Jonas Valančiūnas

Lithuanians shoot off against the French
2014 m. rugsėjo 16 d. 14:23
Lithuania has walked away from the FIBA World Cup empty handed after falling short to France 95:93 in the Bronze medal match.
M. Niparavičius: su šypsena ir viltimi galime žiūrėti į rinktinės perspektyvas  (1)
2014 m. rugsėjo 16 d. 12:51
Pasaulio krepšinio čempionatas baigėsi. Be didelių intrigų finale JAV rinktinė apgynė čempionų titulą, o Serbijos krepšininkams atiteko sidabras. Gaila, jog kovą dėl bronzos Lietuva pralaimėjo Prancūzijos rinktinei, tačiau pirmadienio vakarą aistruoliai susirinkę Vilniaus Rotušės aikštėje nuoširdžiai sveikino savo numylėtinius.
Sutiktuvėse pagerbtas J. Valančiūnas: aukosime viską, kad kitais metais parvežtume medalius  (26)
2014 m. rugsėjo 16 d. 00:02
Po triukšmingų ir vėlyvų sutiktuvių Lietuvos rinktinės krepšininkai pasidalijo mintimis apie pasibaigusį Pasaulio čempionatą ir ateities perspektyvas. Jonas Valančiūnas dėkojo treneriui Jonui Kazlauskui už pasitikėjimą.
Be medalių, bet su šypsenomis grįžę krepšininkai: nesitikėjome tokio sutikimo  (7)
2014 m. rugsėjo 15 d. 22:14
Ketvirtą vietą pasaulio krepšinio čempionate užėmusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienį buvo pasveikinta Vilniaus Rotušės aikštėje. Sirgaliai turėjo galimybę pasveikinti rinktinės vyrus, o krepšininkai – padėkoti sirgaliams už palaikymą.
J. Valančiūnas: aukosime viską, kad kitais metais parvežtume medalius  (89)
2014 m. rugsėjo 15 d. 21:13
Po triukšmingų ir vėlyvų sutiktuvių Lietuvos rinktinės krepšininkai pasidalijo mintimis apie pasibaigusį Pasaulio čempionatą ir ateities perspektyvas.
Šeimininkų numylėtinis: be medalio likęs P. Gasolis – geriausių žaidėjų penketuke  (20)
2014 m. rugsėjo 14 d. 23:58
Ispanijoje finišavus FIBA pasaulio krepšinio čempionatui tradiciškai apdovanotos medalius iškovojusios rinktinės ir paskelbti geriausi žaidėjai. Naudingiausiu viso turnyro krepšininku tapo JAV rinktinės gynėjas Kyrie Irvingas , kiekvienose pirmenybių rungtynėse pelnęs vidutiniškai po 12,1 taško ir atlikdavęs po 3,6 rezultatyvaus perdavimo.
Lietuvos rinktinė skaičiais: nuo galingo J. Valančiūno iki įžaidėjo problemos  (38)
2014 m. rugsėjo 14 d. 20:53
Per metimą nuo medalio likusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Ispanijoje pasiekė daugiau, nei buvo galima tikėtis iš komandos, kuri prieš pat Pasaulio čempionatą prarado turbūt vienintelį nepakeičiamą žaidėją.
Prancūzo įspūdžiai: lietuviai sukrėsti  (35)
2014 m. rugsėjo 14 d. 15:25
Kaip galima geriau išmatuoti lietuvių meilę krepšiniui, jei ne kartu su jais pažiūrėti itin svarbias rungtynes.
Bronzinio finalo atgarsiai: išalkę prancūzai, J. Valančiūno karma ir prezidentės padėka  (90)
2014 m. rugsėjo 14 d. 10:19
Prieš pat pasaulio krepšinio čempionato startą netekus Manto Kalniečio, mažai kas tikėjosi, kad ši Lietuvos rinktinė nužygiuos taip toli ir bus tik per žingsnį nuo apdovanojimų pakylos. Vis tik Jono Kazlausko kariauna prasibrovė tarp keturių geriausių planetos komandų ir į gimtinę gali grįžti aukštai pakeltomis galvomis.
J. Kazlauskas: proga buvo labai didelė, bet įžaidėjo problemos taip ir neišsprendėme  (331)
2014 m. rugsėjo 13 d. 22:31
„Vis tiek mums reikia įžaidėjo“, – su Jonu Valančiūnu eidamas į spaudos konferenciją „Palacio de los Deportes“ arenos koridoriais, auklėtiniui tarstelėjo Jonas Kazlauskas. Tą patį treneris kalbėjo tiek užsienio, tiek Lietuvos žurnalistams – likti be medalių apmaudu, bet Manto Kalniečio netekusi komanda ir taip pasiekė daugiau nei tikėtasi.
