Ukraina

Ukraina – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos) išsidėsčiusi Rytų Europoje.

Sostinė: Kijevas
Gyventojų: 45 milijonai
Laikinasis prezidentas - Oleksandras Turčynovas, ministras pirmininkas - Arsenijus Jaceniukas

Perkėlė trišales derybas dėl dujų
2014 m. spalio 1 d. 22:07
Trišalės derybos dėl dujų tarp Rusijos , ES ir Ukrainos perkeltos kitai savaitei. Apie tai pranešė Europos Komisijos ( EK ) atstovas.
Rusijos karių nelaisvėn papuolę ukrainiečiai: mus tiesiog nušlavė  (309)
2014 m. spalio 1 d. 20:00
Du ukrainiečių kariai pateikė naujų faktų, įrodančių tiesioginį Rusijos kariuomenės karinį dalyvavimą Rytų Ukrainoje, skelbia „Reuters“.
Naujas NATO generalinis sekretorius ištiesė alyvmedžio šakelę Rusijai  (26)
2014 m. spalio 1 d. 19:43
Paliaubos Ukrainoje suteikia vilties, tačiau Rusija vis dar turi galių destabilizuoti padėtį šalyje, trečiadienį pareiškė NATO naujasis generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas .
Ukrainos separatistai jau ginasi: mus ne taip suprato  (117)
2014 m. spalio 1 d. 17:56
Savavališkai nepriklausomybę paskelbusios „Donecko liaudies respublikos“ atstovai skelbia, kad prie Makijivkos buvo aptikti devynių žmonių palaikai, o tie 400 neatpažintų lavonų, apie kuriuos buvo skelbta anksčiau, į morgus atkeliavo iš kitų vietų, skelbia „Interfax“.
V. Pugačiauskas. Putinas pasiekė pergalę Ukrainoje ir prieš Vakarus  (227)
2014 m. spalio 1 d. 17:43
Rusijos prezidentas pasiekė pergalę Ukrainoje ir prieš Vakarus. Vladimiras Putinas gavo netgi daugiau, negu galėjo tikėtis, tačiau tai bemaž viskas, ką galima pasiekti. Dabar žaidimas virsta ilgalaikiu, kur svarbiausias dalykas bus strateginė kantrybė, ir neaišku, ar Rusija čia turės pranašumą.
Iš Kanados – šimtai milijonų dolerių Ukrainai  (22)
2014 m. spalio 1 d. 17:05
Kanada Ukrainai skyrė 200 mln. Kanados dolerių paskolą (179,3 mln. JAV dolerių), informuoja Ukrainos finansų ministerijos spaudos tarnyba.
Atsakė į V. Putino laišką  (15)
2014 m. spalio 1 d. 16:41
Europos Sąjungos ir Ukrainos prekybinį susitarimą, tapusį dar vienu įtampos židiniu Rusijos ir Vakarų santykiuose, gali keisti tik Briuselis ir Kijevas , trečiadienį laiške Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pažymėjo Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso .
Būsimas ES komisaras spėjo nustebinti  (3)
2014 m. spalio 1 d. 15:45
Europos Sąjungos (ES) paskirtasis kaimynystės politikos komisaras antradienį per klausymus Europos Parlamente pademonstravo griežtesnę nei tikėtasi poziciją Rusijos atžvilgiu, rašo nepriklausoma Briuselio naujienų svetainė EUobserver.
Dėl sovietinių Žaliojo tilto skulptūrų kviesis pagalbą iš užsienio  (252)
2014 m. spalio 1 d. 15:08
Tęsiantis protesto akcijoms dėl Žaliojo tilto sovietinių skulptūrų Vilniuje, Valstybinė kultūros paveldo komisija diskusiją dėl jų likimo atidėjo iki pavasario.
A. Kubilius. Apie Rusijos žlugimą ir mus – pafrontės valstybę  (156)
2014 m. spalio 1 d. 14:02
Šiais laikais, kai Putinas agresyviai veržiasi į Ukrainą, yra dalykų, už kuriuos Lietuvoje mes turime būti dėkingi tam pačiam Putinui.
