Dalia Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė (g. 1956 m. kovo 1 d. Vilniuje) – Lietuvos politikė, diplomatė, Lietuvos Respublikos prezidentė (nuo 2009 m.). Buvusi LR ministrė ir viceministrė, Europos Sąjungos komisarė.

1956 m. kovo 1 d. gimusi D. Grybauskaitė sovietmečiu dirbo Vilniaus Aukštojoje partinėje mokykloje – tai vienas iš prezidentės biografijos punktų, kuriais remiasi jos kritikai. D. Grybauskaitė teigė visą laiką buvusi už Lietuvos nepriklausomybę, o darbą partinėje mokykloje vadino „savo mažuoju karu“.

1999 m. Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje D. Grybauskaitė užėmė finansų viceministrės pareigas. 2001 m. Algirdo Brazausko Vyriausybėje ji jau dirbo finansų ministre.

2004 m. D. Grybauskaitė deleguota į Europos Komisiją. Manoma, kad tai buvo sėkmingiausias posūkis jos politinėje karjeroje – esą eurokomisare tapusi D. Grybauskaitė nuosekliai kritikavo Lietuvos valdžios sprendimus, taip susikraudama milžinišką politinį kapitalą, galiausiai užtikrinusį jai sėkmę 2009 m. prezidento rinkimuose. 2014 m. perrinkta antrai kadencijai su 57,87% balsų antrame ture.

Prancūzų leidinys: Baltijos šalių lyderius sutrikdė Trumpo teiginiai (94)

Praėjusį šeštadienį vykusį JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Prancūzijos vadovo susitikimą Paryžiuje aptemdė diplomatinis nesmagumas. Pirmiausia,...

Vengrija galėtų importuoti dujas iš Lietuvos – prezidentas (35)

Vilniuje viešintis Vengrijos prezidentas Janošas Aderis antradienį pareiškė, kad jo šalis galėtų importuoti dujas iš Lietuvos.

Prezidentūra atkirto Širinskienei: sunku bendrauti, kai to paties nenori kita pusė (114)

Prezidentūra atsakė į „valstietės“ Agnės Širinskienės kritiką, kad šalies vadovė per vėlai įsikiša į valdančiųjų įstatymų rengimo...

Presidential election campaign kicks off in Lithuania

The campaign for presidential election in Lithuania officially started on Monday with seven candidates already lining up to take a seat from incumbent...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10