Būda

30 straipsnių

Erika Gasiul, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“

Mūsų šalies miestuose ir ypač kaimuose vis dar gyvuoja sustabarėjusi tradicija, kad šuo turi būti pririštas prie būdos ir atlikti turto sergėtojo funkcijas. Dažnai tokio sargo būtis apverktina – pririštas prie sunkios grandinės, menka pastogė, mažai judėjimo laisvės, maitinamas yra tuo, kas atlieka ...

Samurajus ir budizmo žinovas Miyamoto Musashi šias taisykles parašė visai prieš pat savo mirtį – likus 21 dienai iki gyvenimo pabaigos. Jis moko priimti gyvenimą tokį, koks jis yra, ir nesijaudinti dėl to, ko negalite pakeisti. Svarbiausia – taikiai gyventi su savimi.

Mes, krikščionys, daug žinome apie Jėzaus Kristaus gyvenimą ir mokymą, tačiau pasaulyje dar iki jo gyveno nemažai didelių pranašų, kurie padėjo pagrindus svarbiausioms ir populiariausioms pasaulio religijoms. Vienas iš jų – Sidharta Gautama, vėliau tapęs Buda ir pradėjęs budizmo filosofijos mokymą.

Birutė Davidonytė

Paspaudus pirmajam šalčiui daugelis gyvūnų šeimininkų susirūpina, kaip apsaugoti savo augintinį. Tačiau yra ir tokių, kuriems būdoje šąlančio šuns negaila. Pareigūnai perspėjo, kad tai yra gyvūnų kankinimas, už kurį gali tekti sėsti už grotų.

Apie valandą praleidę kelte iš turistiškojo Balio persikėlėme į Javos salą. Tiek turistai, tiek vietiniai dar Balyje mus gąsdino, kad Java lyg kita valstybė ir čia gali būti pavojinga. Ir tikrai, atsidūrus kitoje saloje, viskas pasikeitė lyg paspaudus kokį mygtuką, tačiau visai ne taip, kaip mus gąs...