Ukraina

Ukraina – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos) išsidėsčiusi Rytų Europoje.

Sostinė: Kijevas
Gyventojų: 45 milijonai
Laikinasis prezidentas - Oleksandras Turčynovas, ministras pirmininkas - Arsenijus Jaceniukas

Prasidėjo dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“
2014 m. spalio 23 d. 12:47
Trečiadienio vakarą kino teatre „ Multikino “ Vilniuje startavo aštuntasis tarptautinis dokumentinio kino festivalis „ Nepatogus kinas “. Renginyje dalyvavo Seimo nariai , visuomenininkai, užsienio valstybių ambasadoriai bei kino pasaulio atstovai. Jau aštuntus metus vykstantis festivalis filmus Vilniuje rodys iki spalio 30 d., o lapkričio 4 - 16 d. keliaus į kitus Lietuvos miestus.
FIFA reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis: aplenkta net pasaulio čempionato dalyvė Australija  (9)
2014 m. spalio 23 d. 12:33
Ketvirtadienį dešimtą kartą šiemet paskelbtame Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos ( FIFA ) reitinge 364 įskaitinius taškus turinti Lietuvos nacionalinė komanda iš 103-ios vietos pakilo į 92-ą.
Rusijos povandeninis laivas Švedijoje – ne vienintelis nekviestas svečias Baltijos jūroje  (184)
2014 m. spalio 23 d. 11:45
Praėjusią savaitę Švedija sulaukė nekviesto svečio. Švedijos žvalgybos tarnybai perėmus telefoninį pokalbį rusų kalba tarp Stokholmo archipelago ir Rusijos Kaliningrado miesto, Švedijos ginkluotosios pajėgos šalia Stokholmo aptiko, kaip manoma, rusų povandeninį laivą.
M. Garbačiauskaitė-Budrienė: Skaitytojai supranta, kad Rusija nejuokauja  (75)
2014 m. spalio 23 d. 10:03
Ar verta Lietuvos piliečius gąsdinti karu? Šis klausimas nėra toks paprastas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes dalis piliečių yra įsitikinę, jog būtina nuolat priminti, kad Rusija kelia grėsmę, nes tik tai gali priversti Lietuvos politikus veikti valstybiškai ir stiprinti šalies pamatus. Tačiau egzistuoja ir priešinga nuomonė – kad taip tik keliama nereikalinga panika, todėl didesnė tikimybė, kad piliečiai iš Lietuvos emigruos, o ne kad politikai sugebės priimti sprendimus, kurie užtikrintų šalies saugumą.
Lenkija po daug triukšmo sukėlusio interviu: nutiko blogai  (27)
2014 m. spalio 23 d. 09:43
Lenkijos Seimo pirmininko Radoslawo Sikorskio skandalingas interviu, neseniai duotas JAV portalui „Politico“, padarė tam tikros žalos, tačiau, laimei, ne užsienio politikos srityje, trečiadienį pareiškė prezidentas Bronislawas Komorowskis .
V. Putino Rusija : milijardieriaus byla  (146)
2014 m. spalio 23 d. 05:30
Praėjusiame straipsnių ciklo „ Vladimiro Putino Rusija “ rašinyje aptariau ilgus mėnesius trunkančias Jevgenijaus Primakovo klano pastangas po Krymo aneksijos konfliktą Ukrainoje pakreipti ne karo, o sąlyginės taikos keliu: primetus savo sąlygas, viską užbaigti Rusijai naudingu taikos susitarimu.
V. Putino logika: Ukrainoje rusų karių nėra, bet už jų lavonus mokės kompensacijas  (214)
2014 m. spalio 22 d. 23:06
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl piniginių kompensacijų šeimoms kareivių, kurie žuvo arba dingo be žinios „mokymuose“. Apie tai paskelbta trečiadienį.
Medikai patvirtina Ukrainai mestus baisius kaltinimus  (104)
2014 m. spalio 22 d. 21:04
Vienas Rytų Ukrainos gydytojas patvirtino, kad regione buvo naudojamos kasetinės bombos, praneša agentūra AFP.
P. Porošenkai pritrūks balsų  (10)
2014 m. spalio 22 d. 19:46
Ukrainoje prieš parlamento rinkimus atliktos paskutinės visuomenės apklausos rezultatai rodo, kad prezidento Petro Porošenkos partija gali gauti iki trečdalio vietų parlamente, tačiau norėdama formuoti valdančiąją koaliciją, bus priklausoma nuo nacionalistinių partijų.
