Lietuvos baruose pradeda veikti unikali inovacija – nešiojamas „Tipit“ arbatpinigių skaitytuvas, leidžiantis palikti arbatpinigių kortele. Ši inovacija – tai ne tik būtina pagalba nuo pandemijos nukentėjusiam restoranų ir barų sektoriui, bet ir galimybė valstybės biudžetą papildyti legaliai apmokestinamomis pajamomis. Prieš metus gimusia idėja patikėjo Lietuvos aludarystės lyderiai – „Švyturys“, kurie padėjo jai virsti realybe – šiandien pirmieji „Tipit“ aparatai jau išvydo dienos šviesą. Idėjos sumanytojai Juozas Piekuras ir Tautvydas Grinius teigia, kad toks arbatpinigių sprendimas – pirmasis pasaulyje ir tikisi sėkmingos plėtros ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.
„TipIt“ ir „Švyturys“ baruose įdiegė pirmąjį pasaulyje nešiojamą arbatpinigių skaitytuvą
© Organizatorių nuotr.

„Tipit“ – tai nešiojamas kortelių skaitytuvas, kuris leidžia pervesti arbatpinigius tiesiai į personalo sąskaitą. Šis sprendimas leidžia sumokėti mažiausius įmanomus mokesčius – viso labo 15 proc. GPM. Iki šiol, paliekant arbatpinigius kortele, personalas gaudavo mažiau negu pusę paliktos sumos. Toks sprendimas nemotyvuodavo, todėl neprigijo. „Tipit“ dėka arbatpinigius galima palikti kortele be jokių įsipareigojimų, išmaniųjų programėlių ar QR kodų. Mūsų žiniomis, toks sprendimas – pirmasis pasaulyje, todėl tikimės jį įdiegti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos rinkoje“, – teigia startuolio sumanytojai Juozas Piekuras ir Tautvydas Grinius.

„TipIt“ ir „Švyturys“ baruose įdiegė pirmąjį pasaulyje nešiojamą arbatpinigių skaitytuvą
© Organizatorių nuotr.

Unikali idėja netrukus pritraukė Lietuvos aludarystės lyderių paramą, todėl po mažiau nei metų vystymo šiandien išvydo dienos šviesą. „Švyturys-Utenos alus“ vadovo Rolando Viršilo teigimu, šis sprendimas ypač aktualus pandemijos kontekste.

„Barų ir restoranų sektorius šiandien išgyvena didelį nuosmukį. Net ir atsidarius lauko terasoms, žmonių srautai yra ribojami, apyvartos krenta, personalo trūksta. Arbatpinigiai – labai svarbi šio sektoriaus kultūros dalis, kuri ne tik parodo dėkingumą už aptarnavimą, bet ir yra didelė finansinė paskata ir motyvacija darbuotojams. Todėl prisidedame prie „Tipit“ idėjos ir kviečiame palaikyti sektorių, kuris dėl pandemijos nukentėjo labiausiai. Restoranams ir barams tai puikus būdas pritraukti darbuotojų, motyvuoti personalą, atsidėkoti jam, o visuomenei – padėti verslui atsistoti ant kojų“, – teigia „Švyturys-Utenos alus“ vadovas.

„TipIt“ ir „Švyturys“ baruose įdiegė pirmąjį pasaulyje nešiojamą arbatpinigių skaitytuvą
© Organizatorių nuotr.

Išskėstomis rankomis naujovę pasitinka ir patys barai, vadindami ją dar vienu lietuvišku vienaragiu ir prognozuodami jam ypatingą ateitį. Vasaros sezonu virš 100 profesionalų visoje Lietuvoje įdarbinantis barų ir restoranų vadovas Kristupas Baublys teigia, kad tokio sprendimo buvo laukta jau ne vienerius metus.

