Karas Ukrainoje

15762 straipsnių

2022 metų vasario 24 d. ankstų rytą pasirodė vaizdo įrašas, kuriame Vladimiras Putinas sakėsi esą neturintis kitos išeities – paskelbė karą Ukrainai. Karas Ukrainoje pareikalavo daug aukų. Nukentėjo ir buvo nuniokoti miestai, karinė agresija kursto nesaugumą ir baimę globaliu mastu. Žūsta tiek kovojantys su Rusijos karinėm pajėgom, tiek niekuo dėti civiliai, vaikai. 

Ukrainą kovoje remia vakarų valstybės, tiekdamos tiek ginkluotę, tiek humanitarinę pagalbą, remdamos Ukrainos infrastruktūros, ūkio, kitus atkūrimo projektus, priimdamos pabėgėlius.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis 2022 metų vasario 28 d. pasirašė paraišką dėl Ukrainos įstojimo į Europos Sąjungą. Dalis Europos parlamentarų ir Europos sąjungos šalių prezidentų ragina greičiau patenkinti Ukrainos prezidento prašymą. Šalis taip pat siekia narystės NATO, 2023 metų viršūnių susitikimo Vilniuje metu numatyta, kad ateityje Ukraina galės tapti nare. Greičiausiai tai įvyks pasibaigus karui. 

2023 metų vasarą Ukraina pradėjo kontrpuolimą, jai pavyko pasistūmėti ir atkovoti nemažai teritorijų, tačiau kontrpuolimas užtruko ilgiau nei tikėtasi, daugiausia dėl to, kad teritorijos yra gausiai užminuotos.

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad Pokrovske – Vuhledare padėtis toliau sistemiškai blogėja. Žvelgiant iš šono atrodytų, kad ukrainiečiams reikia pastangas sukoncentruoti į persigrupavimą naujoje gynybos linijoje nebešvaistant jėgų ir resursų kabin...

Linas Kojala

JAV reikšmingai plečia sankcijas Rusijai. Trečiadienį paskelbtos antrinės sankcijos, nukreiptos į tarpininkus ir finansines institucijas (tokias, kaip bankai), padedančius Kremliui apeiti sankcijas, yra potencialiai galingas ginklas. Jos reiškia, kad bus taikomasi į JAV jurisdikcijai nepriklausančia...

Alberto Nardelli, Volodymyr Verbianyi, Alex Wickham

Kremlius verčia tūkstančius migrantų ir užsienio studentų kovoti kartu su Rusijos kariais kare prieš Ukrainą, taip papildydamas savo pajėgas puolimui Charkivo regione, rodo Europos pareigūnų vertinimai.

Vaikus, išvežtus iš okupuotų Ukrainos teritorijų, Rusijos valdžia bando įkurdinti naujose šeimose. Tai gali tapti dar vienu įrodymu byloje prieš Vladimirą Putiną ir vaikų teisių įgaliotinę Mariją Lvovą-Belovą, kuriuos Tarptautinis Baudžiamasis Teismas apkaltino vaikų teisių pažeidimu, rašo leidinys ...

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad pasirodė daugiau informacijos apie savaitgalį atakuotą Su57. Rusiški šaltiniai patvirtina, kad ukrainiečiai dronais Achtubinsko oro uoste sėkmingai atakavo ne vieną, o du tokio tipo orlaivius.

Vytautas Budzinauskas

Britų gynybos pramone susidomėjęs lietuvis turėjo nuryti karčią piliulę, nes bankui jo investicinė veikla pasirodė nepriimtina. Vyras teigia labai nustebęs, nes iš pradžių viskas vyko sklandžiai. Į šį sektorių jis investuoja paskatintas pastarųjų metų įvykių Europoje.