Ukraina

Ukraina – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos) išsidėsčiusi Rytų Europoje.

Sostinė: Kijevas
Gyventojų: 45 milijonai
Laikinasis prezidentas - Oleksandras Turčynovas, ministras pirmininkas - Arsenijus Jaceniukas

Politologas: V. Putinas yra tas politikas, kuris šantažuoja pasaulį  (81)
2014 m. rugsėjo 1 d. 19:44
Rusijai atvirai įsitraukus į karą Ukrainoje , Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas sako nemanantis, kad tai yra lemiamas karo krypties pakeitimas.
Parama Ukrainai: didžioji dalis lietuvių aukos ukrainiečių nepasieks?  (101)
2014 m. rugsėjo 1 d. 19:29
Iš Lietuvos piliečių surinktos 6 t svorio paramos siuntos Ukrainai , ją pasiekti kol kas galės tik 400 kg, sako akcijos iniciatorius režisierius Jonas Ohmanas .
Ukrainos pareigūnas: operacija prieš separatistus baigta, reikia gintis nuo Rusijos  (832)
2014 m. rugsėjo 1 d. 19:05
Ukrainos gynybos ministras pirmadienį perspėjo, kad kyla tūkstančius gyvybių galintis nusinešti „didelis karas“ su Rusija dėl šalies ateities.
Ukrainos premjeras A. Jaceniukas lydėjo dukrą į pirmąją dieną mokykloje  (17)
2014 m. rugsėjo 1 d. 18:41
Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas pirmadienį lydėjo savo dukrą į pirmą dieną Kijevo mokykloje ir pažadėjo ginti šalį būsimoms kartoms. „Rugsėjo 1-osios ceremonija nebuvo rengiama kiekvienoje mokykloje. Ne kiekvienoje Ukrainos dalyje dangus yra ramus. Turime kovoti dėl ramaus dangaus. Visa Ukraina , milžiniškas jungtinis Ukrainos žmonių frontas turi kovoti dėl ramaus dangaus“, - sakė Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas.
V. Putinas pagrasino pavojingiausiu ginklu: ką tai reiškia?  (906)
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:06
Rusijos Federacijos tankams ir kariams plūstant per sieną su Ukraina , šalies prezidentas Vladimiras Putinas prakalbo apie pavojingiausią šalies turimą ginklą.
Vaizdo įraše – prie Mariupolio apšaudytas patrulių kateris  (11)
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:05
Kaip jau buvo skelbta, rugpjūčio 31 dieną prie Mariupolio buvo apšaudyti du Ukrainos jūros sienos apsaugos kateriai „Grif“ ir „Kalkan“.
„120s“ žinios: antra lietuvių pergalė, rusų kariai Ukrainoje ir šilta rudens savaitė
2014 m. rugsėjo 1 d. 17:01
Šiandien trumposiose „120s“ žiniose žiūrėkite: lietuviai po itin kietos kovos nugalėjo Angolos rinktinę, skelbia, kad Rusija į Ukrainą pasiuntė iki 15 tūkst. karių, F. Mogherini: V. Putinas kenkia pats sau, mokslo metus pradeda 343 tūkst. moksleivių, startuojantis ruduo bandys grąžinti vasaros skolas.
Per B. Obamos vizitą – griežta žinia V. Putinui  (469)
2014 m. rugsėjo 1 d. 16:36
Atverdamas sceną NATO viršūnių susitikimui, kurio diskusijose dominuos didžiausia per kelis pastaruosius dešimtmečius krizė santykiuose tarp Rytų ir Vakarų, JAV prezidentas Barackas Obama šią savaitę apsilankys Estijoje, siųsdamas paprastą žinią Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui: nemėginti konfrontuoti su Aljanso narėmis tapusiomis buvusiomis sovietinėmis respublikomis.
F. Mogherini: V. Putinas kenkia pats sau  (28)
2014 m. rugsėjo 1 d. 14:04
Naujai paskirta Europos Sąjungos ( ES ) užsienio politikos vadovė Federica Mogherini pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino politika dėl Ukrainos nulėmė ekonomines sankcijas, kurios kenkia jo paties žmonėms.