Liūdnai pagarsėjęs Rusijos nusikaltėlis apie V. Putino dovaną: argi nenusipelniau?  (19)
2014 m. spalio 1 d. 13:47
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nuolat smerkia chaosą, nusikalstamumą ir klestėjusį nusikaltėlių kapitalizmą, kurie šalį alino vadinamuoju laukiniu XX amžiaus 10-uoju dešimtmečiu – iš karto po Sovietų Sąjungos griūties, skelbia rferl.org.
Ukraina: smogta Donecko mokyklai  (36)
2014 m. spalio 1 d. 12:47
Ukrainos prorusiškų separatistų kontroliuojamame rytiniame Donecko mieste mažiausiai 10 žmonių žuvo trečiadienį, kai artilerijos sviediniai pataikė į mokyklos kiemą ir mikroautobusą gretimoje gatvėje, pranešė miesto valdžia ir incidentų liudininkai.
Nutekintuose dokumentuose iš Maskvos – ir Buratino projektas  (54)
2014 m. spalio 1 d. 11:36
Nenustatyti programišiai iš Ukrainos prisibrovė prie dokumentų, atskleidžiančių, kaip vyko Rytų Ukrainoje veikiančių separatistų ir vienos Rusijos radikaliosios dešinės partijos bendradarbiavimas.
NATO vairą perimančio J. Stoltenbergo laukia sunki užduotis  (8)
2014 m. spalio 1 d. 08:14
Buvęs Norvegijos premjeras Jensas Stoltenbergas trečiadienį perima vadovavimą sustiprėjusiai ir vėl gyvybingai NATO , kuri dar prieš mažiau nei metus buvo panaši į Šaltojo karo laikų reliktą sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.
Ukrainos kariai: į mus šaudo, o mes turime stovėti  (364)
2014 m. spalio 1 d. 05:30
„Mes, kariai, negalime šaudyti, turime važinėti, stovėti blokavimo postuose, žiūrėti ir laukti. Tačiau jei mus imtų pulti su sunkiaisiais ginklais, salvinėmis raketinėmis sistemomis „ Grad “, galėtume panaudoti 5,45 kalibro ginklus. Prieš „Grad“ ir „Smerč“ ugnies paleidimo sistemas“, - interviu ru.DELFI.lt pasakojo Ukrainos reguliariosios kariuomenės kovotojai, karinę tarnybą atliekantys Antiteroristinės operacijos zonoje.
Kada Baltijos šalims gresia likti neapgintoms  (224)
2014 m. rugsėjo 30 d. 19:14
„Jei norėčiau, Rusijos kariuomenė per dvi dienas atžygiuotų ne tik į Kijevą, bet ir į Rygą, Vilnių, Taliną, Varšuvą ir Bukareštą“, – pasakė Vladimiras Putinas rugsėjo 18 d.
Netoli Lietuvos sienos sudužo karinis lėktuvas  (131)
2014 m. rugsėjo 30 d. 18:50
Gana nedidelis ir morališkai pasenęs Baltarusijos karinių oro pajėgų parkas antradienį, rugsėjo 30 d. dar sumažėjo. Lydos rajone, esančiame netoli Lietuvos sienos, sudužo karinis lėktuvas Su-25 iš 116 šturmo aviacijos brigados.
„Misis Amerika“ grožio konkursas vyks aneksuotame Kryme  (149)
2014 m. rugsėjo 30 d. 18:47
Grožio konkurso „Misis Amerika“ organizatoriai per spaudos konferenciją Maskvoje antradienį pranešė, kad ateinančiais metais konkursas bus surengtas Sevastopolyje – Rusijos aneksuoto Krymo uoste. Žinia Rusijoje sutikta labai džiugiai, amerikiečiai tokį sprendimą vertina skeptiškiau. Renginio organizatorius Davidas Marmelis tvirtina, kad grožio konkursas neturi nieko bendro su politika, o kritiką reiškia tik Amerikoje gyvenantys ukrainiečiai.
Mokslininkų mobilumas: iššūkiai ir galimybės  (2)
2014 m. rugsėjo 30 d. 18:11
Prieš penkerius metus pradėtas projektas „Konkursinis trumpalaikių mokslininkų vizitų finansavimas“ didelis apimtimi ir gilus turiniu. Pagrindinis jo tikslas – stiprinti mokslininkų gebėjimus, skatinti tęsti mokslinę veiklą, raginti juos likti Europoje ir kartu pritraukti geriausius protus. Todėl Lietuvos mokslo ir studijų institucijos gali pasikviesti tarptautinio lygio mokslininkų, kurių kompetencija ir žinios padeda stiprinti mūsų šalies mokslinį potencialą. Kita vertus, Lietuvos mokslininkai gali išvykti į mokslines konferencijas, kelti kompetenciją, plėtoti mokslinį bendradarbiavimą.