J. Valančiūnas: viską turėjome savo rankose  (3)
2014 m. rugsėjo 13 d. 21:47
Lietuvos rinktinė link mažojo finalo kopė lengvesniu keliu, prieš rungtynes turėjo daugiau laiko pailsėti ir priešpaskutinę dvikovos minutę dar buvo priekyje prancūzų. Tačiau tuomet lietuviai dėjo neatsargų žingsnį ir nuslydo nuo pasaulio čempionato apdovanojimų pakylos. „Buvo galima pasiekti daug daugiau“, – graužėsi vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.
J. Valančiūnas: turėjome viską savo rankose ir paleidome  (182)
2014 m. rugsėjo 13 d. 21:36
Lietuvos rinktinė link mažojo finalo kopė lengvesniu keliu, prieš rungtynes turėjo daugiau laiko pailsėti ir priešpaskutinę dvikovos minutę dar buvo priekyje prancūzų. Tačiau tuomet lietuviai dėjo neatsargų žingsnį ir nuslydo nuo pasaulio čempionato apdovanojimų pakylos. „Buvo galima pasiekti daug daugiau“, – graužėsi vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.
Bronza išslydo: Lietuvos rinktinė pralaimėjo trilerį prancūzams  (2183)
2014 m. rugsėjo 13 d. 17:40
Iki išsvajotų pasaulio krepšinio čempionato medalių Lietuvos rinktinei pritrūko trijų taškų. Iki paskutinių sekundžių vykusį trilerį dėl bronzos Jono Kazlausko auklėtiniai 93:95 (19:22, 23:21, 29:21, 22:31) pralaimėjo Prancūzijos krepšininkams ir liko ketvirti. Prancūzams – tai pirmasis planetos pirmenybių medalis.
J. Valančiūnas: šiemet pralaimėti prancūzams nebegalime  (38)
2014 m. rugsėjo 13 d. 13:07
Lietuvos rinktinė šeštadienio rytą surengė paskutinę treniruotę pasaulio čempionato metu. Šiandien vakare mūsų krepšininkų laukia paskutinė kova dėl bronzos medalių su Prancūzijos ekipa. Lietuvos rinktinės lyderis Jonas Valančiūnas sako, kad ši dvikova bus puiku proga revanšui už praėjusių metų Europos čempionatą, kai finale lietuviai nusileido būtent prancūzams ir liko antri.
J. Valančiūnas: šiemet pralaimėti prancūzams nebegalime  (3)
2014 m. rugsėjo 13 d. 12:58
Lietuvos rinktinė šeštadienio rytą surengė paskutinę treniruotę pasaulio čempionato metu. Šiandien vakare mūsų krepšininkų laukia paskutinė kova dėl bronzos medalių su Prancūzijos ekipa. Lietuvos rinktinės lyderis Jonas Valančiūnas sako, kad ši dvikova bus puiku proga revanšui už praėjusių metų Europos čempionatą, kai finale lietuviai nusileido būtent prancūzams ir liko antri.
Lithuanians limp onward to Madrid  (1)
2014 m. rugsėjo 12 d. 10:57
An extension to the Lithuanian injury list would see the Baltic nation unable to advance to the 2014 FIBA World Cup final, crumbling to the full strength USA by 28 points.
Kas nemoka garbingai pabaigti rungtynių: Lietuva ar JAV?  (139)
2014 m. rugsėjo 12 d. 10:18
Ketvirtadienio vakarą visuose krepšinį žiūrėjusių lietuvių veiduose buvo matyti nusivylimas – ilgai laukta kova aikštelėje su JAV rinktine baigėsi nesėkme ir rinktinė pralaimėjo beveik trisdešimties taškų skirtumu. Žinoma, patenkinti nebuvo ir krepšininkai – aistros rungtynių metu virte virė, o pasibaigus žaidimui peraugo į susistumdymą aikštelėje.
JAV spauda: tai buvo grėsmė dvišaliams santykiams ir filmas „Dingti per 60 sekundžių“  (254)
2014 m. rugsėjo 12 d. 09:10
„Dominavo“, „sumušė“, „sutriuškino“ – tokiais epitetais JAV spauda apibūdino savo šalies rinktinės pergalę 96:68 prieš Lietuvos komandą pasaulio krepšinio čempionat o pusfinalyje.
Amerikiečių antausis: ar buvo galima nuo jo išsisukti?  (32)
2014 m. rugsėjo 12 d. 02:09
Amerikietiškas „Boeing“ pakilo trečiame kėlinyje ir nuskriejo į pasaulio čempionato finalą, palikdamas lietuvius dūsauti ir galvoti apie rungtynes dėl trečios vietos. Reaktyvinį greitį įjungusi JAV rinktinė niekais pavertė oponentų pastangas kontroliuoti žaidimo spartą ir laimėjo 96:68. Bet Martynas Pocius mano, jog viskas galėjo pasibaigti ir kitaip.