„Šiandien, kai susiduriama su didžiule personalo trūkumo problema, puikiai suprantame, kad darbuotojas mieliau eis dirbti ten, kur ši naujoji „Tipit“ sistema yra įdiegta, nes jis gaus tiesioginę finansinę naudą. Dalis darbo biržoje esančių darbuotojų nelabai nori grįžti į darbus, nes jiems neapsimoka. Atlyginimus kelti, kalbant atvirai, mes neturime iš ko. O toks sprendimas personalui leis uždirbti daugiau pinigų, kuriems baras jau niekaip neturi įtakos. Dėl to džiugu, kad „Švyturys“ ir vėl demonstruoja savo lyderystę ne tik remdami šią unikalią idėją, bet ir nuosekliai augindami ir puoselėdami visą barų kultūrą“, – teigia K. Baublys.

Daugiau pajamų į valstybės biudžetą

Startuolio kūrėjai įsitikinę, kad inovacija padės sugeneruoti ir daugiau pajamų į valstybės biudžetą. Jų skaičiavimu, apie 17 mln. eurų arbatpinigių kasmet prarandama vien dėl to, kad nėra galimybės palikti arbatpinigių kortele, o tai – ir nemenkas praradimas valstybės biudžetui.

„TipIt“ ir „Švyturys“ baruose įdiegė pirmąjį pasaulyje nešiojamą arbatpinigių skaitytuvą
© Organizatorių nuotr.

„Dabartinėje „Tipit“ versijoje barmenai ir padavėjai gautus arbatpinigius turės deklaruoti ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Tačiau ateityje, personalui sutikus, ketiname šiuos mokesčius deklaruoti patys. Barmenui ar padavėjui liks tik prisijungti prie VMI sistemos, mūsų suskaičiuotas pajamas patvirtinti ir deklaruoti. Mes gavome išskirtinį leidimą už kitus žmones deklaruoti B lygio pajamas. Tokiu būdu baras apskritai nedalyvauja šioje transakcijoje, jam nėra jokios papildomos apskaitos, jis tik gali matyti statistiką, kiek bare surenkama arbatpinigių“ – teigia vienas idėjos sumanytojų J. Piekuras.

Ankstesni sprendimai nepasiteisino

Anot SEB Baltijos šalių Mokėjimo sprendimų skyriaus vadovo Gintauto Giržado, pastaraisiais metais atsiskaitymai kortele nuosekliai didėjo ir šiuo metu taip gyventojai išleidžia daugiau negu pusę savo pinigų.

„Pastaruoju metu, ypač pandemijos kontekste, gyventojai vis dažniau atsiskaito kortele ar telefonu, vis rečiau piniginėse nešiojasi net ir smulkius grynuosius pinigus, todėl e-arbatpinigių poreikis tampa akivaizdus. Bendradarbiaudami su „Tiplt“, pritaikėme teikiamą atsiskaitymų kortelėmis paslaugą taip, kad ji būtų tinkama arbatpinigius aptarnaujančiam personalui palikti kortele. Tai šiuolaikiškas sprendimas, kuris ne tik atitinka klientų poreikius, bet ir prisideda prie didesnio skaidrumo“, – sako G. Giržadas.

„TipIt“ ir „Švyturys“ baruose įdiegė pirmąjį pasaulyje nešiojamą arbatpinigių skaitytuvą
© Organizatorių nuotr.

„Tipit“ sumanytojai teigia, kad šis sprendimas labiausiai primena mums įprastą būdą palikti arbatpinigių, todėl turėtų prigyti žymiau lengviau, negu kitos iki šiol pradėtos iniciatyvos.

„Buvo kurta ir įvairių išmaniųjų programėlių, QR kodų, tačiau visi šie sprendimai taip ir neprigijo. Todėl mes nusprendėme žengti kitu keliu: vietoje programėlių ir virtualių sprendimų sukūrėme fizinį skaitytuvą. Šiandien daugelis bėga nuo fizinių įrenginių, nes tam reikia techninės priežiūros, sudėtingi gamybos ir tiekimo procesai. Tačiau mes tikime, kad tik fizinis skaitytuvas leidžia turėti analogišką patirtį, kaip ir arbatpinigius paliekant grynaisiais. Klientui užtenka pasukti ratuką, užfiksuoti norimą sumą ir pridėti kortelę. To neįmanoma padaryti nei su programėlėmis, nei su QR kodais“, – sako J. Piekuras.

