Ukraina

Ukraina – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos) išsidėsčiusi Rytų Europoje.

Sostinė: Kijevas
Gyventojų: 45 milijonai
Prezidentas - Petro Porošenka, ministras pirmininkas - Arsenijus Jaceniukas

E. Želionis: savo ateitį sieju su Ukraina
2015 m. lapkričio 28 d. 09:32
„Norėjosi išbandyti save aukštesniame lygyje, žaisti stipresnėje lygoje“, – dar vasaros pabaigoje viename interviu sakė ką tik į Lietuvą sugrįžęs Edgaras Želionis .
Įvardijo rusiškų dujų kaina kitų metų pirmąjį ketvirtį  (14)
2015 m. lapkričio 27 d. 20:40
Ukrainos prognozėmis, rusiškų dujų kaina pirmąjį 2016 metų ketvirtį siekia apie 210 dolerių už tūkstantį kubinių metrų dujų, pareiškė Ukrainos energetikos ministerijos vadovas Vladimiras Demčišinas žurnalistams prieš antikrizinės energetikos būstinės posėdį.
A. Jaceniukas: sukauptų anglies atsargų Ukrainai per žiemą neužteks  (82)
2015 m. lapkričio 27 d. 19:37
Ukrainai neužteks žiemai sukauptų anglies atsargų, pareiškė Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas . Kaip skelbia televizijos kanalas „112 Ukraina“, Ukrainos premjeras pareikalavo parengti ypatingąjį priemonių planą.
Rumunija teisinasi įsileidusi Rusijos pareigūną, kuriam taikytinos ES sankcijos  (6)
2015 m. lapkričio 27 d. 18:47
Rumunijos užsienio reikalų ministerija gynė sprendimą leisti į šalį atvykti Rusijos parlamentarui, kuris yra įtrauktas į Europos Sąjungos sankcijų sąrašą; anot Bukarešto, draudimas lankytis ES šalyse netaikomas tarptautinių susitikimų atveju.
10 ES valstybių: dujotiekio „Nord Stream“ tęsinys neatitinka ES interesų  (58)
2015 m. lapkričio 27 d. 14:41
Rusijos planai pratęsti dujotiekį „ Šiaurės srautas “ („ Nord Stream “) iki Vokietijos prieštarauja Europos Sąjungos ( ES ) interesams ir kelia tolesnės destabilizacijos Ukrainoje grėsmę.
D. Petrulis. Ar tapome Vakarų kultūros dalimi? Pakalbėkime apie tai  (14)
2015 m. lapkričio 27 d. 10:43
Lietuvoje po įstojimo į Europos Sąjungą (ES) daug kas pasikeitė: akivaizdžiai pagerėjo miestų, miestelių bei kaimų infrastruktūra, pakilo žmonių atlyginimai bei gerovės lygis. Tačiau kai kurie mokslininkai bei ekspertai tvirtina, kad nepaaugome tik vertybinėje skalėje ir savo požiūriu esame daugiau panašesni ne į Vakarus, o į Rytus – Baltarusiją, Ukrainą ar Moldovą.
L. Kojala. Rusijos ambicijas sugriauna lėktuvai  (195)
2015 m. lapkričio 27 d. 09:43
Rusiją lydi lėktuvo katastrofų prakeiksmas: kai Vladimirui Putinui ima atrodyti, kad agresyvi Kremliaus užsienio politikos strategija ima nešti dividendus, nutinka kita linkme nukreipiantys įvykiai.
K. Girnius. Europos dėmesys kitur. Kas bus su Ukraina?  (188)
2015 m. lapkričio 27 d. 07:39
Kokia ateityje turėtų būti Lietuvos politiką Ukrainos atžvilgiu? Be abejo, ji bus itin draugiška. Lietuva laiko save bene pagrindiniu Ukrainos rėmėju, sieks padėti Kijevui spręsti savo problemas ir pastatyti šalį ant kojų. Bet geri norai ir kilnūs siekiai dar nėra politika. Reikia nustatyti konkrečius tikslus ir rasti tinkamiausias priemonės jiems įgyvendinti.
Esu šokiruotas: per trejus metus mokestis išaugo beveik 20 kartų  (318)
2015 m. lapkričio 26 d. 16:31
Vis dar priklausome vidutines pajamas gaunančių Lietuvos piliečių grupei, visi šeimoje dirbame, visus mokesčius mokame, tiesa, darosi vis sunkiau išgyventi, bet rašau šį straipsnį ne norėdamas pasiskųsti, o norėdamas gauti iš skaitytojų, ir galbūt specialistų argumentuotą atsakymą, ir pagrindimą: pagal kokius čia mūsų gerbiamo Seimo įstatymus ar ES direktyvas tokiais infliaciniais šuoliais „drakoniškai“ keliamas žemės mokestis.
