Laurynas Kasčiūnas

552 straipsnių

Laurynas Kasčiūnas – politikas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, nuo 2016 metų – Seimo narys, po 2020-ųjų Seimo rinkimų – Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

2018 metų kovą TS-LKD metams suspendavo L. Kasčiūno narystę partijoje dėl jo ryšių su Raimondu Kurlianskiu. Pats L. Kasčiūnas teigė tokio sprendimo laukęs ir jį gerbiantis, po metų jo narystė buvo atkurta.

2024 metų pavasarį premjerė Ingrida Šimonytė pasiūlė L. Kasčiūnui užimti krašto apsaugos ministro postą vietoje iš pareigų pasitraukusio Arvydo Anušausko

Tuomet L. Kasčiūnui buvo primintos praeities nuodėmės, pavyzdžiui, narystė Lietuvos Nacionaldemokratų partijoje, kuriai vienu metu vadovavo neonacis Mindaugas Murza. 

Dvi dešimtys organizacijų net parašė kreipimąsi prezidentui Gitanui Nausėdai, kad šis neskirtų L. Kasčiūno ministru, nes jo vertybės prieštarauja žmogaus teisėms. Tiesa, netrukus po to atsirado ir kita iniciatyva, kuria įvairios organizacijos reiškė palaikymą L. Kasčiūno kandidatūrai į ministrus.

2024 m. kovo 25 d. prezidentas G. Nausėda paskyrė L. Kasčiūną naujuoju krašto apsaugos ministru. 

Iki tapdamas Seimo nariu L. Kasčiūnas dėstytojavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, dirbo tuometės Seimo pirmininkės Irenos Degutienės patarėju užsienio politikos klausimais, vadovavo Rytų Europos studijų centrui.

Martyna Pikelytė

Šaukimo reformą svarstęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nutarė pritarti siūlymui šaukti jaunuolius iš karto po mokyklos. Komitetas taip pat nusprendė pritarti pirminei Krašto apsaugos ministerijos (KAM) idėjai atsisakyti galimybės atidėti tarnybą aukštosiose mokyklose besimokantiem...