Išvakarėse šiame turnyre mūsiškiai pralaimėjo dideliu skirtumu Turkijai 53:71. Varžybose taip pat dalyvauja ir turnyro šeimininkė Graikija.

Parengiamajame cikle prieš tai Lietuvos rinktinė dukart nugalėjo Australiją (80:68 ir 92:85), įveikė Suomiją (78:71), Austriją (86:71), Turkiją (86:74) ir Makedoniją (68:62), bet pralaimėjo Kroatijai (59:72).

Penktadienį Lietuvos rinktinės sudėtyje nebuvo Roberto Javtoko ir Jono Mačiulio.

18 taškų nugalėtojams, kurie pirmavo nuo pirmos iki paskutinės minutės, pelnė Mindaugas Kuzminskas, 17 - Artūras Milaknis, 11 - Paulius Jankūnas, po 10 - Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis.

Rungtynių eiga:

Rezultatas:

Lietuva - Olandija - 94:72 (26:18, 24:16, 23:19, 21:19).

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 18 (6 atk. kam., 1 rez. perdav.), Artūras Milaknis 17 (3 atk. kam.), Paulius Jankūnas 11 (6 atk. kam., 2 rez. perdav.), Mantas Kalnietis (2 rez. perdav.) ir Jonas Valančiūnas (7 atk. kam., 1 rez. perdav.) po 10, Antanas Kavaliauskas 7 (6 atk. kam.) ir Žygimantas Janavičius (4 rez. perdav.) po 7, Lukas Lekavičius 5 (2 rez. perdav.), Domantas Sabonis 4 (1 atk. kam.), Renaldas Seibutis (2 atk. kam., 2 rez. perdav.) ir Artūras Gudaitis (3 atk. kam., 2 rez. perdav.) po 2, Deividas Gailius 1 tašas (2 rez. perdav.). Jonas Mačiulis ir Robertas Javtokas neregistruoti.

Olandija: Keesas Akerboomas 15, Henkas Norelis (7 atk. kam.) ir Charlonas Kloofas (4 atk. kam.) po 12, Worthy De Jongas 11, Robinas Smeuldersas 9 (5 atk. kam.), Arvinas Slagteris 7 (4 atk. kam.), Nicolas De Jongas 4, Mohamedas Kherrazi 2, Ralfas De Pagteris 0 taškų. (Leonas Williamsas, Yannickas Franke).

Pražangos: Lietuva 31 – 19 Olandija.

Europos čempionatas keturiose šalyse (Latvijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje) vyks rugsėjo 5-20 dienomis. Lietuvos krepšininkai D grupėje Rygoje rungtyniaus su Ukraina, Latvija, Belgija Estija ir Čekija.

Patekus į atkrintamas varžybas J. Kazlausko auklėtiniams reikėtų keltis į Lilį (Prancūzija).

Olandijos rinktinė Europos čempionatą pradės C grupėje, kur grumsis su Gruzijos, Makedonijos, Graikijos, Kroatijos ir Slovėnijos atstovais.

Europos čempionate bus kovojama dėl kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tiesiai į olimpiadą pateks dvi Senojo žemyno pirmenybių finalo dalyvės. Turnyre 3-7 vietas užėmusios rinktinės žais olimpinėse atrankos varžybose.