R. Bogdanas. Rusų dalgis atsimušė į turkų akmenį  (360)
2015 m. lapkričio 26 d. 05:30
Rusai nuo pat agresijos Ukrainoje pradžios ėmė iššaukiančiai trintis apie NATO sienas su savo kariniais lėktuvais. Būdavo savaičių, kai oro policija iš Zoknių vos ne kasdien kildavo perimti provokuojančių skrydžių. Pavojingai, su išjungtais atsakikliais skraidantys rusų naikintuvai kelis kartus vos nesukėlė susidūrimų su keleiviniais reisais virš Baltijos.
Ukraina praleis „Gazprom“ dujas į Europą  (16)
2015 m. lapkričio 25 d. 16:12
Ukraina transportuos rusiškas dujas Europos Sąjungos vartotojams laikydamasi visų sutarties su „Gazprom" sąlygų. Tokią informaciją trečiadienį pateikė bendrovės „Naftogaz" spaudos tarnyba.
JAV gynybos ekspertas: grėsmė Lietuvai – labai reali  (961)
2015 m. lapkričio 25 d. 15:14
Hibridinio karo rizika Lietuvoje labai reali, nes po Krymo ir Rytų Ukrainos atplėšimo Kremlius, regis, nelinkęs sustoti.
Lenkija nori, kad būtų panaikinta NATO sutartis su Rusija  (77)
2015 m. lapkričio 25 d. 15:10
Varšuva pageidauja, kad būtų denonsuota 1997 metų NATO sutartis su Rusija , ir taip atvertas kelias Aljansui įkurti nuolatines karines bazes Lenkijos teritorijoje.
Ukrainos atsakas Rusijai  (213)
2015 m. lapkričio 25 d. 13:43
Ukraina uždraudė visų Rusijos oro bendrovių tranzitinius skrydžius šalies oro erdvėje, trečiadienį pranešė premjeras Arsenijus Jaceniukas .
G. Pique tapo penktu gynėju UEFA Čempionų lygoje įmušusiu 10 ir daugiau įvarčių
2015 m. lapkričio 25 d. 11:46
UEFA Čempionų lygos futbolo taurės savininkės „Barcelona“ (Ispanija) komandos gynėjas Gerardas Pique tapo tik penktu gynybos linijos žaidėju, kuriam pajėgiausių Senojo žemyno klubų turnyre - UEFA Čempionų lygoje - pavyko įmušti dešimt ir daugiau įvarčiu.
L. Kasčiūnas. Senosios nomenklatūros liekanos prieš V. Landsbergį  (649)
2015 m. lapkričio 25 d. 10:08
Kiekviena save gerbianti tauta turi turėti istorinių tiesų ir simbolių rinkinį, kurio nevalia paneigti ar perrašyti. Tauta, kuri negali susitarti dėl tokių pamatinių nuostatų, yra valstybingumo nenusipelniusi tauta. Deja, partinės skirtys, intrigos bei priešpriešos iki pat šių dienų pasirodė esančios svarbesnės už valstybę ir jos istoriją. Taip nusprendė Seimo nariai , balsavę prieš Laisvės premijos įteikimą prof. Vytautui Landsbergiui.
„Gazprom“ sustabdė dujų tiekimą Ukrainai  (565)
2015 m. lapkričio 25 d. 09:55
Rusijos valstybinė dujų eksporto monopolininkė „Gazprom“ trečiadienį paskelbė sustabdžiusi dujų tiekimą Ukrainai , kai Kijevas neatliko išankstinio mokėjimo už energetikos išteklius.
Buvusi „Russia Today“ žurnalistė: kaip iš tiesų veikia Rusija  (395)
2015 m. lapkričio 25 d. 05:30
Jos išėjimas iš darbo tapo pasauline naujiena, nors ji nebuvo pasaulio žvaigždė. Liz Wahl apie išėjimą iš darbo paskelbė tiesioginiame „Russia Today“ eteryje, protestuodama prieš Rusijos veiksmus Ukrainoje.
EK: rusiškų dujų tranzito per Ukrainą išsaugojimas yra vienas iš prioritetų  (11)
2015 m. lapkričio 24 d. 20:17
Europos Komisijos ( EK ) pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius teigia, kad rusiškų dujų tranzito per Ukrainą išsaugojimas yra vienas iš jo vadovaujamos ES energetikos sąjungos prioritetų.
