Velykos

Velykos arba Šv. Velykos – krikščionių šventė. Velykos krikščionims yra Kristaus prisikėlimo šventė, tačiau Velykos turi ir pagoniškų papročių (Velykų kiaušiniai - margučiai). Velykos mūsų protėvių buvo švenčiamos kaip gamtos atbudimo šventė, bet atėjus krikščionybei Velykos sutapatintos su Kristaus prisikėlimu. Velykos švenčiamos pirmą mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Velykų data, nustatoma pagal mėnulio kalendorių, todėl jinai gali kisti nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos.

Pamoka merginomis: štai kuo baigėsi mano bandymas likti kartu su išdavusiu vaikinu  (97)
2015 m. spalio 8 d. 15:22
Susipažinome mes prieš penkerius metus. Buvau dar gimnazistė, o jis – pusmečiu jaunesnis mėlynų akių ir žavingos šypsenos savininkas. Kai pradėjome draugauti, pasitikėjau savimi, buvau išdidi, įnoringa ir drąsi mergina, galinti filosofuoti valandų valandas, mokanti juokauti. Taip pat nuolat vaikščiojau į pasimatymus, neblogai mokiausi ir mylėjau gyvenimą.
Lietuvos lenkė: daug sunkiau gerbti abi tautas, nei savąja aukštinti, o kitos nekęsti  (20)
2015 m. rugsėjo 10 d. 09:49
Tyla. Visada būna tyla. Tokia tyla, kai nieko nesakai, nors turi ką pasakyti. Tokia tyla, kurios nesinori sudrumsti. Bet tyla, apgaulinga. Jos nelieka, nelikus kantrybei. Taip nutiko ir man.
Šventinis tortas: vietoj viščiuko – pagrandukas  (73)
2015 m. rugsėjo 1 d. 19:25
Velykų proga sugalvojau mamai padaryti staigmeną ir padovanoti velykinį tortą. Kadangi gyvenu ne Lietuvoje, užsakinėjau jį elektroniniu paštu.
37-erių Mildos ištvermės galima tik pavydėti: vienas vakaras gyvenimą apvertė aukštyn kojomis  (171)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 17:58
Dvi dukras užauginusios Mildos Klinavičienės išvaizdos pavydėtų daugelis, tačiau tik retas žino, kas slypi už šypsenos ir demonstruojamo pasitikėjimo savimi.
Sekmadienio Evangelija. Anapus Galilėjos ežero  (200)
2015 m. liepos 25 d. 19:00
Jėzus nuvyko anapus Galilėjos, arba Tiberiados, ežero. Jį lydėjo didelė minia, nes žmonės matė ženklus, kuriuos jis darė ligoniams. Jėzus užkopė į kalną ir ten atsisėdo kartu su mokiniais. Artėjo žydų šventė Velykos .
Užsieniečiai apie lietuvišką šakotį – tai smagiau nei fondiu  (12)
2015 m. liepos 7 d. 15:13
Švelnus vanile dvelkiantis kvapas, primenantis biskvito ir kekso, tarsi skaruota eglutė, vis traukiantis nusilaužti šakelę ir įsidėti į burną – šis ypatingas desertas visada puošia lietuvių stalus per ypatingas šventes.
Šiltojo metų sezono siaubas, bet su didele „alga“  (101)
2015 m. birželio 12 d. 21:13
Atėjus šiltajam metų laikui sostinę pristatantys gidai pakraupę: ir vėl tas pat – turistus gatvėse gaudo keletas elgetų, kurie juos sekioja tol, kol išprašo pinigų. Sostinės savivaldybė pataria situacijas filmuoti, o žmones, kurių prašoma pinigų, duoti parodymus.
Mažos gėlės – didelės baudos  (12)
2015 m. birželio 3 d. 16:41
Mylimiesiems nupirkti didelę puokštę rožių gali būti pigiau nei miške paskinti pakalnučių , o ir Velykų šventės gali kainuoti daugiau, jei norėtumėte stalą papuošti pataisais .
Vėl kelia klausimą dėl laisvadienių: ant plauko pakibo Joninės  (569)
2015 m. gegužės 5 d. 19:08
Pirmadienį viešai buvo išplatinta peticija, skatinanti pasirašyti „Dėl Rasos (Joninių) išsaugojimo švenčių dienų sąraše“. Vėl prabilta apie siūlymus iš šventinių dienų sąrašo išbraukti Tarptautinę darbininkų dieną (gegužės 1 d.) ir Jonines (birželio 24 d.).
