Ukraina

Ukraina – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos) išsidėsčiusi Rytų Europoje.

Sostinė: Kijevas
Gyventojų: 45 milijonai
Laikinasis prezidentas - Oleksandras Turčynovas, ministras pirmininkas - Arsenijus Jaceniukas

Per trapias paliaubas Donecko gyventojai vertina padarytos žalos mastus  (5)
2015 m. kovo 3 d. 19:10
Sekmadienį, kovo 1 dieną, įsivyravus trapioms paliauboms, pagrindinėje separatistų tvirtovėje Donecke gyventojai vertino žalą, kurią mėnesiais trukę mūšiai padarė jų namams. Ukrainos kariuomenė sekmadienį teigė, kad per naktį rytinėse separatistų teritorijose buvo laikomasi paliaubų, bet įspėjo, kad prorusiški maištininkai naudojasi paliaubomis, kad persigrupuotų naujoms atakoms prieš vyriausybės pozicijas.
Į Ukrainą su JAV kariais vyksta trys lietuviai  (83)
2015 m. kovo 3 d. 19:05
Lietuva jungiasi prie Jungtinių Valstijų vykdomos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų narių mokymo misijos ir teiks paramą Ukrainos paramedikams, dalyvaudama medicinos mokymuose.
Сепаратисты используют перемирие для военных тренировок
2015 m. kovo 3 d. 17:28
Донбасские ополченцы в воскресенье тренировались в стрельбе из автоматов, гранатометов и другого оружия. Сепаратисты утверждают, что не хотят "терять форму". В Киеве считают, что они перегруппировывают силы для нападения на военнослужащих.
B. Obama: B. Nemcovo nužudymas atspindi blogėjančią atmosferą Rusijoje  (27)
2015 m. kovo 3 d. 16:21
JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį pareiškė, kad Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo nužudymas Maskvoje byloja apie blogėjančią atmosferą Rusijoje , kur pastaraisiais metais vis griežčiau varžomos pilietinės teisės ir žiniasklaidos laisvė.
A. Piontkovskis: V. Putinas laikė jį asmeniniu priešu  (184)
2015 m. kovo 3 d. 16:12
Borisas Nemcovas buvo ryškiausia rusų opozicijos figūra – komunikabilus ir geranoriškas žmogus, na o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas laikė jį asmeniniu priešu.
Ukrainiečiams – netikėtas finansinis šokas  (186)
2015 m. kovo 3 d. 15:26
Ukrainos centrinis bankas nuo kovo 4 dienos didina bazinę palūkanų normą nuo 19,5 iki 30 proc.
Kariniuose mokymuose prorusiški separatistai tobulina savo įgūdžius  (47)
2015 m. kovo 3 d. 12:51
Fronto linijoje Rytų Ukrainoje iš paskutiniųjų mėginama laikytis ugnies nutraukimo režimo, tačiau prorusiški separatistai , kurių gausu šioje teritorijoje, ruošiasi naujam susidūrimų su Ukrainos kariuomene raundui.
Skelbia, kad separatistai Ukrainoje atitraukė tik nepataisomą techniką  (31)
2015 m. kovo 3 d. 10:12
Paaiškėjo, kad vadinamosios Luhansko liaudies respublikos (LLR) separatistų pajėgų technikos gabenimas į šiaurę ir į rytus nuo Luhansko tebuvo apgaulingas žingsnis.
Maskvoje palaidotas B. Nemcovas: skambėjo šūksniai „Rusija bus laisva!“  (973)
2015 m. kovo 3 d. 09:43
Antradienį Maskvoje atsisveikinama su penktadienį žiauriai nužudytu aršiu Kremliaus kritiku Borisu Nemcovu .
Rusijos ir Ukrainos derybose - persilaužimas  (36)
2015 m. kovo 3 d. 08:44
Maskva ir Kijevas susitarė dėl dujų tiekimo iki kovo pabaigos per Briuselyje pirmadienį vykusias derybas, kurioms tarpininkavo Europos Sąjunga, todėl tranzitinis dujų srautas į Europos šalis artimiausiu metu veikiausiai nesutriks, tęsiantis ginčui dėl aprūpinimo energetikos ištekliais prorusiškų sukilėlių kontroliuojamus rytinius Ukrainos regionus, nurodė Bendrija.