Rusijos teismas nepasigailėjo ukrainiečių režisieriaus  (16)
2015 m. lapkričio 24 d. 18:40
Rusijos Aukščiausiasis Teismas antradienį atmetė ukrainiečių režisieriaus Oleho Sencovo apeliaciją dėl jam už terorizmą skirtos 20 metų laisvės atėmimo bausmės, kurią pasmerkė Vakarai ir Kijevas .
JAV instruktoriai treniruoja būsimus Ukrainos specialiųjų operacijų karius
2015 m. lapkričio 24 d. 18:05
Ukrainos kariams dalyvaujant karinėse pratybose į vakarus nuo Ukrainos sostinės esančiame Chmelnyckio regione, per lauką aidėjo nepertraukiami šūviai.
61 proc. Lenkijos gyventojų mano, kad jų šalies pajėgos turėtų ginti Baltijos šalis nuo Rusijos  (78)
2015 m. lapkričio 24 d. 13:49
62 proc. Lenkijos gyventojų mano, kad jų šalies karinės pajėgos turėtų ginti Lietuvą, Latviją ir Estiją, jei jas užpultų Rusija.
Kryme tęsiasi elektros tinklų krizė, Rusija grasina nutraukti dujų tiekimą Ukrainai  (33)
2015 m. lapkričio 24 d. 13:20
Kryme beveik 940 tūkst. žmonių antradienį tebebuvo likę be elektros, tvyrant didelei įtampai tarp Kijevo ir Maskvos dėl aneksuoto pusiasalio, o Rusija pagrasino nutraukti dujų tiekimą Ukrainai .
M. Lapinskas. Kodėl nepirksiu „Arui“ liemenės  (374)
2015 m. lapkričio 24 d. 06:00
Norite spėti, ką daro į pirmą tėvų susirinkimą atėję pradinukų tėvai? Taip, svarsto, kiek kainuos apšiltinti langus, nupirkti naujus suolus ar lentą. Mokytoja švelniai užklausia ar tėvai nori, kad vaikams būtų geriau? Gi žinom, koks švietimo finansavimas, Švietimo skyrius ir mokykla neturi pinigų langams, vadovėliams ir radiatoriams. Todėl tėveliai turi susimesti ir padėti spręsti problemas.
Ukraina neskuba pirkti rusiškų dujų  (44)
2015 m. lapkričio 23 d. 18:43
Ukraina sumažino dujų ir elektros energijos vartojimą šiuo šildymo sezonu ir neketina pirkti iš Rusijos dujų iki Naujųjų metų, nes atsargos saugyklose yra 15 proc. didesnės už atsargas, turėtas praėjusiais metais, pareiškė energetikos ministras.
Kremliaus blokados aktyvistai trukdo atnaujinti elektros tiekimą į Krymą  (10)
2015 m. lapkričio 23 d. 17:25
Šiuos kadrus praėjusį šeštadienį nufilmavo Krymo totorių televizija ATR Chersono srityje. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai bando patekti prie susprogdintų elektros linijų atramų.Ukrainos valdžios institucijų duomenimis, elektros linijų atramas susprogdino.
„120s“ žinios: nereikalingi „Kalašnikov“ automatai ir įtampa Ukrainoje
2015 m. lapkričio 23 d. 16:13
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: Lietuvos policija atsisako „Kalašnikovo“ automatų, Prancūzijoje nušautas muitininkas, dar du policininkai sužeisti, Ukraina : rusų tankai ir „Grad“ sistemos artėja prie Chersono srities, orų prognozė ir dienos kadras.
Kelionė po Europą už 650 eurų: audros, nakvynė su pelėmis ir tikras gyvenimas  (10)
2015 m. lapkričio 23 d. 14:07
Autobusas, lėktuvas , traukinys – tikrai ne pačios mėgstamiausios Stanislovo Grubliausko transporto priemonės. Panevėžietis jau penkiolika metų į kelių tūkstančių kilometrų keliones mina dviračiu. Šį kartą dviratininko maršrutas buvo Lietuva–Liuksemburgas.
BC Chimik vs BC Juventus (FIBA Europos taurės turnyras)  (2)
2015 m. lapkričio 23 d. 12:28
FIBA Europos taurės turnyro rungtynės Južne (Ukraina). Susitinka vietos „Chimik“ ir Utenos „Juventus“.