Australijoje atliktas tyrimas parodė, kad tik apie 13 procentų tiek vedusių vyrų, tiek ištekėjusių moterų kenčia nuo streso, ir paneigė 1972 metais sociologės Džesės Bernard (Jessie Bernard) skelbtas išvadas, jog vyrai santuokoje gauna naudos žmonos sąskaita.

Ji nagrinėjo nerimo, depresijos, neurozių pasireiškimą susituokusių ir viengungių žmonių grupėse.

„Teiginiui, kad vyrai iš santuokos turi naudos, o moterys dažniau patiria stresą, teko stiprus smūgis“, – rašoma žurnale „New Scientist“.

La Troubo universiteto Melburne psichologas Deividas de Vosas (David de Vaus) sako, jog skirtingus dabartinius ir Dž.Bernard (Jessie Bernard) rezultatus galėjo lemti nevienodai suprantamos sąvokos – stresas, psichinis sutrikimas; šie dalykai dažni piktnaudžiaujant narkotikais ar alkoholiu.

Analizuodamas daugiau kaip 10 tūkstančių suaugusių asmenų psichinės sveikatos duomenis, surinktus Australijoje 1996 metais, D. de Vosas (David de Vaus) nustatė, kad 25 procentai viengungių vyrų ir moterų jautėsi nelaimingi.

Tuo tarpu ištekėjusios moterys, turinčios vaikų, psichinių problemų turėjo mažiausiai.

„Psichologai dabar ginčijasi, ar Dž.Bernard (Jessie Bernard) klydo, ar dabartinės moterys santuokoje tapo gerokai laimingesnės negu prieš 30 metų“, – rašoma žurnale.