Skelbia, kad Rusija į Ukrainą pasiuntė iki 15 tūkst. karių  (348)
2014 m. rugsėjo 1 d. 13:53
Rusija per pastaruosius du mėnesius pasiuntė į Ukrainą iki 15 tūkst. savo karių, o bent keli šimtai jų veikiausiai žuvo per ten vykstančius karo veiksmus, pirmadienį pranešė viena žmogaus teisių organizacija, viešinanti ginkluotųjų pajėgų vykdomus nusikaltimus.
Verslas Ukrainoje: ką mato Lietuvos verslininkai  (30)
2014 m. rugsėjo 1 d. 13:41
Karinio konflikto krečiama Ukraina verslininkams buvo patraukli rinka, tačiau iki šiol ne visi Lietuvos atstovai iš jos pasitraukė. Nors verslas skaičiuoja praradimus, visgi, nukentėjo ne visi, o kai kurie mato Ukrainą kaip naują rinką.
V. Putinas ėmėsi komentuoti separatistų planus  (105)
2014 m. rugsėjo 1 d. 12:05
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį apkaltino Europą ignoruojant faktą, kad Ukrainos armija „tiesiogiai taikosi į civilius“ šalies rytuose.
Kokios sankcijos ruošiamos Rusijai?  (346)
2014 m. rugsėjo 1 d. 11:30
Europos Sąjunga ( ES ) davė Rusijai savaitę deeskaluoti konfliktą Ukrainoje, o priešingu atveju gresia griežtos sankcijos. Ekspertai vardija, kokios sankcijos gali būti taikomos Rusijai.
Baltijos šalių signatarai aprašė B. Obamai tikruosius Rusijos tikslus  (76)
2014 m. rugsėjo 1 d. 11:22
Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimo deklaracijų signatarai viešame kreipimesi į Jungtinių Valstijų Prezidentą Baracką Obamą prašo "užtikrinti nuolatinį karinį sąjungininkų buvimą Baltijos valstybių teritorijoje".
M. Pupinis. EVT: pasimetimas dėl Ukrainos, Lietuvai naudingas lenkas ir nepatyrusioji Federica  (52)
2014 m. rugsėjo 1 d. 11:17
Paskutinį rugpjūčio savaitgalį Europos Sąjungos šalių lyderių padaryti sprendimai gali turėti didelės įtakos tiek tolimesniam organizacijos vystymuisi, tiek ir politinei bei geopolitinei situacijai Europoje ir pasaulyje. Nekyla abejonių, kad šeštadienį įvykusi Europos Vadovų Taryba (EVT) buvo pati svarbiausia per keletą metų. Ne tik Europai plačiąja prasme, tačiau ir Lietuvai .
Rusija ruošiasi ginti savo ekonomiką nuo Vakarų  (82)
2014 m. rugsėjo 1 d. 10:45
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį pareiškė, kad bet kokios naujos Europos Sąjungos ( ES ) arba JAV sankcijos priverstų Maskvą ginti savo ekonomiką, piliečius ir verslo įmones.
P. Vaitiekūnas: šiandien nukrenta Rusijos taikdarių kaukė  (43)
2014 m. rugsėjo 1 d. 10:14
Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas sako, kad šiuo metu Rusijos kariai stebimi ne tik Donecke ir Luhanske, bet ir kituose miestuose.
Ukrainoje – kautynės dėl Luhansko oro uosto  (412)
2014 m. rugsėjo 1 d. 10:06
Ukrainos kariai pirmadienį kovėsi su vienos Rusijos tankų divizijos daliniais rytiniame Luhansko mieste, pranešė Kijevas , toliau skelbdamas apie Maskvos tiesioginį kišimąsi į šį konfliktą. Ukrainos pajėgoms teko atsitraukti iš Luhansko oro uosto.
Ukrainos kariuomenė gauna paramą iš JAV  (113)
2014 m. rugsėjo 1 d. 08:37
JAV ir toliau siunčia karinę pagalbą Ukrainai . Naujausioje siuntoje buvo šalmų, sprogmenų neutralizavimo robotų, radijo imtuvų, neperšaunamųjų liemenių, asmeninių vaistinėlių, kilimėlių miegojimui ir striukių. Artimiausiu metu bus atsiųsta naktinio matymo prietaisų, daugiau radijo stočių.
