Moteris ir automobilis: kas labiausiai erzina vyrus?

 (19)
Vairuojanti moteris vyrus veikia dvejopai: ir jaudina, ir ezina. Jie niekinamu žvilgsniu bei žodžiu nulydi moterį kelyje. Kodėl?
© Shutterstock nuotr.

Mano kelyje tokių vyrų pasitaikė nemažai. Kai kurių vyrų nuomone, automobilis yra sukurtas tam, kad jį vairuotų... vyrai. Tai tarsi valdžios, galios, nepriklausomybės įrodymas. O šias laikais, man regis, automobilis yra dar ir finansinių galimybių, padėties visuomenėje bei gyvenimo būdo, filosofijos išraiška, ne vien priemonė, skirta nuvažiuoti iš taško A į tašką B. Be to, moteris automobilyje vyrams - ir seksualinių fantazijų šaltinis.

Gal dėl to jie purkštauja, nes nori visuomet jaustis viršesni, o kelyje lygūs visi eismo dalyviai? Todėl pademonstruoti viršenybę ir abejotiną sumanumą mėginama keliaaukščiais keiksmais, nepadoriais gestais, lenktynėmis ar net automobilio taranavimu. Retas įžūlumo atvejis, bet būna.

Vyrai dažnai įsikandę vieno: moteris už vairo - mirtis už kampo. Ir dar prideda, kad jos savo elgesiu išveda juos iš kantrybės, provokuoja veiksmams, kurie visai nedera kelių džentelmenams.

Ir tada minimi ne tik faktai: dažymasis (labai stereotipiška), atsargus parkavimasis (vyrai vadina nemokšišku), vaiko vežimas be specialios automobilio kėdutės (gaila, bet dažnas reiškinys). Vyrus erzina, kad moteris naudojasi savo privalumais (flirtu ir žavesiu), išsisukdamos nuo policininkų skiriamų baudų, taip pat, tikėdamosis pagalbos kelyje, nuleidus automobilio padangą.

Vyrai taip pat ištraukia užmušantį argumentą: kad moteris prastai orientuojasi vietovėje, kad automobilį renkasi, atsižvelgdama ne į jo techninius duomenis, o į spalvą, grožį. Taip pat vyrui automobilis yra tarsi jo asmenybės tąsa, todėl puikiai apie jį žino ir jį prižiūri, o moterys automobiliui jokios suasmenintos pagarbos nerodo. Mašinos joms nėra mažulis, katulis, o dažnas vyras automobilį saugos labiau nei mylimą moterį.

Beje, ne tik vyrai purkštauja dėl moterų elgesio kelyje. Kai kurios moterys erzina... netgi pačias moteris! Prisiklausau tokių istorijų, kad net gėda už visa moterų giminę.

Tačiau aišku viena: vyro ir moters nesutarimų priežastis - konkurencija. Ir jei moteris mano, kad už menkas klaideles kelyje ar lytiškumą (lipdukas su aukštakulniu ant galinio stiklo, suprask, dama už vairo) vyrai turėtų būti atlaidesni, tai vyrų šis argumentas neveikia. Jie piktai atrėžia: „Mielosios, taisyklės visiems yra lygios!".

Ir, jų naudai, reiktų pasakyti, jie yra teisūs. Turime paradoksą: moterys nori lygių teisių su vyrais, bet iš kitos pusės, nori visur išimčių. Gryna moteriška logika.

Tačiau, kokios vairuotojos sukelia vyrų pasipiktinimą?

Požiūris. Yra kategorija moterų, kurios už vairo atrodo arba ne itin pasitikinčios savimi, arba ypač pabrėžiančios savo nepriklausomybę. O vyrams pagarbos nekelia nei išdidžios išsišokėlės, demonstruojančios azartą ir greitį, nei naujokėlės, prisiplojusios prie automobilio vairo ir įsikibusios į jį abiem rankomis. Tačiau statistika - moterų pusėje: jos yra atsargesnės ir dėmesingesnės eismo dalyvės, avarijų padaro mažiau.

Valdžia. Vyrai taip pat bamba ne ant visų moterų. Kažkodėl kandžiai ir ironiškai atsiliepia ne apie visas moteris, o būtent apie jaunas paneles bei ištaigingas damas (atrodančias prabangiai, vairuojančias gerus automobilius). Vadinasi, jie nusiteikę ne apskritai prieš vairuojančias moteris, bet prieš tam tikrą jų dalį.

Įžūliai vairuojanti jauniklė vyrus (beje, tiek jaunus, tiek subrendusius) tik erzina. Kodėl?

Maištautoja kelyje dar nepakenčiamesnė nei lovoje. Juk lovoje dar ją kažkaip būtų įmanoma suvaldyti, tačiau kelyje - niekaip. Moteris už vairo tampa nepriklausoma nuo vyro, ji - pati sau šeimininkė. O kai kurie vyrai (jų netgi gal dauguma) sunkiai susitaiko su tuo, kad negali kontroliuoti situacijos.

Pasitikėjimas. Jos kartais vairuoja įžūliau ir agresyviau vien dėl to, kad nori išskirtinio dėmesio sau, kad jas pastebėtų. O dėl vairavimo įgūdžių ar gebėjimų abejoti verčia visai ne tas faktas, jog moterys dažniau renkasi automobilį su automatine pavarų dėže, o ne su mechanine. Joms paprasčiau sekti paskui autobusą ar sunkvežimį nei jį lenkti - moterys itin bijo situacijų, kai negalės suvaldyti automobilio. Jos paprasčiausiai nepasitiki savo gebėjimais.

Vyrai - atvirkščiai, tiesiog trykšta pasitikėjimo ir virtuoziškumo fontanais. Jiems visai nesukels rūpesčių, metus nevairavus automobilio, vėl sėsti už vairo ir išbandyti duobėtus Lietuvos kelius.

Bendrystė. Bet vis dėlto, ar galim rasti kokių bendrysčių, vienijančių vyrus ir moteris keliuose? TAIP! Juos jungia visai ne kelio ženklai, ne eismo taisyklių žinojimas, bet malonumas vairuoti automobilį. Taip pat didžiavimasis savo Toyotyte, Mersu, Hondute ar Renuške.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.