Ukraina

5409 straipsnių

Ukraina – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos) išsidėsčiusi Rytų Europoje, kurios sostinė – Kijevas.

Iš šalyje gyvenančių 46,2 mln. asmenų, 77,8 procentai yra etniniai ukrainiečiai, didžiausias tautines mažumas sudaro rusai, baltarusiai ir rumunai.

2022 m. vasario 24 dieną Rusijos Federacija pradėjo plataus masto karą prieš Ukrainą, kuris tęsiasi iki šiol. 2014 m. Rusija jau buvo okupavusi Krymą bei dalį Donecko ir Luhansko sričių. 

Šalies prezidentas - Volodymyras Zelenskis, ministras pirmininkas - Denisas Shmyhalas.

Serbija, kuri nėra prisijungusi prie sankcijų Rusijai, didina amunicijos pardavimą Vakarų šalims, dėl ko galiausiai stiprėja Ukrainos gynyba, rašo „Financial Times“. Leidinio duomenimis, Serbijoje gaminami šaudmenys per trečiąsias šalis nukeliauja į Ukrainą.

Šalies vadovo Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė sako, jog savaitgalį Šveicarijoje vykusi Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio inicijuota taikos konferencija paties Kyjivo lyderio akimis yra didžiulė sėkmė. Buvęs Lietuvos ambasadorius Šveicarijoje ir Ukrainoje Vytautas Plečkai...

Vaikus, išvežtus iš okupuotų Ukrainos teritorijų, Rusijos valdžia bando įkurdinti naujose šeimose. Tai gali tapti dar vienu įrodymu byloje prieš Vladimirą Putiną ir vaikų teisių įgaliotinę Mariją Lvovą-Belovą, kuriuos Tarptautinis Baudžiamasis Teismas apkaltino vaikų teisių pažeidimu, rašo leidinys ...