Po S. Lavrovo žodžių prisiminta nelaimingos meilės lietuviui istorija  (201)
2014 m. rugsėjo 30 d. 17:35
Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui iš naujo pareiškus, kad Ukrainoje Kijevo pusėje kovoja kovotojai iš Lietuvos ir Lenkijos, rusų žiniasklaida iškart ėmėsi uždavinio ministro žodžius įrodyti.
Po naujų atakų Ukrainoje žlunga paliaubos  (3)
2014 m. rugsėjo 30 d. 16:53
Ukrainoje trapios paliaubos ir sutartis dėl pajėgų atitraukimo antradienį atsidūrė ant žlugimo slenksčio po virtinės prorusiškų separatistų atakų, tapusių didžiausiu smurto prasiveržimu per ilgesnį nei mėnesio laikotarpį ir nusinešusių devynių vyriausybės pajėgų karių gyvybes.
„120s“: Kijevo atsakas Maskvai, pasiligojęs Kim Jong Unas ir šunys banglentininkai
2014 m. rugsėjo 30 d. 16:34
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: po kraupių kaltinimų – Kijevo atsakas Maskvai, Maskva apkaltino Kijevą vykdant genocidą, paliaubos Ukrainoje žlunga, didės PSD įmokos, Kim Jong Unas atsidūrė ligoninėje, orų prognozė ir dienos kadras.
Rusija: Ukraina sutinka su išankstiniu apmokėjimu už dujas  (13)
2014 m. rugsėjo 30 d. 15:31
Ukraina sutinka taikyti išankstinį apmokėjimą už dujas, pranešė Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas.
A. Merkel signalas Rusijai  (24)
2014 m. rugsėjo 30 d. 14:20
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pareiškė, kad jos šaliai ir visai Europai gali tekti peržiūrėti savo ilgalaikį bendradarbiavimą su Rusija energetikos srityje, jei įtampa dėl Ukrainos nesumažės.
Po kraupių kaltinimų – Kijevo atsakas Maskvai  (240)
2014 m. rugsėjo 30 d. 12:32
Ukrainos prokurorai antradienį pranešė pradėję baudžiamąją bylą prieš Rusijos teisėsaugos tarnybą ir apkaltino ją separatistų ir teroristinių grupuočių rėmimu Ukrainos rytuose, skelbia „Reuters“.
A. Royo-Mariné. ES ir Rusija – kaip teisėtai įgyti nepriklausomybę  (16)
2014 m. rugsėjo 30 d. 09:52
Pirma, svarbiausiose ES ekonomikose – Vokietijoje , Prancūzijoje ir Italijoje – silpstant augimui, grįžta euro krizė, todėl stipriai krizės paveiktų pietinių ES šalių atsigavimas tampa dar mažiau tikėtinas.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Baltijos šalims reikia Šaltojo karo  (171)
2014 m. rugsėjo 30 d. 09:50
Vilijos Andriulevičiūtės straipsnio „ Kas primins Rusijai, kad Karaliaučius jai nebepriklauso? “  iš naujienų portalo LRT .lt vertimai ir atpasakojimai šią savaitę pasklido po ukrainietiškus, rusiškus ir lenkiškus šaltinius sparčiau už bet kurią kitą žinią iš mūsų kraštų.
Ukrainai gresia dar vienas Maidanas?  (419)
2014 m. rugsėjo 29 d. 20:01
Ukrainos Charkovo mieste nugriautas didžiausias Ukrainoje pastatytas Lenino paminklas.
Siūlo geriausią atsaką Rusijos kaltinimams Lietuvai  (129)
2014 m. rugsėjo 29 d. 19:54
Rusijos užsienio reikalų ministro pareiškimą apie tai, kad Ukrainoje kariauja daugybė lietuvių ir lenkų, politologas Laurynas Kasčiūnas vertina kaip komplimentą šioms šalis.