Ukrainos V. Žirinovskis: aš esu lemiamas žaidėjas  (51)
2014 m. spalio 22 d. 15:44
Jis nesibaimina gauti smūgį į galvą, jeigu tai padeda pelnyti didesnį populiarumą, žmogaus teisių aktyvistai jį kaltina naudojant ginkluotus būrius įtariamiems separatistams grobti, o jo partijos programa ragina atkurti Ukrainos branduolinį arsenalą.
Rusija stabdo mėsos importą iš Moldovos  (17)
2014 m. spalio 22 d. 14:24
Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba " Rosselchoznadzor " nuo spalio 27 dienos stabdo mėsos importą iš Moldovos. Toks sprendimas buvo Rusijos tarnybos priimtas po atliktų šalyje patikrų, nurodo institucijos vadovas Sergejus Dankvertas ir priduria, kad inspekcija buvo atliekama "kartu su kolegomis iš Baltarusijos".
R. Sikorskis išsižada skandalingo pareiškimo: sušlubavo atmintis  (105)
2014 m. spalio 22 d. 07:51
Lenkijos parlamento pirmininkas Radoslawas Sikorskis antradienį pareiškė, kad jam sušlubavo atmintis, kai jis duodamas vieną interviu pareiškė, esą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Varšuvai ir Maskvai okupuoti Ukrainą bei pasidalyti jos teritoriją.
Čempionų lygoje - „Bayern“, „Šachtar“ ir „Chelsea“ klubai negailestingai triuškino varžovus  (13)
2014 m. spalio 21 d. 23:44
Antradienį UEFA Čempionų lygos turnyre toliau žaidžiamos trečio turo septynerios rungtynės keturiose grupėse. E grupėje Miuncheno „Bayern“ svečiuose nušlavė AS „Roma“ komandą net 7:1, o penkis įvarčius svečiai iš Bavarijos pelnė dar pirmame kėlinyje. Dukart pasižymėjo olandas Arjenas Robbenas, po vieną įvartį pasiekė visas Miuncheno ekipos žvaigždynas.
Separatistų nelaisvėn patekęs žurnalistas: mane mušė tik dvi dienas  (39)
2014 m. spalio 21 d. 22:28
Televizijos žurnalistą iš Ukrainos Jegorą Vorobjovą, parengusį siužetą apie Ukrainos kariuomenę Ilovaisko „katile“, beveik mėnesį separatistai laikė nelaisvėje Rytų Ukrainoje . Jo žmona Jelena Solodovnikova apkaltino Ukrainos specialiąsias tarnybas neveiksnumu, o spaudos konferencijoje moteris Ukrainos prezidento Petro Porošenkos paklausė dėl savo vyro likimo. „Ji mane išgelbėjo“, - įsitikinęs J. Vorobjovas. Kaip rašo www.glavcom.ua, žurnalistas sutiko papasakoti apie tai, kaip jis buvo laikomas nelaisvėje.
P. Porošenka nurodė pradėti šildymo sezoną, Ukraina prašo ES pinigų  (77)
2014 m. spalio 21 d. 19:34
Likus kelioms dienoms iki Ukrainos parlamento rinkimų prezidentas Petro Porošenka nurodė šalyje pradėti šildymo sezoną. Šalis taip pat paprašė Europos Sąjungos (ES) 2 mlrd. eurų.
Kviečia paremti Ukrainos karius  (58)
2014 m. spalio 21 d. 17:38
Ukrainos karius globojanti tarptautinė grupė BLUE/YELLOW kviečia į naują labdaros projektą. Šių metų gruodžio 21d., sekmadienį Vilniaus Rotušėje suplanuotas meno darbų aukcionas, kurio metu gautos lėšos bus aukojamos Ukrainos karių gerovei.
V. Savukynas: Kas gina Žaliojo tilto skulptūras?  (704)
2014 m. spalio 21 d. 16:33
Išmintingą , racionaliai argumentuotą diskusiją dėl Žaliojo tilto skulptūrų pakeitė isterika bet kokia kaina išlaikyti šias skulptūras. Netgi pasitelkiant juokingus argumentus.
Ukrainai metė kaltinimus dėl uždraustų ginklų naudojimo  (46)
2014 m. spalio 21 d. 16:12
Niujorke įsikūrusi žmogaus teisių organizacija „ Human Rights Watch “ (HRW) antradienį paskelbė, jog jos surinkti duomenys rodo, kad Ukrainos vyriausybės pajėgos naudojo kasetinius sprogmenis šalies rytuose, tačiau tą patį tikriausiai darė prorusiški separatistai.