Po mačo kilusį konfliktą M. Krzyzewskis gesino juokais apie savo kilmę  (216)
2014 m. rugsėjo 12 d. 00:44
Į kovą dėl vietos pasaulio čempionato finale įsitraukę Lietuvos ir JAV rinktinės krepšininkai pamiršo seną priesaką: po mūšio kumščiais nemosuojama. Finalo sirenai paskelbus rungtynių pabaigą, aikštėje staiga vėl įsiplieskė nuo trečio kėlinio kartu su intriga pamažu slopusios aistros.
Lietuvos rinktinei amerikiečių pusfinalio barjeras buvo per aukštas  (1984)
2014 m. rugsėjo 11 d. 20:56
Pasaulio krepšinio čempionate Ispanijoje atėjo pusfinalių metas. Pirmose šio etapo rungtynėse Katalonijos sostinėje Barselonoje Lietuvos vyrų nacionalinė rinktinė ketvirtadienį susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų komanda ir pralaimėjo 68:96 (16:21, 19:22, 14:33, 19:20). Šios poros nugalėtojai amerikiečiai pateko į didįjį finalą ir sekmadienį kovos dėl planetos pirmenybių aukso medalių.
Mūšis su JAV: J. Kazlausko siurprizai, J. Mačiulio lyderystė ir J. Valančiūno progresas  (36)
2014 m. rugsėjo 11 d. 14:01
Lietuvos edukologijos universiteto docentas Rūtenis Paulauskas pripažįsta, kad dabartinė JAV rinktinė gerokai skiriasi nuo ankstesnių komandų, tačiau tai nėra lengvinanti aplinkybė jos varžovams. Visgi krepšinio ekspertas mano, kad Lietuva ne tik gali, tačiau ir privalo mesti iššūkį amerikiečiams. Specialisto nuomone, apie mačą dėl bronzos reiktų pradėti galvoti  tik tuo atveju, jei priešininkai įgis neginčijamą pranašumą.
Lietuvos ir JAV rinktinių rungtynėse - ir Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinių akistata  (1)
2014 m. rugsėjo 10 d. 16:11
Trečiadienį Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo pergalę prieš Turkiją rezultatu 73:61 ir pusfinalyje susitiks su JAV komanda, kurios tarptautiniu skautu dirba ir Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) auklėtinis, legendinis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas .
S. Jovaiša: Darjušas per 3 min. Lietuvai padarė daugiau nei V. Tomaševskis per 10 metų  (33)
2014 m. rugsėjo 10 d. 12:38
Lietuvos vyrų rinktinę laimėjo vienas svarbiausių rungtynių pasaulio krepšinio čempionat e ir yra tarp keturių stipriausiųjų. Ar yra būdų, kaip įveikti amerikiečius pusfinalyje? Ar pergalė prieš JAV komandą įmanoma?
Lietuviai sustoti nežada: vasarą atidavėme ne tam, kad iš Ispanijos nieko neparvežtume  (96)
2014 m. rugsėjo 10 d. 12:00
Lietuvos rinktinė triumfuoja vėl patekusi tarp keturių geriausių pasaulio krepšinio čempionat o komandų, bet jos atstovai sutartinai pabrėžia – darbas dar neužbaigtas. O ką krepšininkai galvoja apie tai, kaip jų pasiekimas vertinamas namuose? Vieniems atrodo, kad Lietuvą tenkintų tik kurios nors spalvos medaliai, kiti mano, jog rinktinė jau pranoko lūkesčius.
Seibutis steers Lithuanians toward USA
2014 m. rugsėjo 10 d. 10:48
Lithuania is one game away from appearing in its maiden FIBA World Cup final after storming home in the final term against Turkey to win its second consecutive tournament quarter-final 73:61.
J. Kazlauskas: tai – mūsų atlygis už kančias  (110)
2014 m. rugsėjo 9 d. 21:36
Jonas Kazlauskas ir kompanija pamatys Madrido grožybes. Lietuvos rinktinė dar nebaigė tvarkyti reikalų Barselonoje, bet pergalė ketvirtfinalyje prieš Turkiją 73:61 užtikrino lietuviams galimybę savaitgalį Ispanijos sostinėje pamėginti antrą kartą iš eilės užkelti koją ant planetos pirmenybių nugalėtojų pakylos.
J. Valančiūnas: mes laimėjome ir tai svarbiausia  (10)
2014 m. rugsėjo 9 d. 20:07
Pasaulio krepšinio čempionate Barselonoje antradienį prasidėjo ketvirtfinalio etapas. Jo pirmose rungtynėse Lietuvos vyrų nacionalinė rinktinė susitiko su Turkijos komanda ir nugalėjo kovinguosius varžovus 73:61 (13:18, 20:10, 141:16, 26:17). Pergalę iškovojusi Lietuvos ekipa pateko į planetos pirmenybių pusfinalį, kur grumsis su slovėnus net 119:76 sutriuškinusia JAV komanda.