Karas Ukrainoje

Vasario 24 d. ankstų rytą pasirodė vaizdo įrašas, kuriame Vladimiras Putinas sakėsi esą neturintis kitos išeities – paskelbė karą Ukrainai. Karas Ukrainoje pareikalavo daug aukų. Nukentėjo ir buvo nuniokoti keletas Ukrainos miestų, ir karinė agresija kursto  nesaugumą ir baimę globaliu mastu.

Žūsta tiek kovojantys su Rusijos karinėm pajėgom, tiek niekuo dėti civiliai, tuo tarpu ir vaikai. Praėjus daugiau nei 100 dienų, karinė invazija tęsiasi, tačiau ne pagal Rusijos pradinius planus. Didesnė dalis kovų iš vidurio Ukrainos persikėlė į rytines dalis.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad dėl Rusijos blokados, maisto eksportas šalyje
yra sutrikdytas, dėl ko pasaulio mastu gali kilti ūmi ir sunki maisto krizė ir badas. Jungtinių Tautų maisto agentūra pranešė, kad, sumažintas kviečių ir kitų maisto prekių eksportas iš Ukrainos ir Rusijos gali sukelti  badą daugiau nei 19 milijonų žmonių visame pasaulyje, per ateinančius metus.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vasario 28 d. pasirašė paraišką dėl Ukrainos įstojimo į Europos Sąjungą. Dalis Europos parlamentarų ir Europos sąjungos šalių prezidentų ragina greičiau patenkinti Ukrainos prezidento prašymą.

Į rusų nelaisvę patekusi Inga net neįsivaizdavo, kas jos laukia: po kelių dienų paprašiau, kad mane nužudytų

43-ejų metų Inga iki 14 metų gyveno Lietuvoje, po to su tėvais išvyko į gimtąją Ukrainą, o šiandien vėl grįžo į Lietuvą. Tėvynėje ji stojo...

Kada ir kodėl dirbtinis intelektas uždraus Jums apsipirkinėti

Klimato kaitos kol kas nepajėgia sustabdyti niekas – nei skambios valstybių politikos, nei šokiruojančios aplinkosaugos aktyvistų akcijos. Iš esmės...

„Belieka prašyti Dievo pagalbos“: Putino dovana bažnyčiai sukėlė pasipiktinimą

Kone šimtmetį į Maskvos Tretjakovo galeriją lankytojai plūdo pasigrožėti tobula garsiausios Rusijos ikonos – viduramžiais Andrejaus Rubliovo...

Šveicarijos parlamentas balsavo prieš įstatymą, kuris leistų perduoti ginklus Ukrainai

Šveicarijos parlamentas balsavo prieš įstatymą, kuris būtų leidęs trečiosioms šalims perduoti Ukrainai Šveicarijoje pagamintą ginkluotę.

Karas Ukrainoje. Britų žvalgyba: Rusijai iškilo rimta dilema  Ukrainoje – dar viena nerami naktis (4)

Naktį į penktadienį kone visoje Ukrainoje buvo paskelbtas didelio masto oro antskrydžių perspėjimas. Sirenos skambėjo ir Kyjive.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10