Ukraina

Ukraina – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos) išsidėsčiusi Rytų Europoje.

Sostinė: Kijevas
Gyventojų: 45 milijonai
Laikinasis prezidentas - Oleksandras Turčynovas, ministras pirmininkas - Arsenijus Jaceniukas

Čempionų lygoje - „Bayern“, „Šachtar“ ir „Chelsea“ klubai negailestingai triuškino varžovus  (8)
2014 m. spalio 21 d. 23:44
Antradienį UEFA Čempionų lygos turnyre toliau žaidžiamos trečio turo septynerios rungtynės keturiose grupėse. E grupėje Miuncheno „Bayern“ svečiuose nušlavė AS „Roma“ komandą net 7:1, o penkis įvarčius svečiai iš Bavarijos pelnė dar pirmame kėlinyje. Dukart pasižymėjo olandas Arjenas Robbenas, po vieną įvartį pasiekė visas Miuncheno ekipos žvaigždynas.
Separatistų nelaisvėn patekęs žurnalistas: mane mušė tik dvi dienas  (44)
2014 m. spalio 21 d. 22:28
Televizijos žurnalistą iš Ukrainos Jegorą Vorobjovą, parengusį siužetą apie Ukrainos kariuomenę Ilovaisko „katile“, beveik mėnesį separatistai laikė nelaisvėje Rytų Ukrainoje . Jo žmona Jelena Solodovnikova apkaltino Ukrainos specialiąsias tarnybas neveiksnumu, o spaudos konferencijoje moteris Ukrainos prezidento Petro Porošenkos paklausė dėl savo vyro likimo. „Ji mane išgelbėjo“, - įsitikinęs J. Vorobjovas. Kaip rašo www.glavcom.ua, žurnalistas sutiko papasakoti apie tai, kaip jis buvo laikomas nelaisvėje.
P. Porošenka nurodė pradėti šildymo sezoną, Ukraina prašo ES pinigų  (62)
2014 m. spalio 21 d. 19:34
Likus kelioms dienoms iki Ukrainos parlamento rinkimų prezidentas Petro Porošenka nurodė šalyje pradėti šildymo sezoną. Šalis taip pat paprašė Europos Sąjungos (ES) 2 mlrd. eurų.
Kviečia paremti Ukrainos karius  (47)
2014 m. spalio 21 d. 17:38
Ukrainos karius globojanti tarptautinė grupė BLUE/YELLOW kviečia į naują labdaros projektą. Šių metų gruodžio 21d., sekmadienį Vilniaus Rotušėje suplanuotas meno darbų aukcionas, kurio metu gautos lėšos bus aukojamos Ukrainos karių gerovei.
V. Savukynas: Kas gina Žaliojo tilto skulptūras?  (385)
2014 m. spalio 21 d. 16:33
Išmintingą , racionaliai argumentuotą diskusiją dėl Žaliojo tilto skulptūrų pakeitė isterika bet kokia kaina išlaikyti šias skulptūras. Netgi pasitelkiant juokingus argumentus.
Ukrainai metė kaltinimus dėl uždraustų ginklų naudojimo  (58)
2014 m. spalio 21 d. 16:12
Niujorke įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „ Human Rights Watch “ (HRW) antradienį paskelbė, jog jos surinkti duomenys rodo, kad Ukrainos vyriausybės pajėgos naudojo kasetinius sprogmenis šalies rytuose, tačiau tą patį tikriausiai darė prorusiški separatistai.
A. Merkel: turime padėti Ukrainai apmokėti skolas už Rusijos dujas  (32)
2014 m. spalio 21 d. 14:10
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį paragino Ukrainos sąjungininkes padėti karo nualintai šaliai apmokėti skolas už Rusijos tiektas dujas, baiminantis dėl dujų tiekimo stabilumo ateinančią žiemą.
A. Borodajus: galiu ramiai trauktis  (35)
2014 m. spalio 21 d. 11:18
Politinis strategas iš Maskvos Aleksandras Borodajus , seniau ėjęs vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ premjero pareigas, o pastaruosius mėnesius buvęs „Donecko liaudies respublikos“ ministrų tarybos pirmininko pavaduotoju ir vyriausiuoju patarėju, traukiasi iš posto, skelbia newsru.com.
V. Putino siūlymas Lenkijai sukėlė tikrą audrą: tai skandalinga  (418)
2014 m. spalio 21 d. 10:35
Buvusio Lenkijos užsienio reikalų ministro, o dabar Lenkijos Seimo pirmininko Radoslawo Sikorskio interviu amerikiečių žurnalui „Politico“ Lenkijoje sukėlė didžiulę audrą.