Dvejų metų romanas ir pikantiški laiškai: ką vienas kitam suokia meilužiai  (28)
2015 m. balandžio 30 d. 16:09
Vis kartoju sau, ar ilgai dar šitaip tęsis, ar ilgai mes kaip maži vaikai žaisim šitą žaidimą. Aš kitaip nemoku paaiškinti: tai dviejų suaugusių žaidimas, neapsisprendimas, kuris jau tęsiasi 2 metus. Aš čia, Lietuvoje, jis ten, anapus Atlanto, jis dažnai grįžta čia pabūti, paatostogauti, buvau ir aš nulėkusi pasisvečiuoti.
Kaip atkovoti sužadėtinį iš anytos?  (188)
2015 m. balandžio 26 d. 09:57
Jau 9 mėnesius gyvenu su vaikinu, kuris man pasipiršo. Jis porą metų vyresnis už mane. Viskas atrodytų kaip ir gerai bei gražu. Planuojame gyvenimą kartu.
Neįtikėtinas karo žiaurumas – atvirame N. Savčenko sesers pasakojime: Nadią pardavė Kremliui už pinigus arba ginklus  (414)
2015 m. balandžio 21 d. 05:30
„Aš esu gyva liudininkė šių įvykių, nes taip jau išėjo, kad tą dieną aš buvau kartu su Nadia,“ sako Vira Savčenko, Nadeždos Savčenko – Putino režimo pagrobtos ir įkalintos Ukrainos pilotės – sesuo.
Sekmadienio Evangelija. Patirti prisikėlimo galybę  (343)
2015 m. balandžio 18 d. 19:00
Sugrįžę iš Emauso, mokiniai papasakojo, kas jiems atsitiko kelyje ir kaip jie pažino Jėzų, kai jis laužė duoną. Jiems apie tai besikalbant, pats Jėzus atsirado tarp jų ir prabilo: „Ramybė jums!“ Virpėdami iš išgąsčio, jie tarėsi matą dvasią.
Ukrainos karių Velykos - apkasuose ir bunkeriuose  (11)
2015 m. balandžio 14 d. 11:04
Ukrainos rytuose kovojantiems šalies kariams šiais metais Velykas teko sutikti apkasuose. Rytinėje Ukrainos teritorijose vis dar galioja trapios paliaubos – to pakako ramiai raikyti tradicinį Velykų pyragą.
Lieknėjimo dienoraštis: kodėl svoris „užstrigo“?(FOTO)  (2)
2015 m. balandžio 13 d. 11:13
Beatrisa ir toliau dalinasi savo lieknėjimo dienoraščiu su panele.lt skaitytojomis. Pirmąjį jos įrašą rasi čia.
V. Sinica. Romualdo Ozolo Lietuva  (92)
2015 m. balandžio 8 d. 06:00
Vargu, ar Lietuvai yra buvę liūdnesnės Velykos . Per savaitę mus paliko du Sąjūdžio milžinai, simboliškai įkūnijantys Kauną ir Vilnių, kareivį ir mąstytoją. Valstybės vadovai apie juos abu pasakė daug pelnytų gražių žodžių, tarp kurių visada buvo minimos tiesa, principingumas, meilė Lietuvai.
Nufilmuota: po prašymo tikrintis blaivumą, vairuotojas ėmė bėgioti aplink automobilį  (8)
2015 m. balandžio 7 d. 17:11
Alytaus policijos pareigūnai šventinį savaitgalį neturėjo atokvėpio. Jų pagalbos prireikė ir dėl mušeikų, ir dėl vairuotojų neatsakingo elgesio. Vieno vairuotojų elgesys buvo itin leistas: paprašius tikrintis blaivumą, jis ėmė bėgioti.
Vos spėja gelbėti į krantą išmestus ruoniukus  (14)
2015 m. balandžio 7 d. 13:09
Lietuvos jūrų muziejus susiduria su rimtu iššūkiu – į krantą vienas po kito yra išmetami ruoniukai. Aplinkosaugininkai vos spėja juos gelbėti. O paskutinė gelbėjimo operacija įvyko antrąją Velykų dieną.
