Dalia Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė

Pirmąją kadenciją baigianti prezidentė siekia dar penkerius metus vadovauti Lietuvai. 2009 m. prezidento rinkimus Dalia Grybauskaitė laimėjo su trenksmu, jau pirmajame ture surinkdama net 69 proc. balsų.

1956 m. kovo 1 d. gimusi D. Grybauskaitė sovietmečiu dirbo Vilniaus Aukštojoje partinėje mokykloje – tai vienas iš prezidentės biografijos punktų, kuriais remiasi jos kritikai. D. Grybauskaitė teigė visą laiką buvusi už Lietuvos nepriklausomybę, o darbą partinėje mokykloje vadino „savo mažuoju karu“.

1999 m. Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje D. Grybauskaitė užėmė finansų viceministrės pareigas. 2001 m. Algirdo Brazausko Vyriausybėje ji jau dirbo finansų ministre.

2004 m. D. Grybauskaitė deleguota į Europos Komisiją. Manoma, kad tai buvo sėkmingiausias posūkis jos politinėje karjeroje – esą eurokomisare tapusi D. Grybauskaitė nuosekliai kritikavo Lietuvos valdžios sprendimus, taip susikraudama milžinišką politinį kapitalą, galiausiai užtikrinusį jai sėkmę 2009 m. prezidento rinkimuose.

D. Grybauskaitė deklaruoja esanti nepriklausoma kandidatė – kaip ir prieš penkerius metus. Tačiau paramą jai reiškia savo kandidatų nekeliantys konservatoriai bei Liberalų sąjūdis – taip pat kaip ir prieš penkerius metus. Su dabartine valdančiąja dauguma D. Grybauskaitė ne visada ranka bendrą kalbą. Ypač tai pasakytina apie Darbo partiją.

Opozicija tikisi surinkti parašus po kreipimusi į KT dėl pensijų reformos (17)

Parlamentinė opozicija šią savaitę ketina surinkti paskutinius trūkstamus parašus po kreipimusi į Konstitucinį Teismą ( KT ) dėl Seimo birželio...

Rumšiškėse – tūkstančiai skautų iš visos Lietuvos (23)

Liepos 14 d. Rumšiškėse , Lietuvos liaudies buities muziejuje prasidėjo Lietuvos skautų Tautinė stovykla „Laužų karta“. Renginyje dalyvauja...

Sekmadienį – 85-osios istorinio skrydžio per Atlantą metinės papildyta (21)

Lietuvos ministrai ir pareigūnai sekmadienį Lenkijoje paminės 85-ąsias lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną metines.

Prezidentė pareiškė užuojautą mirus buvusiam miškų ūkio ministrui Vaidotui Antanaičiui (31)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą mirus atkurtos Lietuvos pirmosios Vyriausybės miškų ūkio ministrui, mokslininkui Vaidotui...

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsiėmė prestižinį apdovanojimą už taiką (455)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Miunsterio miesto rotušėje Lietuvos žmonių vardu atsiėmė prestižinę...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10