Ukraina paneigė „Spiegel“ skelbtą informaciją apie Malaizijos lainerio numušimą  (47)
2014 m. spalio 20 d. 23:12
Ukrainos gynybos ministerijoje neigiama žiniasklaidos išplatinta vokiečių žurnale „Spiegel“ paskelbta žinia, kad oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvą prorusiški kovotojai numušė raketomis iš zenitinio komplekso „ Buk “, pagrobto iš vienos Ukrainos karinės dalies.
L. Linkevičius: ES niekas nesiūlo švelninti sankcijų Rusijai  (67)
2014 m. spalio 20 d. 16:40
Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime pirmadienį niekas nesiūlė švelninti Rusijai taikomų sankcijų, sako Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius.
S. Lavrovas apie Rusijos generolus Ukrainoje: jie atvyko paprašyti  (23)
2014 m. spalio 20 d. 16:27
Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas surengė atvirą paskaitą užsienio politikos klausimais.
Ukraina: turim pinigų už dujas  (23)
2014 m. spalio 20 d. 15:42
Ukraina šiuo metu turi 3,1 mlrd. JAV dolerių, kuriuos gali panaudoti skolai už dujas apmokėti, Ukrainos televizijos kanalo ICTV eteryje paskelbė šalies premjeras Arsenijus Jaceniukas .
Donecke – galingas sprogimas: langų stiklai išbyrėjo kelių kilometrų spinduliu  (27)
2014 m. spalio 20 d. 15:15
Spalio 20 dieną Donecke netoliese pastato, kur vyko savavališkai nepriklausomybę paskelbusios „Donecko liaudies respublikos“ vicepremjero Andrejaus Purgino inicijuotas posėdis, nugriaudėjo smarkus sprogimas, skelbia „RIA Novosti“.
Ukraina ruošiasi rinkimams karo sąlygomis  (8)
2014 m. spalio 20 d. 14:08
Karo išsekinti ukrainiečiai sekmadienį rinks naują, didesnes galias įgijusį parlamentą, kuriame veikiausiai dominuos provakarietiškos ir nacionalistinės jėgos, lemsiančios, ar prezidentas Petro Porošenka galės sudaryti taiką su Kremliumi ir tuo pačiu išlaikyti separatistų kontroliuojamus rytinius regionus.
P. Porošenkos patarėja: teks suvokti, kad Europos centre XXI a. valdžios įsakymu dar šaudomi žmonės  (128)
2014 m. spalio 20 d. 12:47
Olga Bogomolec visą gyvenimą prisimins žmones, kurių gyvybės užgeso jai ant rankų. Maidano revoliucijos medikė, pagalbą teikusi sužeistiesiems abipus barikadų, dabar dirba Ukrainos prezidento Petro Porošenkos patarėja. Interviu DELFI ji neslėpė – praėjus beveik metams po Maidano pradžios, priežasčių džiaugsmui rasti sunku.
Europos šalys veisia eršketus  (7)
2014 m. spalio 20 d. 08:46
Baltijos jūroje ir į ją įtekančiose upėse prieš 50 metų išnykusių eršketų išteklius ėmėsi atkurti prie Baltijos esančios valstybės. Tam parengta bendra Lenkijos , Vokietijos , Lietuvos ir kitų šalių programa iki 2020 metų.
Scenarijus, kuriam turi ruoštis Ukraina  (79)
2014 m. spalio 20 d. 06:51
Aukščiausiąją Radą šią savaitę rinksianti Ukraina greičiausiai neišvengs provokacijų ir protestų.
Skandalingas rusų dailininkas nusipjovė ausį  (76)
2014 m. spalio 19 d. 23:04
Rusijoje gyvenantis Sankt Peterburgo dailininkas, įvairių akcijų rengėjas Piotras Pavlenskis įvykdė akciją Maskvoje esančiame Serbskio vardo psichiatrijos institute, kuriame laiko ukrainiečių lakūnę Nadeždą Savčenko, – menininkas nusipjovė ausies spenelį.
Rusų kario motina nebegali tylėti: karas ne Ukrainoje, karas – čia  (91)
2014 m. spalio 19 d. 21:36
Žmogaus teisių gynimo organizacijos „ Sankt Peterburgo karių motinos“ pirmininkė Ela Poliakova papasakojo „ BBC Rusijos tarnybai“ apie situaciją su rusų kariais Ukrainoje ir tai, kodėl niekas neturi teisės priversti kario kariauti už jo šalies ribų, rašo bbc.co.uk.