A. Merkel: turime padėti Ukrainai apmokėti skolas už Rusijos dujas  (31)
2014 m. spalio 21 d. 14:10
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį paragino Ukrainos sąjungininkes padėti karo nualintai šaliai apmokėti skolas už Rusijos tiektas dujas, baiminantis dėl dujų tiekimo stabilumo ateinančią žiemą.
A. Borodajus: galiu ramiai trauktis  (35)
2014 m. spalio 21 d. 11:18
Politinis strategas iš Maskvos Aleksandras Borodajus , seniau ėjęs vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ premjero pareigas, o pastaruosius mėnesius buvęs „Donecko liaudies respublikos“ ministrų tarybos pirmininko pavaduotoju ir vyriausiuoju patarėju, traukiasi iš posto, skelbia newsru.com.
V. Putino siūlymas Lenkijai sukėlė tikrą audrą: tai skandalinga  (421)
2014 m. spalio 21 d. 10:35
Buvusio Lenkijos užsienio reikalų ministro, o dabar Lenkijos Seimo pirmininko Radoslawo Sikorskio interviu amerikiečių žurnalui „Politico“ Lenkijoje sukėlė didžiulę audrą.
Ukraina paneigė „Spiegel“ skelbtą informaciją apie Malaizijos lainerio numušimą  (48)
2014 m. spalio 20 d. 23:12
Ukrainos gynybos ministerijoje neigiama žiniasklaidos išplatinta vokiečių žurnale „Spiegel“ paskelbta žinia, kad oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvą prorusiški kovotojai numušė raketomis iš zenitinio komplekso „ Buk “, pagrobto iš vienos Ukrainos karinės dalies.
L. Linkevičius: ES niekas nesiūlo švelninti sankcijų Rusijai  (67)
2014 m. spalio 20 d. 16:40
Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime pirmadienį niekas nesiūlė švelninti Rusijai taikomų sankcijų, sako Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius.
S. Lavrovas apie Rusijos generolus Ukrainoje: jie atvyko paprašyti  (23)
2014 m. spalio 20 d. 16:27
Rusijos diplomatijos vadovas Sergejus Lavrovas surengė atvirą paskaitą užsienio politikos klausimais.
Ukraina: turim pinigų už dujas  (23)
2014 m. spalio 20 d. 15:42
Ukraina šiuo metu turi 3,1 mlrd. JAV dolerių, kuriuos gali panaudoti skolai už dujas apmokėti, Ukrainos televizijos kanalo ICTV eteryje paskelbė šalies premjeras Arsenijus Jaceniukas .
Donecke – galingas sprogimas: langų stiklai išbyrėjo kelių kilometrų spinduliu  (27)
2014 m. spalio 20 d. 15:15
Spalio 20 dieną Donecke netoliese pastato, kur vyko savavališkai nepriklausomybę paskelbusios „Donecko liaudies respublikos“ vicepremjero Andrejaus Purgino inicijuotas posėdis, nugriaudėjo smarkus sprogimas, skelbia „RIA Novosti“.
Ukraina ruošiasi rinkimams karo sąlygomis  (8)
2014 m. spalio 20 d. 14:08
Karo išsekinti ukrainiečiai sekmadienį rinks naują, didesnes galias įgijusį parlamentą, kuriame veikiausiai dominuos provakarietiškos ir nacionalistinės jėgos, lemsiančios, ar prezidentas Petro Porošenka galės sudaryti taiką su Kremliumi ir tuo pačiu išlaikyti separatistų kontroliuojamus rytinius regionus.
P. Porošenkos patarėja: teks suvokti, kad Europos centre XXI a. valdžios įsakymu dar šaudomi žmonės  (129)
2014 m. spalio 20 d. 12:47
Olga Bogomolec visą gyvenimą prisimins žmones, kurių gyvybės užgeso jai ant rankų. Maidano revoliucijos medikė, pagalbą teikusi sužeistiesiems abipus barikadų, dabar dirba Ukrainos prezidento Petro Porošenkos patarėja. Interviu DELFI ji neslėpė – praėjus beveik metams po Maidano pradžios, priežasčių džiaugsmui rasti sunku.
Europos šalys veisia eršketus  (7)
2014 m. spalio 20 d. 08:46
Baltijos jūroje ir į ją įtekančiose upėse prieš 50 metų išnykusių eršketų išteklius ėmėsi atkurti prie Baltijos esančios valstybės. Tam parengta bendra Lenkijos , Vokietijos , Lietuvos ir kitų šalių programa iki 2020 metų.