų, kad aš esu nepaprastai atkaklus - aš niekada nebijojau belstis tol, kol gausiu to, ko aš noriu. Kai dirbau programų vykdytoja, turėjau prisikviesti svarbiausius pranešėjus pagrindinei technologijos konferencijai. Aš sulaukdavau daugybės neigiamų atsisakymų - toks buvo mano darbo pobūdis. Tačiau aš iš tiesų norėjau įkalbėti juos sudalyvauti konferencijoje, tad nepriimdavau atsakymo „ne". Aš vis bandydavau su jais kalbėtis, kai tik atsirasdavo nauja kompanija ar naujas vertingas pasiūlymas. Galiausiai, daugelis iš jų sutiko. Programa buvo tokia puiki, kad, palyginus su praėjusiais metais, mums pavyko net gi padvigubinti lankytojų skaičių. Daugelis žmonių galėjo nuleisti rankas po pirmojo atsisakymo, tačiau mano prigimtis ne tokia. Jei aš žinau, kad kažkas yra įmanoma, aš vis bandau, kol to pasiekiu".

Ankstesni straipsniai šia tema:

I dalis ir II dalis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (11)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

Peršalimo ligos: kaip užkirsti kelią rimtesnėms ligoms (1)

Aktualiausios, žinoma, kvėpavimo takų ligos - jos mus rudenį puola dažniausiai.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (9)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.

Moterų įpročiai, kurie vyrus varo iš proto (17)

Aptarsime, kas jiems kelia nuostabą ir verčia antakius lipti ant kaktos, tačiau vis tiek su tuo susigyvena ir nurašo „Ai, nieko, jūs gi – moterys”.

Gražus kūnas be dietos ir mankštos (11)

Taip, tai įmanoma. Atsikratyk nereikalingų kilogramų ir atrodyk žvalesnė, nemarindama savęs badu ar alindama kūną treniruotėmis.

Kaip panaudoti sodą šalinant įsisenėjusias dėmes

Namų valymas ir netgi patys nemaloniausi namų ruošos darbai tampa daug malonesni, kai dirbi kartu su šeimos nariais ar draugais. O jei namie likote viena, tuomet pasileiskite garsiai muziką ir viskas atrodys daug lengviau.

Kaip maitintis, kad pilvas būtų plokščias, o talijos nepuoštų gelbėjimosi ratas? (10)

Dailaus pilvuko, kuris atrodytų toks pat lygus, kaip kad gulime ant nugaros, tikiu, norėtų visos moterys.

Nauja avalynė - naujos nuospaudos: būdai išvengti kančių (9)

Kai kurie kiekvieną sezoną avalynę pakeičia be didesnių problemų, bet dažniausiai nauja, dar nepranešiota avalynė kelia gausybę rūpesčių.