R. Ozolas: mūsų pareiga – pasipriešinimas  (59)
2015 m. balandžio 7 d. 10:19
Simboliška: du Atgimimo šaukliai ir Kovo 11-osios akto signatarai – Algirdas Patackas ir Romualdas Ozolas – iškeliavo Anapiln Velykų laikotarpiu.
Ką daryti su kiaušiniais, kurie lieka po Velykų?  (60)
2015 m. balandžio 6 d. 16:15
Per Velykas įprasta kiaušinius virti kietai ir dažyti juos visomis vaivorykštės spalvomis. Galbūt kažkada ankščiau kiaušiniai ir buvo laikomi retu produktu ar delikatesu, todėl po švenčių jų nelikdavo. Tačiau šiais laikais kasdieniame gyvenime kiaušinių suvartojame nemažai, todėl norinčių „pakovoti“ už margučius per šventes gali būti ne tiek jau daug.
Velykos Varėnos r. - senolis metaliniu strypu sudaužė ir sūnų, ir anūką  (19)
2015 m. balandžio 6 d. 09:13
Sekmadienį A. V. P., gim. 1934 m.,(nustatytas 0,16 prom. girtumas), paėmęs metalinį strypą smurtavo prieš savo sūnų A. P., gim. 1965 m., gyvenantį Vilniuje.
Velykos svetur: kai silkę pakeičia avinėlio formos sviestas  (15)
2015 m. balandžio 5 d. 23:29
Lietuvaitės Martina ir Lina kurį laiką gyvena užsienyje. Merginos atskleidžia, kokios yra olandų ir ispanų Velykinės tradicijos ir kodėl joms teko pamiršti lietuviškąsias.
Velykos Šventojoje Žemėje: kas taip traukia piligrimus?  (7)
2015 m. balandžio 5 d. 18:13
Minios piligrimų ir tikinčiųjų iš daugelio krikščioniškų kraštų... Tvyranti maldų aura... Užplūstanti palaima, kai žengiama taku, kuriuo ėjo Jėzus Kristus... Neretai maldininkai arba smalsuoliai įveikia ne vieną šimtą kilometrų, kad Jeruzalėje sutiktų šv. Velykas.
13 dietologės patarimų, kaip nepersivalgyti prie Velykų stalo  (19)
2015 m. balandžio 5 d. 15:42
Neatsiejamas Šv. Velykų stalo atributas – kiaušiniai. Kuo pasižymi šis maisto produktas? Kiaušinis savo mitybine verte yra puikus maisto produktas. Jame gausu baltymų, todėl jis suteikia ilgalaikį sotumo jausmą, taip pat yra nekaloringas, jei yra virtas ir jo nevalgome su majonezu.
Pagavo zuikį
2015 m. balandžio 5 d. 12:37
Velykos atkeliavo - zuikiai išvažiavo
Kaip Lietuvos žmones sveikina šalies vadovai  (35)
2015 m. balandžio 5 d. 12:34
Prezidentė Dalia Grybauskaitė , linkėdama šviesių ir džiaugsmingų šventų Velykų, kvietė mylėti ir puoselėti savo valstybę.
Tautodailininkė A.Lampickienė: kiaušinių marginimas prilygsta meditacijai  (12)
2015 m. balandžio 5 d. 11:38
Kiaušinių marginimas – smagus užsiėmi­mas. O tautodailininkei iš Alytaus, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus vadovei, trečios kartos margučių tradicijų puoselėtojai Audronei Lampickienei šis darbas – dar ir profesija, teikianti džiaugsmo ir prasmės.
Kauno bažnyčiose skamba Velykų iškilmės  (28)
2015 m. balandžio 5 d. 11:25
Sekmadienį visoje Lietuvoje švenčiama viena iš pagrindinių krikščionių švenčių – Kristaus prisikėlimas. Kaune tikintieji tradiciškai gausiausiai renkasi į Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką.
S. Paltanavičius. Kol tvartuose dar nebuvo vištų, žmonės tiesiog kiaušiniaudavo  (9)
2015 m. balandžio 5 d. 10:52
Velykos neįsivaizduojamos be margučių. Jie yra didžiausia šventinio stalo puošmena. Kiaušinių dažymui skiriame nemažai laiko. Tačiau anksčiau, kol ūkininkų tvartuose dar nebuvo vištų, žmonės tenkinosi margais laukinių paukščių kiaušiniais. Visgi kodėl kai kurių sparnuočių kiaušiniai atrodo tarsi numarginti?