A. Piontkovskis: V. Putinas planuoja žaisti ne šachmatais, o pokerį  (53)
2014 m. spalio 19 d. 20:15
Rusijos prezidentas ketina Vakarus šantažuoti atominiu ginklu, teigia Rusijos politikos analitikas Andrejus Piontkovskis . Jis mano, kad jei „žali žmogeliukai“ ir Rusijos kariai pasirodytų, pvz., Estijoje, Vladimiras Putinas NATO įspėtų nesikišti, nes tai rusiškojo pasaulio reikalas, ir pagrasintų panaudosiąs atominį ginklą, jei Aljansas prieš juos imsis karinių veiksmų.
Rusijos ekonomika „išgyvens sankcijas kaip tarakonas“  (34)
2014 m. spalio 19 d. 16:00
Vakarų sankcijų sąlygomis Rusijos ekonomika, pasirodo, gali išgyventi kaip tarakonas, „be jokios elegancijos“. Tokius palyginimus savo straipsnyje panaudojo Prancūzijos laikraštis „ Le Monde “. Vis dėlto, sankcijos nebuvo veltui – Rusija neprisijungė Donecko ir Luhansko, nesiryžo atvirai veržtis į Ukrainą.
Švedijos vandenyse „paklydusio“ povandeninio laivo istorijoje – V. Putino pėdsakas  (522)
2014 m. spalio 19 d. 14:55
Švedijos žiniasklaida skelbia naujas detales apie incidentą su, kaip teigiama, Rusijos povandeniniu laivu, užfiksuotu Stokholmo archipelage. Vienas įdomiausių veikėjų šioje istorijoje - paslaptingas laivas,siejamas su Vladimiro Putino aplinka.
Naujo trenerio iš PAR vedama Lietuvos regbio rinktinė sutriuškino Andorą  (9)
2014 m. spalio 19 d. 14:18
Startavo naujasis Europos regbio čempionatas, kuriame 37 šalių rinktinės kovos iki 2016 metų gegužės mėn pabaigos. Lietuvos regbio rinktinė, kuriai vadovauja naujasis treneris iš Pietų Afrikos Respublikos Ntando Manyosha, pirmąsias rungtynes šeštadienį žaidė Andoros La Vellos miesto stadione ir įveikė šeimininkus rezultatu 34:15 (20:8).
S. Lavrovas nepasikuklino: Ukraina – ne tik grupė nacių  (169)
2014 m. spalio 19 d. 14:17
Ukraina yra Rusijos artimiausia broliška tauta, su kuria siejama bendros istorijos, kultūros ir civilizacijos šaknys, vienodas požiūris į pasaulį, vienoda kalba ir literatūra, Rusijos NTV televizijai sakė šalies užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas , dabartinę Kijevo valdžią sykiu išvadindamas naciais ir Adolfo Hitlerio šlovintojais.
Ėmėsi nežinomo verslo – ir negali atsidžiaugti  (19)
2014 m. spalio 19 d. 12:00
Imtis nežinomo verslo ryžtasi ne dažnas. Šalčininkų rajone Dieveniškėse gyvenančios Ščikno šeimos vyrai – tėvas Ryšardas ir du jo sūnūs: Andžejus ir Jaroslavas, yra būtent tie, kurie nebijo naujovių.
Ukraina ir Rusija susitarė dėl dujų tiekimo  (26)
2014 m. spalio 19 d. 09:47
Ukraina ir Rusija per viršūnių susitikimą Milane sutarė dėl dujų kainos šią žiemą, tačiau Kijevo lyderis Petro Porošenka tikino, kad, norint padengti visą sumą, prireiks tarptautinės pagalbos, praneša "Reuters".
Įtampa prie Švedijos krantų: „paklydusio“ Rusijos povandeninio laivo įgulai įsakyta mirti, bet ne pasiduoti?  (995)
2014 m. spalio 19 d. 09:16
Gali būti, kad prie Švedijos krantų užtiktas, kaip skelbiama, Rusijos povandeninis laivas patyrė techninį gedimą. Švedai taip pat stebisi netoliese besisukiojančio tanklaivio elgesiu: įtariama, kad jis susijęs su dingusiu povandeniniu laivu.
Donecke vėl aidėjo artilerijos šūviai  (34)
2014 m. spalio 18 d. 13:48
Rytų Ukrainoje esančiame Donecke vėl aidėjo artilerijos šūviai, o kai kurie miesto rajonai virto ugnies laukais.