Startuolio planuose – pritraukti investicijas ir per metus laiko naujasiais „Tipit“ aparatais padengti visą Lietuvą. Penkerių metų perspektyvoje ketinama žengti į kitas Baltijos šalis ir galiausiai visą Europos barų ir restoranų rinką.

Užsakymo nr.: PT_87183367

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(27 žmonės įvertino)
2.8148

Bankas kišenėje – ir kasdieniams finansiniams reikalams, ir investavimui

Šiandien vienas žmogus per dieną pasinaudoja vidutiniškai dešimčia programėlių savo...

„Švyturys-Utenos alus“ suteiktas išskirtinis titulas – ko reikia, norint tapti socialiai atsakinga įmone? (7)

Valstybės institucijos, verslo, švietimo ir žiniasklaidos sektoriaus atstovai jau dešimtą kartą...

5 Tado Karoso sėkmės principai (6)

Krizių niekas nelaukia, jų norisi išvengti, bet lengvų kelių į sėkmę nebūna. Dažniausiai...

Pokyčius pristačiusi „Gubernija“ skleidžia žinią: mes – už savus!

Palaikyti vienas kitą, suremti pečius su draugu ir sugebėti kartu pasinaudoti netikėtomis...

Tadas Karosas atvirai apie procesus: nuo vizijos iki pardavimo (5)

Konkurencijos tarnyba neseniai leidus privataus kapitalo bendrovei „Mid Europa V Management...

Top naujienos

Vytenis Miškinis | D+

Vieno žymiausių Lietuvos mafiozo nužudyme – mįslingo milijonieriaus šešėlis

Prieš 7 metus Lietuvą sudrebino mafijos laikus primenantis nusikaltimas – 4 šūviais nužudytas...

Po akistatos Ženevoje – vienareikšmis vertinimas: Bidenas gavo tai, ko norėjo (211)

Trečiadienį Ženevoje įvyko Joe Bideno ir Vladimiro Putino susitikimas. Teigiama, kad susitikime...

Daug greičio ir taškų: puolime spindėjusi rinktinė pergalingai pradėjo kontrolinių testų ciklą (97)

Penktadienį vakare Lietuvos krepšinio rinktinė stojo į pirmą kontrolinį testą ruošiantis...

Nėščią žmoną ir dvi dukreles nužudęs monstras teigia tai padaręs iš meilės kitai: ji net susisiekė laiškais (2)

Moteris , dėl kurios Chrisas Wattsas išžudė savo šeimą, vėl su juo susisiekė. Kaip teigia už...

Vairuotojas skaudžiai pamokė bendrovę, į kurios aikštelę po avarijos policija uždarė automobilį (74)

Po avarijos apgadintą automobilį griovyje palikusio ir iš eismo įvykio vietos pasišalinusio...

Pasaulio vicečempionai neįtikina: vos išnešė kailį prieš čekus (1)

Penktadienio vakarą startavo antrasis Europos futbolo čempionato turas D grupėje. Glazge vykusiame...

Nidos verslininkas: po Mindauginių pamatysite tikrąjį Nidos vasaros sezono veidą (84)

Nidos verslininkai, prekiaujantys žuvimis, nuomojantys butus, dviračius, paspirtukus ir užsiimantys...

Austrijos diplomatijos vadovas: ES sutarė dėl „tvirtų ir tikslinių“ sankcijų Baltarusijai (18)

Austrijos užsienio reikalų ministras Alexander'as Schallenbergas penktadienį pranešė, kad...

Skaitytojo klausimas: sutikome taškuotą gluodeną, kodėl jis toks?

Grynas skaitytojas Mantas rašo: „Šiandien miške sutikome gluodeną su mėlynais taškeliais....

Epidemiologas – apie Lietuvoje pradėjusią plisti delta koronaviruso atmainą: ji kelia dvigubą grėsmę (88)

Ketvirtadienį Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija pranešė nerimą...