Iš Lietuvos – paramos Ukrainai siunta  (71)
2014 m. rugsėjo 1 d. 08:17
Lietuvos kariuomenės transporto lėktuvu C-27J „ Spartan “ antradienį į Kijevą bus išskraidinama Lietuvos paramos Ukrainos kariuomenei siunta.
Ukrainos pasienio sargybos katerių ataka: dingo du žmonės  (53)
2014 m. rugsėjo 1 d. 07:53
Du Ukrainos jūrininkai dingo sekmadienį po to, kai separatistų artilerija paskandino vieną pasienio sargybos katerį Azovo jūroje, o dar aštuoni jo įgulos nariai buvo išgelbėti, pirmadienį pranešė vienas sienos apsaugos tarnybos pareigūnas.
Ukrainoje – siūlymai keisti šalies statusą  (22)
2014 m. rugsėjo 1 d. 07:42
Ukraina turi atsisakyti nebloklokinio statuso - taip pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Danyla Lubkivskis.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Reikia naujo Lendlizo Ukrainos kovai su putiniškuoju fašizmu remti  (206)
2014 m. rugsėjo 1 d. 07:00
Rugsėjo 1-osios nepastebėti tiesiog neįmanoma, net jeigu mokyklą baigėte prieš kelis dešimtmečius, o moksleiviško amžiaus vaikų dar arba jau nebeturite. Miestai ir miesteliai prisipildo pagal tėvų galimybes ir skonį išpuoštų, kardelių kotus iš susijaudinimo rankose spaudančių pirmokų.
A. Juškevičius: Angolos tikslas buvo mus išnervinti  (10)
2014 m. rugpjūčio 31 d. 23:49
Pailsėti Lietuvos krepšininkams teks per tam skirtą poilsio dieną: nei Meksika, nei Angola pasaulio čempionato pradžioje taupyti jėgų lietuviams neleido. Raumeninguosius afrikiečius Jono Kazlausko treniruojama ekipa pranoko tik antroje rungtynių dalyje. Gynėjo Ado Juškevičiaus žodžiais, fizinio kontakto nevengiantiems Angolos žaidėjams iki pertraukos pavyko priversti lietuvius nervintis.
Paviešintas pokalbis: separatistai planuoja žiaurų likimą belaisviams  (576)
2014 m. rugpjūčio 31 d. 21:46
Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba paviešino perimtą separatistų pokalbį, iš kurio galima spręsti, kad nelaisvėn paimtus Ukrainos karius jie ruošiasi išvežti į Rusiją bei iškelti jiems bylas, rašo UNIAN.
Gynybos ekspertas: o jeigu Rusijos planuose – koridorius per Lietuvą?  (245)
2014 m. rugpjūčio 31 d. 21:25
Šitokio, kaip sako Lietuvos užsienio reikalų ministras, Rusijos visuotinio neigimo politikos fone, kai, nepaisydama diplomatinių pastangų, ji siunčia savo kariuomenę į Ukrainą, dėl Rusijos invazijos grėsmės nerimauja ne tik Lietuva, bet visos Baltijos šalys ir Lenkija.
Parašė atvirą laišką V. Putinui: toks prezidentas atrodo apgailėtinai  (669)
2014 m. rugpjūčio 31 d. 20:00
Politinės partijos „Demokratiškas pasirinkimas“ lyderis Vladimiras Milovas parašė Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui atvirą laišką, reikalaudamas paaiškinti, kodėl Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse yra dislokuojama Rusijos kariuomenė.
Ištikimiausi V. Putino pasekėjai: nekovojame su Tėvo valdžia  (253)
2014 m. rugpjūčio 31 d. 18:39
„Esame nauja organizacija, todėl privalome visiems patikti“, - pasakojo prisistatyti atsisakęs šaltinis iš Kremliui lojalaus jaunimo judėjimo „Set“.
Ukraina turi planą dėl dujų  (35)
2014 m. rugpjūčio 31 d. 17:16
Ukraina niekada nesusitaikys su Krymo praradimu. Išskirtiniame interviu Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka sakė, kad sprendžiant Krymo klausimą su Rusija bus naudojamos tik derybų priemonės.