M. Saakašvilis: Baltijos šalys karo atveju neturi tokio strateginio privalumo, kaip Ukraina  (594)
2015 m. kovo 3 d. 05:30
„Baltijos šalių gynybos linija šiuo metu yra Ukrainoje . Ukrainai reikia apmokymų ir ginklų. Vien tik sankcijos neveiks – jos veiks ilguoju laikotarpiu, o trumpuoju Vladimiras Putinas vis dar turi laiko išsprogdinti visą regioną. Kalbu ir apie Baltijos šalis – mūsų draugai yra pavojuje ir karo atveju neturėtų tokio strateginio pranašumo, kokį turi Ukraina“ , – sako buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis , kuris neseniai tapo Ukrainos Tarptautinės konsultacinės reformų tarybos pirmininku ir įkūrė smegenų centrą Vašingtone, ugdysiantį naujus lyderius.
Malaizijos sostinėje prasidėjo WTA turnyras
2015 m. kovo 2 d. 23:37
Pirmadienį Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre prasidėjo WTA serijos tarptautinis „ BMW Malaysian Open “ moterų teniso turnyras, kurio prizų fondą sudaro 250 tūkst. JAV dolerių.
Maskva nepatenkinta Suomijos sprendimu dėl ginklų tiekimo Ukrainai  (109)
2015 m. kovo 2 d. 23:23
Rusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį pareiškė, kad Suomijos vyriausybės leidimas tiekti Ukrainai lazerinius tolimačius, kurie potencialiai gali būti montuojami ugnies valdymo sistemose ir ant šaulių ginklų, Maskvai kelia „didelę nuostabą“.
Merginoms – gėlių vainikai plaukuose, vaikinams – priklijuoti ūsai  (3)
2015 m. kovo 2 d. 19:49
Kovo 5 dieną, 19 val. Vilniuje , muzikos klube „Tamsta” vyks pirmasis ukrainietiškas vakarėlis su grupe „TaRuta“ ir Lietuvos muzikantais. Renginio iniciatorius grupės „TaRuta“ lyderis Ievgen Romanenko pasiūlė idėją tikėdamasis, kad Ukrainą palaikantys lietuviai norės ne tik paklausyti jo grupės atliekamų dainų, bet ir patys pasijusti ukrainiečiais - į renginį kviečiama ateiti pasipuošus ukrainietiška simbolika, taigi merginos turės galimybę papuoši galvą gėlių vainikais, o vaikinai - prisiklijuoti išraiškingus ūsus ar madingai išsiskusti smilkinius.
B. Nemcovo mylimosios motina: ją rengiamasi padaryti įkaite  (109)
2015 m. kovo 2 d. 19:33
Pagrindinė Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo liudininkė, jo draugė ukrainietė manekenė, buvusi kartu su juo tą tragišką naktį ant tilto, skundėsi pirmadienį negalinti išvykti iš Maskvos, nes yra saugoma.
Metai su V. Putinu: kaip pasikeitė gyvenimas Kryme  (406)
2015 m. kovo 2 d. 19:17
Praėjo beveik vieneri metai nuo to momento, kai Vladimiras Putinas 2014 metų kovą per vadinamą „Krymo kalbą“ pareiškė, kad „visa Rusija žavisi Krymo gyventojų, nulėmusių pusiasalio likimą, drąsa“.
Žiniasklaida: Čekija pardavė Rusijai ginklų – baiminamasi provokacijų  (170)
2015 m. kovo 2 d. 18:31
Vasarį Čekijos kompanijos pardavė Rusijai JAV gamintų automatinių šautuvų „Bushmaster“, Vokietijoje gamintų automatinių šautuvų „Heckler-Koch“ ir vokiškų pistoletų „Sig Sauer“, kurie laikomi geriausiais pasaulyje.
Pagyveno kaip dauguma rusų: suprato, koks galingas ginklas V. Putino rankose  (342)
2015 m. kovo 2 d. 15:58
Amerikiečių dienraščiui „The New York Times“ straipsnį parašęs rašytojas Gary'is Shteyngartas sumanė atlikti eksperimentą ir šių metų pradžioje savaitei apsistojo Niujorko „ Four Seasons “ viešbutyje, kur visą savaitę – su pertraukomis miegui ir pasiplaukiojimui baseine – žiūrėjo tik Rusijos valdžios kontroliuojamą valstybinę televiziją. Ką gi jis atrado?
Komentaras apie Ukrainą: sukurta siaubinga padėtis  (16)
2015 m. kovo 2 d. 15:20
Jau daugiau negu 6 tūkst. žmonių žuvo Ukrainoje per konfliktą, įsiplieskusį pernai balandį, pirmadienį pranešė Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovas, smerkdamas „negailestingą civilių žmonių gyvybių ir infrastruktūros naikinimą“.
Rusija, Ukraina ir EK Briuselyje aptars dujų tiekimą į Donbaso regioną  (5)
2015 m. kovo 2 d. 14:43
Pirmadienį vyksiančiame trišaliame Europos Komisijos, Rusijos ir Ukrainos atstovų susitikime Briuselyje bus aptariamas dujų tiekimas į Donbaso regioną, angliavandenilių tiekimo į Ukrainą "žiemos paketo" sąlygų vykdymas.
