Karas UkrainojeVasario 24 d. ankstų rytą pasirodė vaizdo įrašas, kuriame Vladimiras Putinas sakėsi esą neturintis kitos išeities – paskelbė karą Ukrainai. Karas Ukrainoje pareikalavo daug aukų. Nukentėjo ir buvo nuniokoti keletas Ukrainos miestų, ir karinė agresija kursto  nesaugumą ir baimę globaliu mastu.

 Žūsta tiek kovojantys su Rusijos karinėm pajėgom, tiek niekuo dėti civiliai, tuo tarpu ir vaikai. Praėjus daugiau nei 100 dienų, karinė invazija tęsiasi, tačiau ne pagal Rusijos pradinius planus. Didesnė dalis kovų iš vidurio Ukrainos persikėlė į rytines dalis.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad dėl Rusijos blokados, maisto eksportas šalyje yra sutrikdytas, dėl ko pasaulio mastu gali kilti ūmi ir sunki maisto krizė ir badas. Jungtinių Tautų maisto agentūra pranešė, kad, sumažintas kviečių ir kitų maisto prekių eksportas iš Ukrainos ir Rusijos gali sukelti  badą daugiau nei 19 milijonų žmonių visame pasaulyje, per ateinančius metus.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vasario 28 d. pasirašė paraišką dėl Ukrainos įstojimo į Europos Sąjungą. Dalis Europos parlamentarų ir Europos sąjungos šalių prezidentų ragina greičiau patenkinti Ukrainos prezidento prašymą.

Karo ekspertai: rusai bando pralaužti gynybą ir veržtis link dar vieno miesto – situacija išlieka trapi

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, Bachmuto kryptyje vyksta permainingi mūšiai, o situacija...

Suomija priėmė priėmė įstatymo pataisas, leidžiančias pasienyje su Rusija nutiesti tvirtesnes tvoras

Ketvirtadienį Suomijos parlamentas priėmė įstatymo pataisas, leidžiančias pasienyje su Rusija nutiesti tvirtesnes tvoras.

Rusija skelbia apie kovos veiksmų Ukrainoje pauzę

Rusija skelbia kovos veiksmų Ukrainoje pauzę. Rusų pajėgos ir toliau puola visomis kryptimis. Per smūgius Donecko srityje žuvo mažiausiai aštuoni...

Balyje – Lavrovo ir Kinijos užsienio reikalų ministro susitikimas

Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi ketvirtadienį Balyje susitiko su Rusijos kolega Sergejumi Lavrovu deryboms prieš Didžiojo dvidešimtuko (...

Ukraina pranešė apie sėkmingą ataką Melitopolyje: žuvo arba sužeisti šimtai rusų karių, likę gyvi bėgo į miškus

Per didelę ataką, pasak Melitopolio mero Ivano Fiodorovo, ukrainiečiai sunaikino rusų amunicijos sandėlius ir kareivines.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10