Rusijos TV kanalui pavyko susisiekti su B. Nemcovo drauge  (441)
2015 m. kovo 2 d. 13:33
Opoziciniam Rusijos TV kanalui „Dožd“ pavyko pakalbinti penktadienio naktį šalia Kremliaus nušauto Boriso Nemcovo draugę Anną Durickają.
L. Kojala. Rusijos stiprybė – Vakarų skaldymas  (54)
2015 m. kovo 2 d. 11:48
Ukrainos krizės kontekste dažnai girdime, kad pasaulis grįžta į Šaltojo karo laikus. Rytų ir Vakarų konfliktas vėl pasiekė tokį lygį, kad okupuotoje Rytų Ukrainoje nusileido kažkas panašaus į naują „geležinę uždangą“, o atviro karo grėsmė yra, kaip niekada, didelė.
Prabilo B. Nemcovo draugės artimieji  (153)
2015 m. kovo 2 d. 10:28
23 m. modelis Anna Durickaja buvo kartu su Rusijos opozicionieriumi Borisu Nemcovu, kai jį nužudė vasario 27 d. Maskvoje. Ji – pagrindinė įvykio liudininkė.
Suskaičiavo, kiek viskas pabrango Ukrainoje: skaičiai šokiruoja  (73)
2015 m. kovo 2 d. 10:26
Realioji metinė infliacija Ukrainoje pasiekė 272 proc., nors, oficialiais duomenimis, rodiklis sudaro 28,5 proc. Tokią nuomonę išsakė JAV Džonso Hopkinso universiteto profesorius Steve'as Hanke. Apie tai praneša AFP .
Jonavos „Achema-KKSC“ – Baltijos moterų lygos reguliariojo sezono nugalėtoja
2015 m. kovo 2 d. 09:56
Lietuvos čempionės Jonavos „Achemos-KKSC“ tinklininkės šventė neįtikėtinai sėkmingą savaitgalį, namuose įveikusios dvi pajėgiausias Estijos ekipas – „Kohila VK“ ir Talino TTU . Visą sezoną besivijusios Baltijos moterų lygos lyderę „Kohila VK“ komandą, šeštadienį jonavietės ją pagaliau išstūmė iš pirmos turnyro lentelės vietos, nugalėjusios 3:0 (25:15, 25:18, 25:17), o sekmadienį užtvirtino savo pozicijas, įveikusios ir Talino TTU ekipą 3:1 (25:13, 25:19, 24:26, 25:20).
M. Zingeris. Kritus Borisui, nepamirškime Nadeždos  (77)
2015 m. kovo 2 d. 09:27
Pasaulinę žiniasklaidą sukrėtus žiniai apie tai, kad Maskvoje šalia Kremliaus nušautas charizmatiškas opozicijos lyderis Borisas Nemcovas (kurį vasarą galėdavai matyti ir Vilniaus šaligatvio kavinėse besibičiuliaujant su Lietuvos politikais) ir įsibėgėjant šiai istorijai, susijusiai ir su kovo 1 d. vykstančiu opozicijos mitingu „ Pavasaris “, nustumiama į šalį kita drama, kuri neturėtų būti pamiršta.
Virš Maskvoje sulaikyto Ukrainos deputato pakibo grėsmė  (39)
2015 m. kovo 2 d. 08:51
Sekmadienį per eitynes Maskvoje, skirtas nužudytam Kremliaus kritikui Borisui Nemcovui atminti, sulaikytam Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatui Aleksejui Gončarenkai gresia kaltinimai dėl mėginimų Ukrainoje nužudyti Rusijos pilietį, skelbia „Moscow Times“, remdamasi „Interfax“.
Emocingas separatistų pusėje kovojusio vyro interviu: miršta visi vienodai  (39)
2015 m. kovo 1 d. 23:36
Nepaisant paskelbtų paliaubų, „Normandijos ketverto“ užsienio reikalų ministrų susitikimo, kuriame buvo nuspręsta pratęsti ESBO misijos mandatą Ukrainos rytuose, konflikto zonoje toliau vyksta Ukrainos kariuomenės ir separatistų susirėmimai.
V. Landsbergis. B. Nemcovo nužudymas – pasaulinio teroristinio karo dalis  (326)
2015 m. kovo 1 d. 12:48
Borisas Nemcovas tikėjo, kad Rusija gali būti kitokia, o Vladimiro Putino režimas – neamžinas. Tam tikslui jis gyveno ir dirbo, dėl geresnės Rusijos, kurios amžinai nevaldys, jo žodžiais, žmogžudys, vagis ir karo nusikaltėlis.